ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Різдво Христове

Виставка присвячена одному з найважливіших свят християнського світу — святу, що символізує народження Ісуса Христа і відкриває нову епоху в історії віри, культури та традицій.

Історія святкування Різдва Христового бере свій початок із IV століття, коли церква офіційно встановила 25 грудня як день народження Ісуса. Це рішення було пов’язане з об’єднанням різних християнських громад і прагненням надати святу універсального значення. Упродовж століть Різдво увібрало в себе не лише релігійний, а й культурний зміст, ставши символом миру, любові та милосердя.

Особливе місце Різдво посідає в українській традиції. Вертепи, колядки, святкові обряди та свята вечеря — усе це є невід'ємною частиною нашої культурної спадщини. На виставці представлено книги, де йдеться про історію свята, його духовне значення, а також традиції святкування Різдва в Україні та світі.

Ця експозиція покликана нагадати про духовну глибину Різдва Христового та його місце в історії людства і культури України.

Вітаємо усіх християн табажаємо святкового настрою, цікавих відкриттів і душевного натхнення!

 

 

Література з фонду НІБУ

 

Анцибор Д. Під подушку чи під ялинку? : антропологічне дослідження свят / Д. Анцибор. – Київ : Лабораторія, 2023. – 238 с. : іл., фот.

 

Пуршега Т. Ф. Коляда і віра наших предків / Т. Ф. Пуршега. – Чернівці : Друк Арт, 2024. – 88 с. : фот.

 

Різдвяна зірка. Збірник колядок та пісень. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА. – 2023. – 72 с.

Ружин З. В. Сяють весело зірки : колядки та щедрівки на музику Левка та Жанни Колодубів для жіночих та мішаних хорів без супроводу / З. В. Ружин ; метод. рек. С. Садовенко ; худож. О. Охапкін ; комп.: Л. М. Колодуб, Ж. Ю. Колодуб. – Київ : Імідж Принт, 2017. – 96 с. : ноти , іл.

 

Ukraїner. Різдво та Маланка / упоряд. Б. Логвиненко ; голов. ред. Є. Сапожникова. – Київ : Українер, 2023. – 125, 153, [2] с. : 1 карт., фот. – : Різдво та Маланка. Книга – перекрутка.

 

Також пропонуємо оглянути книжкову виставку “Радуйся, Земле!

Укладачі: Науменко Т. В., Ширшова Л. Г.
(відділ культурних комунікацій)