ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Серія віртуальних книжкових виставок «7 природних чудес України»

Виставки присвячені історико-культурним пам'яткам України - унікальним природним та історичним комплексам (з фонду відділу обслуговування користувачів)

Для популяризації вітчизняного туризму у 2007 році фондом «Рідна країна» була започаткована загальнонаціональна акція «7 чудес України». За словами її ініціатора й організатора, відомого громадського та політичного діяча Миколи Томенка, метою цього проєкту було «показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, одним словом – красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо продемонструвати велич української історії».

Українцям було запропоновано обрати визначні пам’ятки у різних сферах – природі, туризмі, культурі, архітектурі, релігії тощо.

Чудеса України визначались за результатами інтернет-голосування та опитування експертів: учених, істориків, культурологів і фахівців у галузі туризму.

Акція проходила в декілька етапів. В 2008 році відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України», переможцями якого було визнано: Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурову печеру, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Подільські Товтри – унікальне за своєю природою геологічне утворення з неповторними ландшафтами, якому майже не має аналогів у світі. Це витягнутий гірський масив, що складається з невисоких із численними відгалуженнями гряд (горбів, товтр), вкритих лісами, степами, інколи відкритими вапняками. Товтровий кряж має загальну довжину понад 200 км, починається від селища Підкамінь Львівської області й тягнеться ланцюжками горбів територією Тернопільської та Хмельницької областей до Молдови.

Переглянути книжкову виставку ➝https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/521/

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна

Природоохоронна науково-дослідна установа, яка забезпечує збереження найбільшої в Європі ділянки типчаково-ковилового степу. Заповідна територія сертифікована як еталон типчаково-ковилових степів планети, які підлягають збереженню і вивченню за програмою ЮНЕСКО «Людина і біосфера». У складі заповідника дендрологічний парк загальнодержавного значення, зоопарк, колекція тварин якого є національним надбанням України.

Переглянути книжкову виставку ➝  https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/359/

Гранітно-степове Побужжя (регіональний ландшафтний парк на північному заході Миколаївської обл.)

Парк охоплює річкову долину Південного Бугу і каньйоноподібні долини його приток — Великої Корабельної, Бакшали, Мертвоводу. Простягається на 70 км від південної частини Первомайська до села Олександрівка Вознесенського району. Розташований у межах природного комплексу Гранітно-степове Побужжя, який є однією з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не була покрита морем протягом 60 мільйонів років.

Переглянути книжкову виставку ➝  https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/380/

Біосферний заповідник «Дністровський каньйон»

Дністровський каньйон вражає багатством своєї флори та фауни. Його скелясті схили, мальовничі острови, прибережні луки та степи вкриті великою кількістю рослин різних видів – понад сто тисяч, серед яких багато рідкісних та цінних, у т. ч. реліктових та ендемічних, які перебувають під охороною. Тут зустрічаються рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України, значна кількість рідкісних рослин занесена до Червоної книги України.

Переглянути книжкову виставку ➝  https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/405/

Високогірне озеро Синевир

Знаходиться на території Національного природного парку «Синевир», розташованого у межах Міжгірського району та частини Хустського району Закарпатської області, у верхів’ї Тереблянської долини. Це другий за величиною парк Українських Карпат з мальовничими гірськими краєвидами, унікальними куточками дикої незайманої природи, рідкісними представниками флори та фауни. Основні території парку зайняті хвойними, здебільшого ялиновими лісами; тут зберігаються букові праліси, які є природною пам’яткою та належать до об’єктів Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Переглянути книжкову виставку ➝  https://nibu.kyiv.ua/exhibitions/469/