ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Свідчення очевидців подій відкритої і повномасштабної війни Росії проти України: вебліографія

Випуск 11. Події війни у висвітленні ЗМІ: публікації 1-15 травня 2022 року: Збройні Сили України. Територіальна оборона. Волонтерський рух. Переселенці України за кордоном.

Збройні Сили України

  1. "Викликаю вогонь на себе": двоє львівських розвідників здійснили військовий подвиг / Varta1. – Дата публікації: 12.05.2022. – Режим доступу: https://varta1.com.ua/news/viklikayu-vogon-na-sebe-dvoie-lvivskih-rozvidnikiv-zdiysnili-viyskoviy-podvig_346291.html. –(Дата перегляду: 13.05.2022). Зі змісту: Двох розвідників із львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ нагородили орденами «За мужність».

80-я бригада .jpgПро подвиг розвідників розповіли у пресслужбі бригади. Під час підготовки підрозділу до наступальної операції на південному напрямку, двом військовослужбовцям-десантникам, з позивними “Тєхнарь“ і “Малий”, було доручено провести дорозвідку і виявити спостержні пости противника та місця його дислокації. Пройшовши уздовж лісосмуги, десантники побачили ферму, огороджену парканом. Біля воріт знаходився вартовий, що охороняв вхід на ферму. Раз є охорона, значить там щось важливе.У дворі ферми, в ангарі, стояли бронемашини ворога, а в одному з приміщень був розташований особовий склад російських загарбників. «Помітивши відсутність вартового, окупанти занепокоїлись. Аби відволікти противника і безпечно відійти, десантники кинули у двір ферми кілька ручних гранат. У стані ворога зчинилась паніка. Рашисти, вирішивши, що на них напала потужна ДРГ ЗСУ. У складі всього лише двох військових–“Тєхнаря“ і “Малого”, які без перешкод заховались у “зеленці”, всього в 100 метрах від скупчення ворога. Тому, повідомляючи про локацію окупантів, розвідники ЗСУ, фактично викликали арт. вогонь на себе. Щоб зважитися на таке, треба мати неабияку мужність, твердість, мотивованість. Але ризик виправдав себе.

C:\Users\test\Documents\НІБУ Довідка\НІБУ 2022 Довідка\Надзвичайна ситуація\Робота в умовах військ стану 01.04.2022\На Сайт НІБУ з 1.04.2022\Сайт. Щоденники. Вип.10 (01-15.05.2022)\Вип 1-15.2022 ЗСУ\Зміїний .jpg

Роман Грибов .jpg

 

  1. Роман Грибов: автор фрази про "руський военный корабль" розповів про полон та подальші плани / Спец етер: Спротив нескорених» ; Суспільне Черкаси; телеканал «Апостроф TV». – Дата публікації: 03.05.2022. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=JD4qT0G1b6U. – (Дата перегляду : 07.05.2022). Зі змісту: Оперативні новини широкомасштабного російського вторгнення в Україну. 24 лютого росія напала на Україну.

 

  1. З полону звільнено справжнього автора фрази про російський військовий корабель / НВ.Новини, ред. Ніна Григорська. - Дата публікації 23.05.2022. - Режим доступу:https://nv.ua/ukr/amp/avtor-frazi-pro-rosiyskiy-korabel-zvilneniy-z-polonu-ce-ne-roman-gribov-novini-ukrajini-50244482.html. – (Дата перегляду : 23.05.2022). Зі змісту:З полону звільнили прикордонника з острова Зміїний, справжнього автора фрази про російський військовий корабель. Про це заявив начальник прикордонної застави Зміїного Богдан Гоцький в етері всеукраїнського телемарафону. Раніше автором фрази вважали морського піхотинця з Черкащини Романа Грибова, сам він цього не заперечував. Грибов казав, що, якби росіяни знали, хто це сказав, він би не повернувся додому. [Змінено хронологію подання публікацій задля повноти висвітлення даної теми]

 

