ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Науково-дослідна робота, узагальнення досвіду краєзнавчої роботи

 

 

 

Краєзнавча робота в бібліотеках України : інформаційний бюлетень. - Київ, 1990 -

 

Вип. 1. - Київ, 1990. - 6 с.

Із змісту: Про досвід... організації краєзнавчих фондів Херсонської ОУНБ - с. 2-3; ... організації книжково-ілюстративних виставок з краєзнавства в Хмельницькій ОУНБ - с. 4-5; ...видання краєзнавчих бібліографічних посібників в Чернігівській ОУНБ – с. 5-6.

Вип. 2. - Київ, 1991. - 5 [1] с.

У випуску висвітлюється кращий досвід дитячих бібліотек.

Вип. 3. - Київ, 1992. - 12 с.

Із змісту: Дослідження краєзнавчих фондів бібліотек України / Підгот. О.В. Михайлова - с.3-8; Досвід краєзнавчої роботи ЦБС м.Сум / Підгот. В.П. Кисельова - с.9-12

Вип. 4. - Київ, 1993. - 8 с.

Огляд краєзнавчих методично-бібліографічних матеріалів обласних бібліотек.

Вип. 5. - Київ, 1994. - 11 с.

Інформація про краєзнавчу конференцію «Роль бібліотек монастирів, соборів та інших установ у розвитку культури України» (черв. 1993) і Пленуму правління Всеукраїнської спілки краєзнавців (жовт. 1993).

Вип. 6. – Київ, 1995. - 13 с.

Випуск підготовлено за матеріалами науково-практичної конференції «Бібліотеки у розвитку історичної науки в Україні» (м. Київ, 1994).

Вип. 7. - Київ, 1996. - 14 с.

Із змісту: Результати вивчення зведеного краєзнавчого каталогу Запорізької ОУНБ - с.4-8; Досвід Херсонської ОУНБ по впровадженню комп'ютерних технологій в краєзнавчу роботу - с.9-14.

Вип. 8. - К., 1997. – 19 с.

У випуску йдеться про систему краєзнавчих бібліографічних посібників в бібліотеках України, її методику й організацію та організаційну структуру і кадровий склад бібліотечного краєзнавства України.

Вип. 9. - Київ, 1997. – 20 с.

Видання присвячене науково-практичній конференції «Бібліотечне краєзнавство у відновленні історичної пам'яті народу України» (26-27 трав. 1997 р., м.Київ).

Вип. 10. – Київ, 1998. – 22 с.

Це випуск інформаційного бюлетеня підготовлений спільно з Київською обласною бібліотекою для дітей: висвітлений кращий досвід краєзнавчої діяльності бібліотек Київщини, зокрема Яготинської ЦБС.

Бюлетень вміщує також інформацію про виїздне засідання краєзнавчої секції Української бібліотечної асоціації в м. Богуславі (червень 1998 р.).

Вип. 11. - Київ, 1999. - 10 с.

Випуск містить інформацію про науково-практичну конференцію «Історія наукових бібліотек у контексті історії, культури, освіти в Україні» (14-15 жовт. 1999 р., м.Київ), присвячену 60-річчю заснування Державної історичної бібліотеки України.

Вип. 12. – Київ, 2000. - 10 с. + 7 табл.

Висвітлено результати моніторингу «Електронні бази даних з питань краєзнавства в обласних універсальних наукових бібліотеках України», проведеного працівниками відділу історичного краєзнавства Державної історичної бібліотеки України.

Вип. 13. - Київ, 2002. - 34 с.

Узагальнено матеріали про діяльність бібліотек України з підготовки і видання краєзнавчих бібліографічних посібників за 1996-2000 рр.

Вип. 14. - Київ, 2003. - 35 с.

Вміщено матеріали локального дослідження інформаційно-пошукової системи на традиційних носіях «Картотека з історії міст і сіл України: сучасний стан і перспективи використання».

Вип. 15. - Київ, 2004. - 139 с.: табл.

Випуск містить підсумки наукового дослідження «Краєзнавчі фонди обласних бібліотек України: сучасний стан, джерела комплектування, перспективи розвитку».

