ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

нові надходження до відділу обслуговування користувачів 01.04.2020

Б10350

355
М228
Мамчак М. А.
Україна: шлях до моря. Історія Українського флоту: історичний нарис / М. А. Мамчак. - Вид. 2-е, випр. і допов. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2018. - 407 с. : іл., портр., 14 вкл. л. кол. іл. - (Морська бібліотека).

У книзі систематизується історія Українського флоту і повертаються із забуття багато невідомих раніше морських сторінок військової історії України, подається непроста історія створення сучасних Військово-Морських сил ЗС України, свідком чого був автор, хронологія розподілу Чорноморського флоту колишнього СРСР і морських походів національного флоту. У популярній формі історично-документального нарису, на багатому історичному матеріалі, у великій мірі не доступний раніше читачу, розкривається вікова історія мореплавства в Україні, яка споконвічно була великою морською країною, розповідається про роль військового флоту в історії боротьби українського народу за волю і незалежність та героїчні походи і звитяжні подвиги українців на морських просторах.

Зміст

А41436

9(с2)
С436
Склокін В.
Російська імперія і Слобідська Україна у другій половині XVIII ст.: просвічений абсолютизм, імперська інтеграція, локальне суспільство / В. Склокін. - Львів : Український Католицький Університет, 2019. - 267 с.

У монографії розглянуто обставини скасування автономії Слобідської України у 1765 р. та інтеграції цього регіону до складу Російської імперії у наступні десятиріччя. Дослідження зосереджується на трьох основних темах: специфіці російського просвіченого абсолютизму, характері й ролі імперської уніфікації та становищі слобідського суспільства наприкінці ХVІІІ ст. Особливу увагу приділено з’ясуванню місця Слобідської України у символічній географії Російської імперії, трансформації регіональних ідентичностей під впливом інтеграційних перетворень, а також аналізові феномену українського Просвітництва як потенційної альтернативи петербурзькому просвіченому абсолютизму.

Зміст

901.8
Т351
Терлецький М. М.
Світова міграція Драго-Сасів: [історичний аспект] / М. М. Терлецький ; відп. за вип. І. І. Паславський. - Львів : Паіс, 2019. - 289 с. : іл.

У книзі подано історичні відомості про становлення і розвиток гербових шляхетських родів малопомісної галицької української шляхти, яка свого часу була своєрідним феноменом європейської, а згодом – світової історії. Місця і шляхи міграційних процесів цієї спільноти проілюстровані на прикладах представників шляхетських родин, які, здебільшого, щитувалися гербами Сас, Корчак, Абданк, Леліва. На місцях нового поселення ці представники опиралися на основу своєї ідентичності – історичну пам'ять, що допомагала їм прогнозувати, планувати і конструювати своє майбутнє. Їхня сильна морально-етична позиція сприяла узгодженню власних патріотичних переконань навіть з радикальними поглядами окремих представників тих місцевих громад, до яких доля долучала українських емігрантів.

Зміст

А41497

9(с2)
Ф516
Філас В. М.
Візуальне освоєння Північного Причорномор’я останньої чверті XVIII – середини XIX ст.: джерелознавчий аналіз: монографія / В. М. Філас ; наук. ред. В. І. Мільчев ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Запоріжжя : Хортицька національна академія, 2018. - 459 с.

У монографії, що носить міждисциплінарний характер, з точки зору джерелознавства досліджено твори живопису та графіки як джерела з історії північно-причорноморського регіону останньої чверті ХVІІІ-середини ХІХ ст. Пропоноване дослідження проведене на матеріалах музейних закладів, архівів, рукописних відділів бібліотек Росії, України, Польщі та інших. До дослідження було залучено і матеріали світових аукціонів та приватних колекцій. Особливу увагу приділено класифікації творів живопису та графіки як історичних джерел, а також їх структурному аналізу. Проведено атрибуцію цих творів живопису та графіки щодо сюжету, авторства та назви.

Зміст

А41460

9(с2)
Л674
Ліщук Д. С.
Старокостянтинівський край у вирі Другої світової війни 1939–1945 рр. / Д. С. Ліщук ; Український ін-т воєнної історії. - Київ : [б. и.], 2019. - 215 с. : іл.

У книзі автор, крізь призму Другої світової війни, висвітлює події, які відбувались на теренах України безпосередньо у Старокостянтинівському краї Кам’янець-Подільської (нині Хмельницької) області.

Зміст

А41503

91
К563
Ковальський М
. П. Етюди з історії Острога: нариси про освітян XX ст. / М. П. Ковальський ; упоряд. М. Б. Близняк ; Нац. ун-т “Острозька академія”, Українське іст. т-во, Центр досліджень історії Волині. - Житомир : Євенок О. О., 2019. - 295 с. : іл.

У книзі вміщено нариси відомого українського історика доктора історичних наук, професора Миколи Павловича Ковальського (1929-2006) про острозьких освітян ХХ ст., уперше надруковані впродовж 1900-2004 рр. у регіональній пресі (переважно Острог, Дубно та Шепетівка).

Зміст

Б10368

902.6
М69
Михайлов Б
. Д. Кам’яна Могила – підземний “ермітаж” Приазов’я / Б. Д. Михайлов ; заг. ред. Я. Михайлов. - Вид. 4-е, допов. - Запоріжжя : Дике Поле, 2018. - 155, [4] с. : іл.

У книзі доктора філософії Б. Д. Михайлова розповідається про петрогліфи Кам’яної Могили – унікальної археологічної пам’ятки, що знаходиться на півдні України поблизу Мелітополя. Вперше викладена нова хронологія і інтерпретація дивних малюнків древніх мисливців, скотарів, землеробів і кочівників, а також висвітлені їх торгівельно-культурні зв’язки зі Сходом і Середземномор’ям.

Зміст

А41461

75
П312
Петрук В
. Розсіялась пам’ять світами / В. Петрук ; ред.-упоряд. Я. Ткачук. - Коломия ; Львів : Растр-7, 2018. - 161 с. : іл.

Альбом присвячено творчості талановитого українського художника Василя Петрука (1886-1968), який жив за межами України, але в своїх творах утверджував ідею любові до рідної землі. Це видання підсумовує тривалу дослідницьку і популяризаторську працю з вивчення життєвого шляху і творчої спадщини майстра, завдяки чому маловідомий в Україні художник стане доступнішим широкому загалові. В альбомі вперше опубліковано найбільшу на нинішній час добірку репродукцій творів Василя Петрука.

Зміст