  1. Качур Роман.jpgКомбриг 55-ї артилерійської бригади Роман Качур став Героєм України / ред.: Нестор Дим ; Новинарня.Війна.Військо.– Дата публікації: 13.05.2022.– Режим доступу: https://novynarnia.com/2022/05/13/kombryg-55-yi-artylerijskoyi-brygady-roman-kachur-stav-geroyem-ukrayiny/. –(Дата перегляду: 13.05.2022). Зі змісту: Комбриг 55 оабрРоман Качурнагороджений почесним званням Герой України за звитяжні дії його підлеглих у війні з російськими загарбниками. В указі Президента України Володимира Зеленського №333/2022 сказано: “За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, постановляю: присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” КАЧУРУ Роману Володимировичу – полковнику”. Як відомо, Роман Качур закінчив Сумський військовий інститут ракетних військ і артилерії. Очолив 55-ту артилерійську бригаду “Запорізька Січ” у березні 2018 року.

 

  1. Горпініч.jpg«Медичка від Бога»: історія життя загиблої на війні волиняни Оксани Горпініч / Валентина Петрощук ; фото Валентини Петрощук ; Волинські новини. Перше інформаційне агентство. – Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу: https://www.volynnews.com/news/all/medychka-vid-boha-istoriia-zhyttia-zahybloyi-na-viyni-volynianky-oksany-horpinich/. – (Дата перегляду: 11.05.2022). Зі змісту: Журналістка Валентина Петрощук розповіла про життя загиблої Героїні з Благодатного Оксани Горпініч.«Медичка від Бога» – так характеризують Оксану Горпініч усі, хто її знав чи з ким зводили життєві дороги. І коли з’явилася перша звістка про те, що на війні, куди вона пішла добровольцем, їхня медичка пропала без вісті і з нею немає зв’язку, всім селом молилися і просили Бога, аби знайшли її живою. Та не судилося...Ту, що врятувала від смерті не одну сотню солдат, цими днями витягли з-під завалів мертвою. «Ще і ще раз переконуюся у тому, що Бог забирає до себе найкращих.

Кріс.jpgМіжнародний легіон: історія американця, який бореться за свободу України / Олександра Ільченко ; фото з соцмереж співрозмовника ; Точка Доступу. – Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/mizhnarodnii-lieghion-istoriia-amierikantsia-iakii-boriet-sia-za-svobodu-ukrayini. – (Дата перегляду: 12.05.2022). Зі змісту: З початку російської агресії в Україну, для захисту її суверенітету, приїхали воювати декілька тисяч іноземних добровольців. Для тих, хто готовий воювати за Україну, створили Міжнародний легіон територіальної оборони. Журналісти Точки доступу поспілкувалися з американським добровольцем. Кріс розповів про свої враження від цієї війни. Крісові 35 років, він приїхав з Нью-Джерсі (США). В Україні чоловік з 5 березня 2022 року. Мій батько родом з Польщі. Звідти він переїхав до США. Мої рідні зараз в Польщі, а історія моєї родини починається з вихідців з України. Я відчуваю, що маю зараз бути в Україні та допомогти відстояти її суверенітет. Це природньо. Я зустрів тут багато іноземців, які приїхали воювати за Україну.  Вони різних спеціальностей, різних національностей.

Герой України .jpg"Підлеглі бійці, які "годились у батьки", поважали його": побратими про загиблого Героя України з Волині Павла Усова / Волинь. Post. - Дата публікації: 10.05.2022. – Режим доступу: https://www.volynpost.com/news/204052-pidlegli-bijci-iaki-godylys-u-batky-povazhaly-jogo--pobratymy-pro-zagyblogo-geroia-ukrainy-z-volyni-pavla-usova. –(Дата перегляду: 11.05.2022). Зі змісту: Командир роти старший лейтенант Павло Усов зі Старої Вижівки загинув 11 березня 2022 року під Києвом. В останньому бою він знищив кілька одиниць бойової техніки окупантів та десятки ворогів, які намагались прорватись до столиці.Про це пише Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де раніше навчався Павло Усов.

 

  1. Портрети з "нуля": в ЗСУ показали військових, які захищають Україну.: фото / Яна Осадча ; фото: Арсен Федосенко ; Українська правда. Життя. – Дата публікації: 12.05.2022. – Режим доступу: https://life.pravda.com.ua/society/2022/05/12/248620/. –(Дата перегляду: 13.05.2022). Зі змісту: Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний опублікував світлини українських захисників. Всі вони знаходяться на передовій, або, як кажуть військові, "на нулі". "Ці позиції прийняли на себе всі удари. В очах і душах – абсолютна ясність. Готовність до всього. Заради нас. Заради Перемоги",– написав Залужний.

