ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Проєкти НІБ України

Архів друкованих видань Всеукраїнської академії наук, 1919-1931 рр.

Видання ВУАН, 1919-1931рр.

Реалізуючи Концепцію розвитку Національної історичної бібліотеки України (далі – НІБУ) на період до 2021 року, Книгозбірня у грудні 2020 р., за підтримки Українського культурного фонду та компанії «Цифрова Україна», здійснила оцифрування академічних серійних видань Української академії наук з власного фонду.
Співпраця з ІУАД в проекті "ЕА М. Грушевського"
Співпраця з ІУАД в проекті "ЕА М. Грушевського" 22 березня 2019 р. Національна історична бібліотека України та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України уклали Договір про співпрацю у проекті "Електронний архів Михайла Грушевського".
"Історія України в документах і матеріалах Всеукраїнської академії наук (ВУАН)"
"Історія України в документах і матеріалах Всеукраїнської академії наук (ВУАН)" Розпочато новий проект із поповнення електронної бібліотеки "Історична спадщина України" та страхового фонду НІБУ. (Електронна бібліотека та страховий фонд НІБУ  існують з 2012р.)
Проект краєзнавчого електронного ресурсу «Історія міст і сіл України»
Проєкт зі створення Краєзнавчого електронного ресурсу «Історія міст і сіл України» розпочато у 2012 році. Це унікальний інформаційно-аналітичний продукт – бібліографічна база даних документів з історії населених пунктів України, що забезпечує можливість віддаленого доступу до документних джерел НІБУ та сприяє реалізації історичних розвідок, генеалогічних, культурологічних, пам’яткознавчих досліджень.
"Неповторні риси книг": серія нарисів
«Неповторні риси книг: серія нарисів» Науково-дослідний відділ стародруків, цінних та рідкісних видань Національної історичної бібліотеки України представляє серію нарисів «Неповторні риси книг», у яких ми маємо намір знайомити користувачів, відвідувачів сайту Бібліотеки з результатами бібліографічних, книгознавчих пошуків стосовно написів на книгах, виконаних їх авторами та колишніми власниками. Книга з дарчим або власницьким написом завжди унікальна, а надто, коли автограф здійснений знаним діячем науки і культури. Інформація, що міститься у написах та помітках на титульному аркуші книги або на берегах сторінок, нерідко дає новий імпульс для історичних, джерелознавчих, біографічних досліджень.
Абетка українських стародруків
Маємо приємність запропонувати переглянути довгостроковий ексклюзивний проект, який кожного місяця буде знайомити з черговою назвою українських стародруків, що чекають на Вас у читальному залі стародрукованних. рідкісних та цінних книг Національної історичної бібліотеки України.

 

Співпраця