ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Медіапростір НІБУ

Відеоматеріали, створені співробітниками та партнерами нашої бібліотеки на нашому каналі YouTube

Відео про нас
Національна історична бібліотека України (2020) Національна історична бібліотека України (2014 до 75-річчя)
Флешмоб «Поділись світоглядом» до 75-річчя НІБУ (2014) Національна історична бібліотека України (2012)
Презентації власних ресурсів та видань
Покажчик «30 років Незалежності України: наукове осмислення. Бібліографія» (2021) «Провісники відродження української державності» дослідження фондових колекцій рідкісних видань (2021)
«Українська держава: Історія творення. Адміністративний устрій на українських землях» (2021) Частина 1 «Українська держава: Історія творення. Адміністративний устрій на українських землях» (2021) Частина 2
50-й випуск покажчика «Історія України 2017» (2019) Електронна база даних «Історична Шевченкіана» (2014) 
Сюжети про електронну бібліотеку НІБУ «Історична спадщина України» (2012)
«Історичний архів стане доступним он-лайн» (сюжет ТК Київ) «Стародруки онлайн» (сюжет Радіо Свобода)
«Історична спадщина України...» (сюжет ТК Культура) «Історична спадщина України...» (сюжет ТК Тоніс)
Привітання
З Міжнародним днем рідної мови (2017) «Трикутники долі: сповідь у листах» до Дня пам'яті та примирення (2016)
З Днем Незалежності України (2015) З Всеукраїнським днем бібліотек (2015)
Відеодайджести книжкових виставок (до ювілеїв та пам'ятних дат)
«Творець і неперевершений майстер новели» до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника (2021) «Леся Українка – поетеса мужності і боротьби» до 150-річчя від дня народження (2021)
«Ангели Майдану» до дня Героїв Небесної Сотні (2021) 160 річчя Шевченкового «Букваря» (2021)
«Вільні творити майбутнє» до дня Гідності та Свободи (2020) «Словники за ґратами» до дня української писемності та мови (сюжет проекту «СловОпис»)
Стежинами Великого Тараса (до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, 2014 р.)  
Презентації та заходи в стінах Бібліотеки
Презентація книги «Музеї України у суспільно-історичних викликах XX–початку ХХІ ст.» (Руслана Маньковська, 2017)  Тарас Компаніченко «Боже, не літості – лютості» на презентації збірки «Соловецька печаль України» (2016)
Посол Естонії в Україні, пан Сулев Канніке (святкування дня фіно-угорських народів, 17 жовтня 2015) Юрій Косенко «Про історію естонської писемності та книгодрукування» (День фіно-угорських народів, 2015)
«Творчий злет: молодий бібліотекар року» (2015) Зустріч поетеси Ірини Жиленко з читачами (2011)
І Краєзнавчі читання пам'яті академіка Петра Тронька (22 листопада 2011 р.)
частина 1 частина 2
частина 3 частина 4
частина 5 частина 6
частина 7  

Буктрейлери до книг з електронної бібліотеки «Історична спадщина України»

(розділ у процесі формування)

Буктрейлер (англ. Booktrailer) - це короткий відеоролик, що розповідає в довільній художній формі про будь-яку книгу. Мета таких роликів -  реклама оцифрованих книг і пропаганда читання, привернення уваги до книг за допомогою візуальних засобів, характерних для трейлерів до кінофільмів.

 

Пропонуємо переглянути буктрейлер видання «Букварь южнорусский» до 160-річчя від часу виходу в світ (1861)

Пропонуємо переглянути буктрейлер до монографії Білоуса Теодора (Федора) Івановича «Род князей Острожских, защитителей Юго-Западной Руси» (1883)

Містить відомості у формі біографічних статей, де на основі значного джерельного та історіографічного матеріалу подано життєписи князів Федора Даниловича, Василя Федоровича, Івана Васильовича, Михайла Івановича, Романа Михайловича та, одна з найбільших за розміром, Костянтина Івановича.

В книзі також віpші Омаpа Хайяма та Абу-ль-Ала Мааppі в пеpекладі А. Ю. Кpимського, ноти М. В. Лисенка до віpша П. О. Куліша «У досвіта встав я...». Одним із завдань упорядники вважали «участь у збірнику наших кращих молодих письменників...».

Пропонуємо переглянути буктрейлер до книги Дубове лыстє [Дубове листя]: альманах на згадку про П. О. Куліша

Альманах підготовлений на згадку про Пантелеймона Куліша. Упорядкований Миколою Чернявським, Михайлом Коцюбинським та Борисом Грінченком.

Автори прозових і поетичних творів: П. Миpний, Г. Гpигоpенко, Л.О. Яновська, Л. Укpаїнка, І.Я. Фpанко, В.І. Самійленко, H.І. Кобpинська, М.Ф. Чеpнявський, М.М. Коцюбинський, М.К. Воpоний, Б.Д. Гpінченко, О.Ю. Кобилянська, О.С. Маковей, П.А. Гpабовський, С.О. Єфpемов;

Представляємо Вашій увазі буктрейлер до збірки військово-патріотичних віршів відомого українського письменника, поета і громадського діяча Миколи Бажана «В дні війни», 1945 р.

Серед поезій Миколи Бажана воєнного часу найбільшу популярність здобув вірш «Клятва». А найвизначнішим твором поета періоду війни є поема «Данило Галицький» (1942). У циклі віршів створив величний образ захисників Сталінграда («Сталінградський зошит»).

Пропонуємо переглянути буктрейлер до книги Карновича Євгена Петровича (1823–1885) «Замечательные и загадочные личности ХVIII и XIX столетий», 1893 р.

В оцифрованому виданні, представлено 11* гравюр та 10 історико-біографічних нарисів про Графа Моріца Саксонського, пруського пошт-директора Іоганна-Людвига Вагнера, Шевальє д'Еона, Алессандро Каліостро, Марію-Терезу Угрюмову, Герцогиню Кінгстон, Князя О. А. Безбородко, Велику княжну Олександру Павлівну, Архімандрида Фотія та князя О. М. Голіцина.

* В екземплярі відсутні гравюри Марії-Терези Угрюмової та князя О. М. Голіцина

Буктрейлер до книги Шамуріної Зінаїди "Київ", 1912 р. В виданні представлені видатні пам'ятки архітектури XII-XIX ст. та описується історія їх будівництва, представлені знімки фасадів та інтер'єрів, останні найбільш цінні, так як багато з інтер'єрів не збереглося до нашого часу, або були зруйновані.