 

Бійці -3 .jpg

Бійці -2 .jpg

Бійці - 4 .jpg

Бійці -1.jpg

 

  1. Українська Джейн: історія командирки на передовій (відео) / Михайло Загородній ; фото: Нацгвардія ; Українська правда. Життя. – Дата публікації: 14.05.2022. – Режим доступу: https://life.pravda.com.ua/society/2022/05/14/248649/. –(Дата перегляду: 15.05.2022).Зі змісту: Українка з позивним Джейн – одна з небагатьох жінок в Національній гвардії, яка керує відділенням швидкого реагування.Така ситуація в українських військах склалась не через дискримінацію, а тому, що не кожна охоча змогла пройти виснажливі випробування."Українська Джейн – не фанатка американського фільму про солдата Джейн. Такий позивний їй присвоїли колеги", – кажуть в Нацгвардії.Для Джейн війна розпочалася ще 8 років тому. Дівчина починала з волонтерства, однак незабаром зрозуміла, що цього для неї – недостатньо, і потрібно приєднатись до Збройних сил.

Джейн .jpg

  1. Український військовий Кирило Верес зібрав усі державні нагороди : історія офіцера / Іван Бойко ; фото : скріншот відео Громадське ;УНІАН. – Дата публікації: 08.05.2022. –– Режим доступу: https://www.unian.ua/war/ukrajinskiy-viyskoviy-kirilo-veres-zibrav-usi-derzhavni-nagorodi-istoriya-oficera-novini-vtorgnennya-rosiji-v-ukrajinu-amp-11818104.html. –(Дата перегляду: 08.05.2022). Зі змісту: Верес вперше в історії став повним кавалером ордена Богдана Хмельницького і удостоєний найвищої державної нагороди – звання Героя України із врученням золотої зірки. Кирило Верес прийшов на російсько-українську війну від самого початку. Він один з тих, хто навесні 2015 затримував російських військових ГРУ рф, затримання яких стало прямим доказом безпосередньої участі російських військових у війні проти України. Кирило Верес пішов служити з 54 бригаду і там створив К-2 - групу, яка не просто нищить ворога, а й знімає це на відео

 

Кирило Верес.jpg

Шеврон К-2 .jpg

 

  1. Українські військові залишають записки в будинках на лінії фронту. Навіщо це роблять? / Мар'яна Матвейчук ; Хмарочос. Незалежне медіа про важливе у великих містах. – Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу: https://hmarochos.kiev.ua/2022/05/11/prybraly-zalyshyly-zapysku-i-goru-konserv-yak-ukrayinski-soldaty-zhyvut-u-chuzhyh-oselyah/. – (Дата перегляду: 11.05.2022). Зі змісту: За законом в умовах воєнного стану держава дійсно має право відчужувати майно та використовувати для оборони ресурси всіх форм власності. І в ході бойових дій, і в тилу армії, солдатам доводиться жити не лише в комунальних закладах, але й в приватних помешканнях. Повага до особистого простору містян і селян, що тимчасово покинули свої домівки стала справжнім феноменом. Солдати прибирають, за потреби годують домашніх тварин і залишають господарям свої пайки в знак вдячності.

 

Записка-1 .jpg

Записка-2 .jpg

 

  1. Я не знав, чи у мене залишилися очі. Історія львівського розвідника / Роман Тищенко‑Ламанський ;фото з відкритих джерел ; Твоє місто. – Дата публікації: 14.05.2022. – Режим доступу:

https://tvoemisto.tv/exclusive/ya_ne_znav_chy_u_mene_zalyshylysya_ochi__istoriya_lvivskogo_rozvidnyka_132289.html. –(Дата перегляду: 17.05.2022). Зі змісту: Як працює розвідка? Чи була теперішня війна неочікуваною для України? Коли вона закінчиться і що можна вважати перемогою? Редакція tvoemisto.tv поговорила про це з львів’янином, який два роки тому пішов на службу в розвідку ЗСУ, отримав поранення на харківському напрямку і зараз відновлюється у Львові. У кацапні – культ смерті. В них якщо війна, то усюди траур, а в нас навпаки – культ життя. Ми воюємо за життя, за свободу. Люди розуміють і пам’ятають, але живуть: працюють, кохаються і так далі. Зараз робити це треба ще більше – це мусить бути. І я радію, коли відкриваються заклади, прибирають вулиці, люди ходять, гуляють, але не ігнорують повітряних тривог, тому що це серйозна штука. Важливо, щоби в нас люди жили.