Вип. 16. - Київ, 2005. - 40 с.

Про підсумки огляду-конкурсу краєзнавчих методичних посібників, оголошеного ДІБ України в 2005 році серед регіональних бібліотек.

Вип. 17. - Київ, 2006. - 26 с.

Про підсумки моніторингу, проведеного ДІБ України серед регіональних бібліотек щодо напрямів краєзнавчої бібліотечної діяльності, які потребують методичної підтримки у 2007 р.

Вип. 18. - Київ : Арістей, 2007. - 72 с.

Посібник містить підсумки моніторингу краєзнавчої бібліографічної діяльності регіональних бібліотек, проведеного Державною історичною бібліотекою України в 2007 році, а також рекомендації по створенню краєзнавчих бібліографічних ресурсів в АБІС.

Вип. 19. - Київ : Арістей, 2008. - 84 с.

Випуск містить «Примірну схему Зведеного систематичного краєзнавчого каталогу» та рекомендації по її застосуванню, а також підсумки моніторингу краєзнавчої діяльності регіональних бібліотек.

Вип. 20. - Київ, 2009. – 38 с. : табл.

Випуск містить результати обговорення проекту "Положеня про краєзнавчу роботу бібліотек України", проведеного серед провідних державних та комунальних бібліотечних закладів у 2009 році.

Вип. 21. - Київ, 2011. – 50 с. : іл., табл.

Бюлетень містить нову версію класифікаційної схеми для універсальних електронних краєзнавчих баз даних типу «Література про ... область», що може бути використана в процесі підготовки друкованих варіантів поточних і ретроспективних краєзнавчих посібників. До Бюлетеня додаються файли II.tre та II.mnu («Видавничий індекс»), розділи, рубрики і підрубрики в яких відповідають схемі, представленій у Бюлетені.

Вип. 22. - Київ : Вид. дім. «Вініченко», 2011. - 150 с.

Бюлетень містить інформацію про результати наукового дослідження «Повнотекстові краєзнавчі документи на сайтах регіональних бібліотек України».

Вип. 23. - Київ, 2012. - 126 с.

Результати наукового дослідження компонентного складу краєзнавчого контенту веб-сторінок регіональних бібліотек України, здійсненого фахівцями НІБ України в 2012 р.

Вип. 24. - Київ, 2013. - 51 с. -

Містить основні результати наукового дослідження «Документи мовами національних меншин в краєзнавчій діяльності бібліотек», яке здійснено фахівцями Національної історичної бібліотеки України в 2013 р.

Вип. 25. - Київ, 2014. - 157 с.

Містить матеріали наукового дослідження за темою «Сучасні тенденції в краєзнавчій діяльності регіональних бібліотек в контексті впровадження рекомендацій попередніх досліджень Національної історичної бібліотеки України».

Вип. 26. - Київ, 2015. - 188 с.; табл.; діагр.

Вміщено основні результати наукового дослідження стану висвітлення бібліографічної інформації про міста і села регіонів в електронних каталогах та краєзнавчих базах даних Дніпропетровської, Миколаївської та Тернопільської ОУНБ.

Вип. 27. - Київ, 2016. - 134 с.

Висвітлено основні результати наукового дослідження електронного довідкового апарату Національної історичної бібліотеки України в контексті створення сучасної бібліографічної бази з історії міст і сіл України (на прикладі Київської області). На основі висновків за результатами дослідження обґрунтовано головні напрями оптимізації бібліографічної бази з історії населених пунктів Київської області.

Вип. 28. - Київ, 2017. - 97 с. : табл.

Бюлетень містить результати наукового дослідження «Сучасні електронні та друковані джерела краєзнавчої інформації як основа для доповнення інтегрованого ресурсу з історії міст і сіл України (на прикладі Київської області)». На основі висновків цього дослідження сформовано списки джерел для заповнення інформаційних лакун з історії населених пунктів Київської області у базі даних «Історія міст і сіл України».

Вип. 29. - Київ, 2018. - 155 с.

