ДЯКУЄМО ЛІКАРЯМ, ЯКІ РЯТУЮТЬ КРАЇНУ!

Медіапростір НІБУ

Пропонуємо Вам ознайомитися з відеоматеріалами, створеними співробітниками та партнерами нашої бібліотеки. Більше відео на нашому каналі youtube - https://bit.ly/3kpnLRs

Відео про нас
Національна історична бібліотека України (2020) Національна історична бібліотека України (2014 до 75-річчя)
Флешмоб «Поділись світоглядом» до 75-річчя НІБУ (2014) Національна історична бібліотека України (2012)
Презентації власних ресурсів та видань
Покажчик «30 років Незалежності України: наукове осмислення. Бібліографія» (2021) «Провісники відродження української державності» дослідження фондових колекцій рідкісних видань (2021)
«Українська держава: Історія творення. Адміністративний устрій на українських землях» (2021) Частина 1 «Українська держава: Історія творення. Адміністративний устрій на українських землях» (2021) Частина 2
50-й випуск покажчика «Історія України 2017» (2019) Електронна база даних «Історична Шевченкіана» (2014) 
Сюжети про електронну бібліотеку НІБУ «Історична спадщина України» (2012)
«Історичний архів стане доступним он-лайн» (сюжет ТК Київ) «Стародруки онлайн» (сюжет Радіо Свобода)
«Історична спадщина України...» (сюжет ТК Культура) «Історична спадщина України...» (сюжет ТК Тоніс)
Привітання
З Міжнародним днем рідної мови (2017) «Трикутники долі: сповідь у листах» до Дня пам'яті та примирення (2016)
З Днем Незалежності України (2015) З Всеукраїнським днем бібліотек (2015)
Відеодайджести книжкових виставок (до ювілеїв та пам'ятних дат)
«Творець і неперевершений майстер новели» до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника (2021) «Леся Українка – поетеса мужності і боротьби» до 150-річчя від дня народження (2021)
«Ангели Майдану» до дня Героїв Небесної Сотні (2021) 160 річчя Шевченкового «Букваря» (2021)
«Київські мрійники» до 175-річчя Кирило-Мефодіївського братства (2021) «Вільні творити майбутнє» до дня Гідності та Свободи (2020)
«Словники за ґратами» до дня української писемності та мови (сюжет проекту «СловОпис») Стежинами Великого Тараса (до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, 2014 р.)
Презентації та заходи в стінах Бібліотеки
Презентація книги «Музеї України у суспільно-історичних викликах XX–початку ХХІ ст.» (Руслана Маньковська, 2017)  Тарас Компаніченко «Боже, не літості – лютості» на презентації збірки «Соловецька печаль України» (2016)
Посол Естонії в Україні, пан Сулев Канніке (святкування дня фіно-угорських народів, 17 жовтня 2015) Юрій Косенко «Про історію естонської писемності та книгодрукування» (День фіно-угорських народів, 2015)
«Творчий злет: молодий бібліотекар року» (2015) Зустріч поетеси Ірини Жиленко з читачами (2011)
І Краєзнавчі читання пам'яті академіка Петра Тронька (22 листопада 2011 р.)
частина 1 частина 2
частина 3 частина 4
частина 5 частина 6
частина 7  

Буктрейлери до книг з електронної бібліотеки «Історична спадщина України»

(розділ у процесі формування)

Буктрейлер (англ. Booktrailer) - це короткий відеоролик, що розповідає в довільній художній формі про будь-яку книгу. Мета таких роликів -  реклама оцифрованих книг і пропаганда читання, привернення уваги до книг за допомогою візуальних засобів, характерних для трейлерів до кінофільмів.

 

Пропонуємо переглянути буктрейлер видання «Букварь южнорусский» до 160-річчя від часу виходу в світ (1861)

Пропонуємо переглянути буктрейлер до монографії Білоуса Теодора (Федора) Івановича «Род князей Острожских, защитителей Юго-Западной Руси» (1883)

Містить відомості у формі біографічних статей, де на основі значного джерельного та історіографічного матеріалу подано життєписи князів Федора Даниловича, Василя Федоровича, Івана Васильовича, Михайла Івановича, Романа Михайловича та, одна з найбільших за розміром, Костянтина Івановича.

В книзі також віpші Омаpа Хайяма та Абу-ль-Ала Мааppі в пеpекладі А. Ю. Кpимського, ноти М. В. Лисенка до віpша П. О. Куліша «У досвіта встав я...». Одним із завдань упорядники вважали «участь у збірнику наших кращих молодих письменників...».

Пропонуємо переглянути буктрейлер до книги Дубове лыстє [Дубове листя]: альманах на згадку про П. О. Куліша

Альманах підготовлений на згадку про Пантелеймона Куліша. Упорядкований Миколою Чернявським, Михайлом Коцюбинським та Борисом Грінченком.

Автори прозових і поетичних творів: П. Миpний, Г. Гpигоpенко, Л.О. Яновська, Л. Укpаїнка, І.Я. Фpанко, В.І. Самійленко, H.І. Кобpинська, М.Ф. Чеpнявський, М.М. Коцюбинський, М.К. Воpоний, Б.Д. Гpінченко, О.Ю. Кобилянська, О.С. Маковей, П.А. Гpабовський, С.О. Єфpемов;

Представляємо Вашій увазі буктрейлер до збірки військово-патріотичних віршів відомого українського письменника, поета і громадського діяча Миколи Бажана «В дні війни», 1945 р.

Серед поезій Миколи Бажана воєнного часу найбільшу популярність здобув вірш «Клятва». А найвизначнішим твором поета періоду війни є поема «Данило Галицький» (1942). У циклі віршів створив величний образ захисників Сталінграда («Сталінградський зошит»).

Пропонуємо переглянути буктрейлер до книги Карновича Євгена Петровича (1823–1885) «Замечательные и загадочные личности ХVIII и XIX столетий», 1893 р.

В оцифрованому виданні, представлено 11* гравюр та 10 історико-біографічних нарисів про Графа Моріца Саксонського, пруського пошт-директора Іоганна-Людвига Вагнера, Шевальє д'Еона, Алессандро Каліостро, Марію-Терезу Угрюмову, Герцогиню Кінгстон, Князя О. А. Безбородко, Велику княжну Олександру Павлівну, Архімандрида Фотія та князя О. М. Голіцина.

* В екземплярі відсутні гравюри Марії-Терези Угрюмової та князя О. М. Голіцина

Буктрейлер до книги Шамуріної Зінаїди "Київ", 1912 р. В виданні представлені видатні пам'ятки архітектури XII-XIX ст. та описується історія їх будівництва, представлені знімки фасадів та інтер'єрів, останні найбільш цінні, так як багато з інтер'єрів не збереглося до нашого часу, або були зруйновані.