 

поранений.jpgпісля вибуху.jpg

 

  1. Як конотопська навідниця смажить окупантів на своїй САУ (відео) / #ШоТам, Марина Конопльова. – Дата публікації: 12.05.2022. – Режим доступу: https://shotam.info/yak-konotopska-navidnytsia-smazhyt-okupantiv-na-svoiy-sau-video/–(Дата перегляду: 16.05.2022). Зі змісту: Тетяна Чубар із Конотопа – навідниця гаубиці «Гвоздика». Хотіла стати кондитером, а зараз гатить з гармати по окупантах! Дівчину з фронту вдома чекають двоє дітей, поки вона завзято нищить ворожі ДРГ. Під час бою Тетяну зняв на відео напарник. Лише за 5 днів воно набрало понад 1 млн переглядів! Завдяки Тетяні та її побратимам звільнили Чернігівщину. Тепер навідниця чекає на переведення до іншої зони бойових дій.

Територіальна оборона

  1. Дід та онук боронять Україну від рашистських зайд / Олександр Кіндсфатер ; фото автора ;Арміяinform. – Дата публікації: 14.05.2022. – Режим доступу: https://armyinform.com.ua/2022/05/14/did-ta-onuk-boronyat-ukrayinu-vid-rashystskyh-zajd/. –(Дата перегляду: 15.05.2022). Зі змісту: Ще в юнацькі роки Володимир Федорчук мріяв про службу в десантних військах.24 лютого 2022 року чоловік, як і всі українці, прокинувся від вибухів авіабомб і снарядів.  росія розпочала широкомасштабне вторгнення. Все раптово змінилося, крім одного — бажання бити ворога і захищати країну. Володимир пішов до військкомату й попри вік попросився до війська. Враховуючи досвід ветерана, його відправили в один з батальйонів територіальної оборони Одещини. На сьогодні він обіймає посаду командира відділення штурмової роти. Займається підготовкою особового складу, який невдовзі вирушить на передову й захищатиме південні рубежі нашої оборони. В одному з підрозділів тероборони служить і старший онук Володимира, якому вже виповнився 21 рік.

відважний дід.jpg

 

  1. "За нами тільки ви, а перед нами – білоруси. І не лише вони", – бійці Волинської бригади тероборони / Юлія Малєєва ;фото Олександра Зелінського ; Волинські новини. Перше інформаційне агентство. – Дата публікації: 04.05.2022. – Режим доступу: https://www.volynnews.com/news/all/za-namy-tilky-vy-a-pered-namy-bilorusy-i-ne-lyshe-vony-biytsi-volynskoyi-bryhady-teroborony/. –(Дата перегляду: 05.05.2022). Зі змісту:Нині ж бійці 100-ї окремої бригади територіальної оборони Волині несуть службу на території області. Нещодавно вони приїхали з місця виконання завдань і погодилися розповісти про себе та свій підрозділ. Зустріч відбулася у знаковому місці – під стінами замку Любарта в Луцьку. «Ми не дарма зустрілися в цьому священному для Луцька історичному місці. Усі покоління наших пращурів захищали свій дім, у тому числі й на цих стінах. Спершу – з луків, згодом – з гармат. Сьогодні ми – міцна оборона області, країни. Як стояли наші пращури на сторожі свого дому, і ми готові захистити й захищаємо свою землю», – наголошує боєць з позивним Боцман. Зрозуміти, що війна почалася, – оце було складно. А далі – нічого складного, сила волі й бажання», – кажуть бійці. Ми всі прийшли у військкомат і ніхто не знав, куди він потрапить. Особовий склад бригади укомплектований більш як на 95% практично з перших днів. «У кожного бійця тут своя історія. Хтось успішно керував власним бізнесом, хтось був програмістом чи інструктором з водіння і ніколи не брав до рук зброї. Тому бригада і невпинно тренувалася і ми сьогодні – один з найбільш підготовлених підрозділів. Мабуть, злагодження ще не зовсім досконале, бо цього досягають роками, але ми готові захищати і нашу Волинь, і нашу країну. Сьогодні ми тримаємо першу лінію вздовж білоруського кордону», – пояснює Боцман.

