ДЯКУЄМО ЛІКАРЯМ, ЯКІ РЯТУЮТЬ КРАЇНУ!

Медіапростір НІБУ

Знайомтесь – НІБ України

75 років: оглядове відео

Флешмоб «Поділись світоглядом» 2014р.
The National Historical Library Of Ukraine Історична Шевченкіана
Стародруки он-лайн Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі
"Історична спадщина України...". Сюжет ТК Культура Привітання зі Всеукраїнським днем бібліотек
Привітання з Днем Незалежності України Історичний архів стане доступним он-лайн. 13.11.2012
До міжнародного дня рідної мови (2017) Історія України : бібліографічний покажчик
Словники за ґратами  

 

Буктрейлери до книг з ЕБ "Історична спадщина України"

(розділ у процесі формуванння)

Буктрейлер (англ. Booktrailer) - це короткий відеоролик, що розповідає в довільній художній формі про будь-яку книгу. Мета таких роликів -  реклама оцифрованих книг і пропаганда читання, привернення уваги до книг за допомогою візуальних засобів, характерних для трейлерів до кінофільмів.

 

Пропонуємо переглянути буктрейлер видання «Букварь южнорусский» до 160-річчя від часу виходу в світ (1861) 

Переглянути можливо за посиланням: https://youtu.be/TBogGSb-QJw

Пропонуємо переглянути буктрейлер до монографії Білоуса Теодора (Федора) Івановича «Род князей Острожских, защитителей Юго-Западной Руси» (1883) 

Містить відомості у формі біографічних статей, де на основі значного джерельного та історіографічного матеріалу подано життєписи князів Федора Даниловича, Василя Федоровича, Івана Васильовича, Михайла Івановича, Романа Михайловича та, одна з найбільших за розміром, Костянтина Івановича.

Переглянути можливо за посиланням: https://youtu.be/D6xnmBAqaVI

Пропонуємо переглянути буктрейлер до книги Дубове лыстє [Дубове листя]: альманах на згадку про П. О. Куліша

Альманах підготовлений на згадку про Пантелеймона Куліша. Упорядкований Миколою Чернявським, Михайлом Коцюбинським та Борисом Грінченком.

Автори прозових і поетичних творів: П. Миpний, Г. Гpигоpенко, Л.О. Яновська, Л. Укpаїнка, І.Я. Фpанко, В.І. Самійленко, H.І. Кобpинська, М.Ф. Чеpнявський, М.М. Коцюбинський, М.К. Воpоний, Б.Д. Гpінченко, О.Ю. Кобилянська, О.С. Маковей, П.А. Гpабовський, С.О. Єфpемов;

В книзі також віpші Омаpа Хайяма та Абу-ль-Ала Мааppі в пеpекладі А. Ю. Кpимського, ноти М. В. Лисенка до віpша П. О. Куліша «У досвіта встав я...». Одним із завдань упорядники вважали «участь у збірнику наших кращих молодих письменників...».

Переглянути можливо за посиланням: https://youtu.be/gpDzguYAStI

Представляємо Вашій увазі буктрейлер до збірки військово-патріотичних віршів відомого українського письменника, поета і громадського діяча Миколи Бажана «В дні війни», 1945 р.

Бажан Микола Платонович (1904 – 1983) – український поет, перекладач, культуролог, енциклопедист, філософ, громадський діяч, академік Академії наук УРСР (з 1951), Заслужений діяч науки України (з 1966).

Серед поезій Миколи Бажана воєнного часу найбільшу популярність здобув вірш "Клятва". А найвизначнішим твором поета періоду війни є поема "Данило Галицький" (1942). У циклі віршів створив величний образ захисників Сталінграда ("Сталінградський зошит").

Переглянути можливо за посиланням: youtu.be/k7tcusCanb8

 

Під час карантину працюємо дистанційно. Пропонуємо переглянути буктрейлер до книги Карновича Євгена Петровича (1823 — 1885) «Замечательные и загадочные личности ХVIII и XIX столетий», 1893 р.

В оцифрованому виданні, представлено 11* гравюр та 10 історико-біографічних нарисів про Графа Моріца Саксонського, пруського пошт-директора Іоганна-Людвига Вагнера, Шевальє д'Еона, Алессандро Каліостро, Марію-Терезу Угрюмову, Герцогиню Кінгстон, Князя О. А. Безбородко, Велику княжну Олександру Павлівну, Архімандрида Фотія та князя О. М. Голіцина.

* В екземплярі відсутні гравюри Марії-Терези Угрюмової та князя О. М. Голіцина

Переглянути можливо за посиланням: youtu.be/02BcaC8bHCU

Буктрейлер до книги Шамуріної Зінаїди "Київ", 1912 р. В виданні представлені видатні пам'ятки архітектури XII-XIX ст. та описується історія їх будівництва, представлені знімки фасадів та інтер'єрів, останні найбільш цінні, так як багато з інтер'єрів не збереглося до нашого часу, або були зруйновані.

Переглянути можливо за посиланням: youtu.be/wsWke_Gp1oI