ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Нові надходження до відділу обслуговування користувачів 14.04.2020

 

А41770

78
К848

Соломія Крушельницька. Хроніка 1893–1920 років / Муз.-мемор. музей Соломії Крушельницької у Львові ; авт.-упоряд. Д. Білавич. - Львів : Растр-7, 2019. - 239 с. : 16 вкл. л. фот.

Пропонуємо увазі читачів хроніку подій з життя і творчої діяльності Соломії Крушельницької(1872-1952), що охоплює період становлення, розквіту і завершення оперної кар’єри артистки.

Дослідження побудоване на архівних матеріалах з фондів Музично – меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, фондів інших музеїв, архівів та бібліотек України. Частина матеріалів публікується вперше.

Зміст

 

А41854

8(с)
К888
Кудрін О. В. Ліна Костенко
/ О. В. Кудрін. - Харків : Фоліо, 2019. - 118, [3] с.

Ліна Костенко (1930 р.н.) – видатна українська письменниця, лауреат багатьох премій і відзнак, представник покоління «шістдесятників». Здолавши усі труднощі й заборони, її твори знайшли шлях до свого читача, назавжди оселилися у його серці і стали класикою української літератури.

Зміст

А42103

75
Г704

Алла Горська. Спалах перед світанком / упоряд. О. О. Лодзинська. - Київ : КЛІО, 2019. - 133, [2] с. : іл.

Видання присвячене 90-річчю з дня народження видатної української художниці Алли Горської. Вона – активна учасниця українського шістдесятницького руху спротиву тоталітарній системі в СРСР. До книжки увійшли світлини з родинного альбому Зарецьких із фондової колекції Музею шістдесятництва та архіву онуки художниці Олени Зарецької.

Зміст

А17065

9(с2)
Ф497
Фігурний Ю. С. Державотворча діяльність Олени Теліги в українознавчому вимірі : (до 65-річчя її героїчної смерті) / Ю. С. Фігурний ; М-во освіти і науки України, Н.-д. ін-т українознавства, Відділ укр. етнології. – Київ, 2007. – 40 с.

У праці аналізується державотворча діяльність Олени Теліги в українознавчому вимірі. Автор переконаний, що українська героїня все своє свідоме життя та творчість присвятила боротьбі за Українську Самостійну Соборну Державу.

9(с2)

К 592

Козуля О. Жінки в історії України / О. Козуля. – Київ : [Укр. центр духовної культури], 1993. – 256 с.

Ця книга про жінок політиків, вчених, митців. На протязі всієї історіі України немало з них в культурно-освітній, політичній і навіть військовій діяльності не тільки не поступалися перед чоловіками, а й перевершували їх. Але завжди на різних життєвих шляхах і перехрестях українська жінка стояла на боці милосердя, несла велику любов і сімейне тепло. Перелік цих імен: Ярославна з "Слова о полку Ігоревим", велика княгиня Ольга, ясновидиця - О.Блавацька, богиня співу - Соломія Крушельницька, письменниця Н.І.Кобринська, наша сучасниця, відома поетеса - Ліна Костенко. І це далеко не повний перелік імен. Розділи "Через терни до духовності", "Провісниці волі" та інші не можуть не зацікавити читача.

А35170

9(с2)
Ш977

Шутко О. Є. Роксолана: міфи та реалії / О. Є. Шутко. - Вид. 2-е, перероб., допов. - Тернопіль : Богдан, 2016. - 269 с. : іл., карт., фот.

Автор цієї книги – кандидат мистецтвознавства, журналістка Олександра Шутко – чи не вперше звернулася до вивчення біографії Роксолани на підставі не лише українських, а й турецьких, польських, російських, західноєвропейських і навіть американських досліджень. Такий підхід дав змогу відкрити нові, досі невідомі широкому загалові українців факти із життя цієї величної, недосяжної й водночас такої близької нам жінки. Кращому розумінню того, як вона потрапила до османського гарему і стала султаною, сприяло те, що автор вивчила мову, традиції турків, певні історичні та геополітичні процеси, які відбувалися того часу в Європі й Азії.

9(с2)

В 536

Висоцький С. О. Княгиня Ольга і Анна Ярославна – славні жінки Київської Русі / С. О. Висоцький. – Київ : Наукова думка, 1991. – 104 с.

На основі пильного вивчення та осмислення давньоруських і візантійських джерел автор змальовує портрети двох славнозвісних жінок – великої княгині Ольги та королеви Франції Анни Ярославни. Їх розділило майже століття, але обидві зробили великий вплив на державні справи Київської Русі та Франції, на європейську політику свого часу. Автор розкриває перед читачем відомі, напівзабуті і незнані ще факти далекої минувшини.

А41389

901.2
О-87

Отт-Скоропадська О. П. Остання з роду Скоропадських: пер. з нім./ О. П. Отт-Скоропадська ; пер. Г. Сварник. - 2-е вид., допов.. - Львів: Літопис, 2013. - 554 с.: 10 вкл. л.

Спогади наймолодшої доньки Гетьмана України Павла Скоропадського охоплюють період від 1919 року до кінця Другої світової війни. Розповідь про життя родини в Німеччині після війни також містить цікаві історичні екскурси. Книжку написано у формі невеликих новел, присвячених окремим особам та подіям життя.