 

Військові - 3- прапор.jpg

Військові-2 .jpg

Військові-1.jpg

 

  1. Знищив ворожий бензовоз і попередив ЗСУ про рух колони: дід Валентин з ІрпінськоїТрО розповів, як зупиняв ворога / розповідь опублікувала Територіальна оборона ЗСУ ; фото: glavcom. ; Еспресо.– Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу: https://espreso.tv/znishchiv-vorozhiy-benzovoz-i-poperediv-zsu-pro-rukh-koloni-did-valentin-z-irpinskoi-tro-rozpoviv-yak-zupinyav-voroga. –(Дата перегляду: 11.05.2022). Зі змісту: У Ірпіні на Київщині боєць дід Валентин знищив ворожий бензовоз з-за паркану власного будинку – вистрелив по ньому з РПГ-18 "Муха". А тоді ще й закидав противника трьома гранатами, четверту ж залишив для себе, каже, що про всяк випадок, якщо б взяли у полон.  Коли окупанти відкрили вогонь, перескочив за свою хату,  до сусідів – і вже звідти подзвонив військовим, які дислокувались на той момент у місцевому ТЦ "Жираф". Попередив про наступ окупантів.І наші через 5-7 хвилин почали стріляти із "Жирафа" по орках. Пішли сильні вибухи. А за хвилин 40 все стихло", – додає дід Валентин.

 

  1. Одеські тероборонівці, риючи окопи, випадково знайшли античні амфори / ZN.UA. – Дата публікації: 12.05.2022. – Режим доступу: https://zn.ua/ukr/UKRAINE/odeski-teroboronivtsi-rijuchi-okopi-vipadkovo-znajshli-antichni-amfori.html.–(Дата перегляду: 28.05.2022).Зі змісту: Бійці тероборони Одеси, риючи окопи та будуючи бліндажі, випадково зробили археологічну знахідку. Про це повідомили на сторінці 126-ї окремої бригади територіальної оборони м. Одеси.В одному зі структурних підрозділів бригади під час проведення фортифікаційних робіт військовослужбовцями були знайдені стародавні амфори датовані приблизно 4-5 сторіччям до н.е.Амфори передали співробітникам Одеського археологічного музею НАН України. Згодом їх виставлять як музейний експонат.

 

амфори -1.jpg

амфори -2 .jpg

 

  1. "Препод на війні, незручно не ходити": прославлений професор, який читає лекції із фронту, радіє явці студентів / Ігор Бережанський ; ТСН. Війна. – Дата публікації: 08.05.2022.– Режим доступу: https://tsn.ua/ato/prepad-na-viyni-nezruchno-ne-hoditi-proslavleniy-profesor-yakiy-chitaye-lekciyi-iz-frontu-radiye-yavci-studentiv-2056990.html–(Дата перегляду: 09.05.2022).Лекції під звуки вибухів – фото професора у військовому однострої, що проводить пари просто із окопу на передовій, облетіло увесь світ.Професор Ужгородського національного університету Федір Шандор викладає на факультетах туризму і суспільних наук. 24 лютого, одразу після пар, викладач записався до лав оборонців. І за весь цей час жодної лекції не пропустив. Восьма ранку, а студенти ужгородського університету вже на парі. Проспати не дозволяє совість, бо ж Федір Шандор вмикається прямо з фронту. Адже він – один із кращих краєзнавців Закарпаття. За його підручниками вчаться не лише українські студенти, а й угорські та швейцарські. Саме неуцтво і зазомбованість цілої нації він називає однією з причин вторгнення росіян.