Містить результати наукового дослідження «Сучасні бібліотечні проекти з краєзнавства: стан реалізації та перспективи розвитку». За підсумками дослідження узагальнено основні здобутки регіональних бібліотек у проектній роботі в краєзнавчому напрямі та надані рекомендації щодо її удосконалення.

Вип. 30. Сучасна організаційна структура і кадрове забезпечення краєзнавчої діяльності в регіональних бібліотеках України. - Київ, 2019. - 84 с. : кол.іл.

30-й випуск інформаційного бюлетеня містить результати наукового дослідження сучасної організаційної структури та кадрового забезпечення краєзнавчої діяльності у регіональних бібліотеках України. За підсумками дослідження визначено сучасні тенденції в організації краєзнавчої діяльності регіональних бібліотек, розкрито проблеми, що потребують термінового вирішення та шляхи оптимізації краєзнавчої роботи в контексті інноваційного розвитку бібліотек.

Вип. 31. Біобібліографічні ресурси регіональних бібліотек України у системі інформаційного забезпечення біографічних досліджень про видатних діячів краю: сучасний стан, тенденції. - Київ, 2020. - 178 с.

31-й випуск містить результати наукового дослідження сучасного стану та тенденцій розвитку бібліографічних ресурсів краєзнавчої біографістики у регіональних бібліотеках України. За підсумками дослідження окреслено сучасні тенденції в організації краєзнавчого біобліографічного репертуару регіональних бібліотек та сформульовано рекомендації з оптимізації інформаційно-бібліографічного забезпечення біографічних досліджень про видатних діячів краю.

Вип. 32. Краєзнавчі ресурси бібліотек України як підґрунтя для розвитку місцевого туризм. - Київ, 2021. - 111 с.

32-й випуск інформаційного бюлетеня містить основні результати наукового дослідження «Краєзнавчі ресурси бібліотек України як підґрунтя для розвитку місцевого туризму».

Вип. 33. Теорія, методика і практика бібліотечного краєзнавства (2017-2021 рр.): експрес-дослідження інформаційного потоку. - Київ, 2022. - 42 с.

33-й випуск містить аналіз фахового потоку видань і публікацій за 2017-2021 рр., здійснений на основі відомостей зі спеціалізованої електронної бази даних «Теорія, методика і практика бібліотечного краєзнавства», яка є підґрунтям для здійснення науково-дослідної та організаційно-методичної роботи Національної історичної бібліотеки України, спрямованої на розробку теоретико-методологічних і прикладних засад бібліотечного краєзнавства, узагальнення та поширення кращого досвіду краєзнавчої бібліотечної діяльності.

Вип. 34. Методичне забезпечення краєзнавчої діяльності бібліотек України: сучасні напрями та форми. - Київ, 2023. - 44 с.

34-й випуск інформаційного бюлетеня містить основні результати дослідження методичного забезпечення краєзнавчої діяльності бібліотек України в сучасний період. Матеріали бюлетеня адресовані бібліотечним працівникам регіональних книгозбірень України, науковцям, викладачам та студентам вищих навчальних закладів.

Фіксація подій російсько-української війни: аналітичний огляд діяльності обласних універсальних наукових бібліотек України за 2022-2023 рр. Вип. 1: Бібліографічний аспект. – Київ, 2024. – 28 с.

Видання містить аналітичний огляд роботи обласних універсальних наукових бібліотек у напрямі фіксації, документування, систематизації подій російсько-української війни за період 2022-2023 рр. Перший випуск присвячено бібліографічним та методичним напрацюванням у цьому напрямі діяльності провідних регіональних бібліотек України. Також висвітлено досвід Національної історичної бібліотеки України, Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка та Київської обласної бібліотеки для дітей.

Фіксація подій російсько-української війни: аналітичний огляд діяльності обласних універсальних наукових бібліотек України за 2022-2023 рр. Вип. 2: Проєктна діяльність та віртуальні ресурси: краєзнавчий аспект. – Київ, 2024. - 35 с.

Видання містить аналітичний огляд проєктів та віртуальних ресурсів обласних універсальних наукових бібліотек України та Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, спрямованих на збереження пам’яті про події російсько-української війни у регіонах, психологічну та емоційну підтримку місцевого населення, вшанування пам’яті полеглих захисників.