ДЯКУЄМО ЛІКАРЯМ, ЯКІ РЯТУЮТЬ КРАЇНУ!

Серія віртуальних книжкових виставок «7 чудес України»

Серія віртуальних книжкових виставок «7 чудес України» відділу обслуговування користувачів

7 природних чудес України

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна

Природоохоронна науково-дослідна установа, яка забезпечує збереження найбільшої в Європі ділянки типчаково-ковилового степу. Заповідна територія сертифікована як еталон типчаково-ковилових степів планети, які підлягають збереженню і вивченню за програмою ЮНЕСКО «Людина і біосфера». У складі заповідника дендрологічний парк загальнодержавного значення, зоопарк, колекція тварин якого є національним надбанням України.

Переглянути книжкову виставку   https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/359/

Гранітно-степове Побужжя (регіональний ландшафтний парк на північному заході Миколаївської обл.)

Парк охоплює річкову долину Південного Бугу і каньйоноподібні долини його приток — Великої Корабельної, Бакшали, Мертвоводу. Простягається на 70 км від південної частини Первомайська до села Олександрівка Вознесенського району. Розташований у межах природного комплексу Гранітно-степове Побужжя, який є однією з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не була покрита морем протягом 60 мільйонів років.

Переглянути книжкову виставку   https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/380/

Біосферний заповідник «Дністровський каньйон»

Дністровський каньйон вражає багатством своєї флори та фауни. Його скелясті схили, мальовничі острови, прибережні луки та степи вкриті великою кількістю рослин різних видів – понад сто тисяч, серед яких багато рідкісних та цінних, у т. ч. реліктових та ендемічних, які перебувають під охороною. Тут зустрічаються рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України, значна кількість рідкісних рослин занесена до Червоної книги України.

Переглянути книжкову виставку   https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/405/

Високогірне озеро Синевир

Знаходиться на території Національного природного парку «Синевир», розташованого у межах Міжгірського району та частини Хустського району Закарпатської області, у верхів’ї Тереблянської долини. Це другий за величиною парк Українських Карпат з мальовничими гірськими краєвидами, унікальними куточками дикої незайманої природи, рідкісними представниками флори та фауни. Основні території парку зайняті хвойними, здебільшого ялиновими лісами; тут зберігаються букові праліси, які є природною пам’яткою та належать до об’єктів Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Переглянути книжкову виставку   https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/469/