Шандор - професор.jpeg

 

  1. Як ми воювали під Києвом. Розповідає "Кеп", командир роти тероборони/ Вадим Петрасюк ; Українська правда. – Дата публікації: 08.05.2022. – Режим доступу:https://www.pravda.com.ua/articles/2022/05/8/7344764/. –(Дата перегляду: 08.05.2022). Зі змісту: Іноді ми сприймаємо війну спрощено: попереду ворог, поруч побратими, і ми стріляємо. Але реальність часто інакша. Навіть на "передку" можна жодного разу не побачити супротивника, не зробити ані пострілу, та при цьому виконувати завдання, без якого перемоги не буде. Н-ська рота Окремого батальйону територіальної оборони Голосіївського району Києва – саме той "командний гравець", що впродовж 19 діб "гарячого березня" під постійними обстрілами ворога виконував бойове завдання. Про те, як це було – у розмові з командиром роти з позивним "Кеп". Нашим завданням було не допустити висадки ворога з боку Київського водосховища, – розповідає він. – Зона відповідальності – берегова смуга вище гирла річки Ірпінь. Ми взаємодіяли з М-ською бригадою ЗСУ, яка обороняла Київ на правому березі річки Ірпінь, в той час як росіяни стояли на лівому березі та постійно намагалися зводити понтонні переправи для прориву. Бригада не давала їм цього зробити. Ніхто не втік, не підвів товаришів. Мерзли в окопах – іноді в них же доводилося і спати, мокли під дощем, ховалися від обстрілів, ліхтарями користуватися не можна, вогнища палити не можна, їсти готували глибоко у лісі, рації "шуміли", бо ворог їх глушив засобами РЕБ…Але ми не втратили жодного бійця.

Бійці.jpg

Волонтерський рух

 

  1. Алла Мартинюк – військова волонтерка з 2014 року / Дар'я Коломієць ; Щоденник війни (подкаст). – Дата публікаці: 04.05.2022.. – Режим доступу: https://podcasts.nv.ua/ukr/episode/11644.html. –(Дата перегляду: 05.05.2022). Зі змісту: Алла Мартинюк– кіноакторка, співачка та військова волонтерка з 2014 року. Алла розповідає, як прокинулась від знайомих звуків вибухів, які чула на Донбасі. 8 років поспіль Алла мала більше 150 поїздок в гарячі точки. Алла ділиться дуже відвертим досвідом волонтерства, чим повномаштабне вторгнення відрізняється від війни, яка розпочалася 2014 року, про силу волонтерів і про шляхи підтримки їхньої надважливої місії.

 

  1. Запустив виробництво галетного печива для воїнів: історія київського волонтера / Даша Гришина ;колаж: Даша Гришина. ; Вечірній Київ.– Дата публікації: 13.05.2022 – Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/66355/. –(Дата перегляду: 16.05.2022). Зі змісту: Костянтин Овчаренко та галетне печиво з його виробництва. У мирному житті 42-річний Костянтин Овчаренко — спеціаліст по навчанню персоналу в провідній компанії мінеральної води «Моршинська». У воєнний час — завзятий волонтер. У перші дні повномасштабного вторгнення чоловік допомагав будувати намети на польовій кухні неподалік від станції метро «Чернігівська». Зараз майданчик більше нагадує невеличке містечко, яке поглинає сіро-білий дим багаття.Побратим по польовій кухні та працівник видавництва «Дивослово» у довійськовий час Сергій запропонував волонтеру ідею виробляти галетне печиво. За рецептом звернулися до професійних технологів. З кожною спробою виходило все краще й краще. Першу партію простої випічки чоловіки відправили бійцям з розвідки. Після того, як військовим засмакувало, кияни вирішили запустити ціле виробництво галетного печива. За день ґаздиням вдається приготувати до 30 кг випічки. Свіже, охайно запаковане печиво коробкою за коробкою спустошується на блокпостах воїнів.

 

Печиво.jpg

Печиво - 2.jpg

 

  1. "Киця-захисниця" та "Привід Києва": як хлопець з аутизмом допомагає армії / Наталія Куліді ; фото з Fasebook сторінки Влади Миколюк ; Рубрика. – Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу: https://rubryka.com/article/kostya-krasnov-dnipro/. – (Дата перегляду: 18.05.2022). Зі змісту: Завдяки підлітку вже сімнадцять бійців отримали бронежилети. З "Кицею-захисницею" на грудях, "Бойовим голубом" на торбинці та "Паляницею" — на ноутбуці. Одяг та мерчізмалюнкамиКості Краснова рятуєнашихзахисників. Вирученікошти за речі з його персонажами йдуть на броніки.Кості — 18 років і у нього аутизм. Вісім років тому хлопець разом із сім'єю поїхав із рідного Донецька, а тепер допомагає своїм талантом у тилу.

