ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Міста і села України. Втрати воєнного часу

Війна, яка прийшла в нашу країну, вже принесла багато біди і, на жаль, кожен день збільшує океан болю. Найжахливіше те, що гинуть люди – і це непоправні втрати. Одночасно зазнають руйнування й ті об’єкти, які втілюють в собі пам’ять нації, її культурний код: музеї, бібліотеки, сакральні споруди, пам’ятки архітектури.

Міністерство культури та інформаційної політики створило ресурс «Зафіксовані воєнні злочини», в якому міститься інформація про факти руйнування культурних пам’яток України.

Зважаючи на вимоги часу, Національна історична бібліотека України започаткувала проєкт «Міста і села України. Втрати воєнного часу». Його мета – оперативне відображення інформації про зруйновані або пошкоджені об’єкти культурної спадщини в різних регіонах України. Перелік об’єктів визначається на основі інформаційного ресурсу Міністерства культури та інформаційної політики «Зафіксовані воєнні злочини», оскільки там зазначені лише ті пам’ятки культурної спадщини, які пройшли верифікацію. Проєкт складатиметься з ряду бібліографічних списків, присвячених окремому регіону. Кожен бібліографічний список міститиме бібліографічну та вебліографічну інформацію про населені пункти та об’єкти культурної спадщини на основі інформаційних ресурсів НІБУ та актуальних публікацій у мережевих ресурсах. Інформація може бути доповнена або уточнена, оскільки формується в оперативному режимі.

 

Миколаївська область

Житомирська область

Харківська область, Частина 2: Харківщина

Харківська область, Частина 1: м. Харків

Київська область

Чернігівська область

Сумська область