ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

«Історія основного закону»

28 червня 1996 року сталася визначна подія в історії нашої держави – Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Цей фундаментальний документ закріпив засади та основоположні принципи функціонування суверенної України, незалежність якої визнали на міжнародній арені. Він заклав основи державного ладу в нашій країні та став гарантом прав і свобод її громадян.

Однак шлях до чинної Конституції був довгим і складним. Більше про це можна дізнатися у книзі з фонду НІБУ «Історія основного закону».

 

У книзі проаналізовано етапи конституційного процесу в незалежній Україні, що завершився прийняттям у червні 1996 р. Основного Закону. Автори видання, безпосередні учасники цього процесу, використавши документальні джерела і спершись на відповідний власний досвід, запропонували своєрідну панораму подій і фактів у конституційному творенні в нашій країні.

Пропонуємо для ознайомлення інформаційні матеріали Національної історичної бібліотеки України:

Історія Українського конституціоналізму (28 червня 2023 р.). [Електронний ресурс]. – URL: https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/674/

Конституція України: історичні віхи творення (28 червня 2022 р.). [Електронний ресурс]. – URL: https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/575/

 

Видання з фонду НІБУ:
Шаповал, В. Історія основного закону : (до 25-ліття прийняття Конституції України) / В. М. Шаповал, А. В. Корнєєв ; Ін-т історії України НАН України, Верховна Рада України, Ін-т законодавства. - Київ, 2021. - 125 с.

Бібліографічна добірка:
Конституційний процес в Україні. [Електронний ресурс]. – URL: https://historyofua.notion.site/9f05bc7e0ebd4329ab596f94975ecaa3

Електронні джерела:
28 червня – День Конституції України – Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. URL: https://minre.gov.ua/2023/06/28/28-chervnya-den-konstytucziyi-ukrayiny/ (дата звернення: 25.06.2024).

Укладач: Покропивна А. Ю.
(відділ культурних комунікацій)