Картинки Кості.jpgКартинки Кості -2 .jpg

 

  1. 11річний хлопчикпереселенець купив 22 бронежилети для захисників України / Іван Бойко ; УНІАН. – Дата публікації: 13.05.2022.– Режим доступу: https://www.unian.ua/society/11-richniy-hlopchik-pereselenec-kupiv-22-bronezhileti-dlya-zahisnikiv-ukrajini-novini-ukrajini-11824488.html.–(Дата перегляду: 15.05.2022). Зі змісту: Максим з Покровська (Донецька область) зміг купити для бійців понад два десятки бронежилетів, тепловізор, розгрузки, а також допомогти з реабілітацією пораненого військового. Хлопчик сподівався зібрати на один бронежилет. Для цього він розвісив оголошення про те, що готовий допомагати з домашніми справами (принести воду, вигуляти тварин) за незначну платню.У підсумку вийшло зібрати грошей на 22 бронежилети. Також родина придбала для військових у Покровську тепловізор та п'ять розгрузок. А ще школяр спрямував кошти на реабілітацію військового, який втратив у боях ногу

 

  1. Український Vivalon: у Києві гриміло і бахкало, а вони вже працювали / Інна Бірюкова ;фото з архіву компанії та з відкритих джерел ; Вечірній Київ. – Дата публікації: 13.05.2022.– Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/66342/. –(Дата перегляду: 13.05.2022). Зі змісту: У рамках спецпроєкту «Герої економічного фронту» продовжуємо розповідати про київських підприємців, які попри всі труднощі, викликані війною, продовжують розвивати економіку міста.Бренд одягу — підприємство Vivalon — одне з перших у столиці відновило роботу у воєнний час. Зараз компанія виготовляє продукцію для фронту,приймає на роботу переселенців.Мужні підприємці всіляко допомагають ЗСУ, медикам, постраждалим від бойових дій або ж волонтерять самі.Завдяки їм, тим, хто зараз бореться на економічному фронті, наша перемога стає ближчою. Гасло наших героїв: «Нічого не боятися! Захищати своє! Об’єднувати навколо себе весь світ!»

 

Бренд-2.jpg

Бренд-3.jpg

 

  1. Український підприємець виготовляє баггі для армії (фото) / Sundries. Новини. Технології. Суспільство. – Дата публікації: 15.05.2022.– Режим доступу: https://sundries.com.ua/ukrainskyi-pidpryiemets-vyhotovliaie-bahhi-dlia-armii-foto/. – (Дата перегляду: 16.05.2022). З змісту: В Чернівецькій області підприємець виготовляє багі для української армії. Такі машини можуть допомогти швидко доставити зброю чи забрати пораненого.Володимир Садик займається металовиробами. Разом з друзями вирішили спроектувати перше багі для розваги. Його дочка опублікувала фото машини у своєму Instagram та запропонувала військовим забрати багі. Охочих виявилось багато.За два тижні можуть виготовити три таких багі. Машини роблять безкоштовно, втім збирають гроші на деталі. У цьому йому допомагає донька.

 

Баггі -1.jpg

Баггі -2 .jpg

Переселенці України за кордоном

 

  1. "Більшість цих дітей хочуть повернутися додому". Історія створення української школи в Нідерландах / фото з архіву Оксани Олійник ; ZAXID.NET – Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу:https://zaxid.net/ukrayinska_shkola_v_niderlandah_2022_istoriya_stvorennya_n1542156. –(Дата перегляду: 11.05.2022. Зі змісту: За два тижні ми «з нуля» організували українську середню школу. Із Яном ван Звіттеном (Janvan Zwieten), ректором Нідерландської бізнес академії (Netherlands Business Academy), який вже понад 20 років співпрацює з Україною, виникла розмова про можливість організувати українську школу. З Яном жінка раніше була знайома завдяки навчальній програмі Mediats, у якій вона брала участь. Один із корпусів академії якраз розташований в Дордрехті. Саме тут і облаштували українську школу для 5-11 класів. З допомогою нідерландських друзів, організували навчання для українських дітей, які через війну опинились11 березня у Дордрехті. У найбільшому класі навчається 26 учнів. Переважна більшість школярів із Київщини, є також діти з Житомирщини, Одещини, Харківщини та інших регіонів. На місцевій ратуші у Дордрехті встановлено  український прапор.

