ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

нові надходження до відділу обслуговування користувачів 05.11.2019

 

А41582

9(с2)
Г952
Гуржій О.
Україна в суспільно-політичних комбінаціях імперського уряду Росії (30–90-ті рр. XVIII ст.) / О. Гуржій ; НАН України. Ін-т історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2019. - 204 с. : іл.

У книзі аналізується характер змін політики російських імператриць Анни Іванівни, Єлизавети Петрівни, Катерини ІІ і їхніх урядів щодо населення підвладної їм української території протягом 30-90-х рр. ХVІІІ ст. Головну увагу приділено політико-адміністративним і територіальним реформуванням у межах Лівобережної, Слобідської та Південної України. Водночас виділено російсько-українсько-татарський сегмент.

Зміст

А41575

9(с2)
М135
Мазараті С. М.
Греки в Україні: від античності до сучасності / С. М. Мазараті, В. В. Томазов ; Київське міське т-во греків ім. Костянтина Іпсіланті. - Київ : ДКС Центр, 2018. - 149 с. : фот.

У книзі стисло викладено багатовікову історію грецької діаспори на українських теренах, висвітлено її внесок у різні галузі життя України.

Зміст

А41529

9(с2)
С429
Скирда О. А.
У вересні 41-го. Київське оточення: спогади, свідчення, документи / О. А. Скирда. - Полтава : АСМІ, 2019. - 303 с. : іл.

До книги увійшли спогади, документи, свідчення про бої та вихід з оточення військ Південно-Західного фронту у вересні 1941 року на Полтавщині.

Зміст

В4596

901.3
Л646

Литовська Метрика. (1547–1549): 20-та книга судових справ : (копія кінця XVI ст.) = Lietuvos metrika (1547–1549) : 20 Teismų bylų knyga = The Lithuanian matrica (1547–1549) : court Record book on 20 = Metryka litewska (1547–1549) : księga 50 spraw sądowych / НАН України. Ін-т історії України ; підгот. Д. Ващук. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2019. - 75 с. : іл.

Підготовлена книга належить до групи книг судових справ. Її зміст складають 45 документів, які хронологічно охоплюють період від жовтня 1547 до 1549 рр. Усі акти розподілені хронологічно і територіально (відповідно до місця перебування великого князя литовського та місця проведення сейму) та є джерелами публічно-правового та приватно-правового характеру.

Зміст

А41548

9(с2)
В172
Ванієв Е. С.
Правове регулювання земельних відносин у Таврійській губернії (1783–1917 рр.): монографія / Е. С. Ванієв. - Львів : Левада, 2019. - 283 с.

У монографії досліджено основні аспекти та особливості правового регулювання земельних відносин у Таврійській губернії. Виявлено основні напрями перерозподілу земельної власності у Криму після анексії Кримського ханства. Досліджено характер уніфікації континентального та мусульманського права та її наслідки для правового регулювання земельних відносин. Розкрито зміст земельної політики Російської імперії у регіоні. Встановлено відмінності у земельному ладі в Кримському ханстві та у Таврійській губернії. Схарактеризовано джерела правового регулювання земельних відносин у Таврійській губернії, їх взаємовплив та особливості правозастосування на практиці. Схарактеризовано види субєктів права власності на землю, способи його набуття і судового захисту. Досліджено особливості здійснення реформування в сфері земельних відносин у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. ст. внаслідок проведення Селянської та Столипінської реформ. Встановлено причинно-наслідкові зв’язки, які обумовлювали динаміку розвитку земельних правовідносин.

Зміст

В4587

792
М473
Мелешкіна І
. Мандрівні зорі в Україні: сторінки історії єврейського театру / І. Мелешкіна. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 302 с. : іл., фот., 24 вкл. л. іл. та фот.

В книжці представлена історія діяльності єврейських театрів на території України в ХІХ – ХХ ст. Унікальне ілюстроване видання вперше докладно розповідає про п’єси, режисерів, художників та акторів кожного з театрів. Подані зображення практично невідомих раніше оригінальних ескізів, афіш та фотографій.

Зміст

А41586


В994
Вялова Ю
. Леон Василевський (1870–1936): постать політики у контексті польсько-українського діалогу / Ю. Вялова ; НАН України. Ін-т історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2019. - 267 с.

Монографія є першим в українській історіографії комплексним дослідженням життя та діяльності польського політика, науковця та публіциста Леона Василевського. На основі широкого кола історичних джерел й наукової літератури розкрито основні етапи біографії та світоглядні позиції Л. Василевського, визначено його роль і місце у процесі відновлення незалежності Польщі, висвітлено діяльність на посаді міністра закордонних справ першого уряду Другої Речі Посполитої та під час підписання Ризького мирного договору 1921 р. Значну увагу приділено аналізу проблематики та ступеню розробки питань, досліджуваних Л. Василевським, а також маловідомим сторінкам його біографії, які дозволяють визначити роль політика у спробі налагодження польсько-українського діалогу міжвоєнного періоду.

Зміст

М3310-1

901.8
Д815
Дудник І. М.
В’ячеслав Сенютович-Бережний – український історик-геральдик і генеалог з Полтавщини: історико-родовідна розвідка та неповне зібрання наукових праць. Ч. 1 / І. М. Дудник. - Полтава : Техсервіс, 2018. - 215 с.

Запропоноване видання – це результат багаторічної краєзнавчої роботи з вивчення життя та творчого спадку першого українського доктора наук з геральдики та генеалогії В’ячеслава Георгійовича Сенютовича-Бережного. Книга цінна ще й тим, що крім історико-біографічного нарису про вченого-геральдика, в ній оприлюднюються його головні праці, що підіймають важливий пласт історії: про козацькі роди, провідних діячів козацького руху в Україні, цікаві історичні події тих часів у авторській інтерпретації.

Зміст

А41512

9(с2)
У95
Ушкалов Л.
Чарівність енергії: Михайло Драгоманов / Л. Ушкалов. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 594 с. - (Постаті культури).

У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841-1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.

Зміст

Б10381

001
К361

Керманич української науки. Життєвий і творчий шлях Б. Є. Патона: до сторіччя від дня народження / О. С. Онищенко [та ін.] ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського = The helmsman of Ukrainian science. Live and achements of Baris E. Paton : To the 100th anniversaty of academician Baris E. Paton / National Academy of Sciences of Ukraine ; National Library of Ukraine V.I. Vernatsky. - Київ : [б. и.], 2018. - 349 с. : фот. кол., фот.

Ця книга є своєрідним науковим і соціальним портретом Бориса Євгеновича Патона – унікальної особистості, великого вченого, організатора науки і видатного державного і громадського діяча. Ідеться про його внесок у вічну проблему з’єднання матеріалів (новаторські науково-технічні прориви в галузі електрозварювання на землі, у воді, космосі), розбудову Національної академії наук України як головного вітчизняного і визнаного міжнародного наукового центру, формування національної наукової системи в Україні, відповідальну громадянську позицію в складних доленосних соціальних ситуаціях.

Зміст