Нідерланди. Ректор .jpg

Нідерланди - ратуша - прапор .jpg

 

  1. 20000 грн зарплати на місяць: роботодавці шукають людей без дипломів, кому потрібна робота / 0352.UA.Сайт міста Тернополя. – Дата публікації: 11.05.2022. – Режим доступу: https://www.0352.ua/news/3387213/20-000-grn-zarplati-na-misac-robotodavci-sukaut-ludej-bez-diplomiv-komu-potribna-robota. –(Дата перегляду: 12.05.2022). Зі змісту: Чи повернуться українці додому?Більшість українців продовжує сподіватися на швидке повернення додому. Проте багато залежатиме від того, як довго триватиме війна, упевнена демограф Людмила Слюсар. І чим довше українці залишаються за кордоном, тим менше шансів на їхнє повернення. Поступово біженці налагоджують свій побут: деякі самостійно орендують житло, знайомляться з українською діаспорою, знаходять роботу та вивчають мову.Наразі жоден експерт не може точно спрогнозувати, як розвиватиметься ситуація.

 

  1. До Євросоюзу через Крим та Росію. Як українці тікають з окупації та з якими проблемами стикаються? / Олександр Янковський ; фото: AlexanderDemianchuk ; Радіо Свобода. Новини Приазов'я. – Дата публікації: 13.05.2022.– Режим доступу: https://www.radiosvoboda.org/a/novyny-pryazovya-okupatsiya-deportatsiya-mihratsiya-yevrosoyuz/31846075.html. – (Дата перегляду: 14.05.2022). Зі змісту: Люди, які опинились на окупованих територіях, це стосується сходу та півдня країни, намагаються виїздити звідти. Наразі вони перетинають межі окупованих територій і їдуть через РФ. Інші варіанти – це їхати через лінію фронту, це іноді можливо, іноді і здебільшого – ні. Звичайно, бо це дуже ризиковано. Тому люди наважуються їхати з окупованих територій вимушено через територію Росії, виїжджають також до анексованого Криму, а звідти – до ЄС. Головна проблема – фінансова. Росія відключена від усіх міжнародних фінансових інструментів. Відповідно, якщо у тебе немає готівки у доларах або гривні, які ти можеш обміняти за вигідним курсом, ти залишаєшся зовсім без грошей. Саме на такий перебіг подій розраховували окупанти: морили голодом людей, відключили воду, електроенергію, зв’язок, розбомбили та заблокували Маріуполь – після цього виїзд в Україну здавався неможливим.

 

  1. Наші за кордоном: враження батьків про школи в інших країнах / фото: norenko.a.v., Depositphotos ; Нова українська школа. – Дата публікації: 13.05.202. – Режим доступу: https://nus.org.ua/articles/nashi-za-kordonom-vrazhennya-batkiv-pro-shkoly-v-inshyh-krayinah/. –(Дата перегляду: 15.05.2022). Зі змісту: Батьки дітей, які зараз відвідують закордонні школи, масово пишуть про цей досвід навчання. Зібрані розповіді кількох мам, адже те, як діти реагують на нове шкільне середовище, – це дуже цікаво. Хтось захоплений, хтось має змішані відчуття, але всім цікаво, бо це новий досвід.

 

  1. Непроста евакуація: як живеться за кордоном дітям з київських інтернатів / Микита Солоід ; Вечірній Київ. – Дата публікації: 13.05.2022.– Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/66296/. –(Дата перегляду: 14.05.2022). Зі змісту: Залишати у Києві цих дітей було небезпечно, а евакуйовувати — майже неможливо, проте таки вдалося… Вихованці Святошинського інтернату в евакуації у Німеччині.Повітряні тривоги, постійна загроза життю, стрес — важкі фактори для будь-якої людини. Але особливо складними вони є для дітей з інвалідністю, які живуть у будинках-інтернатах. Тепер вихованці Святошинського дитячого будинку-інтернату живуть у семи містах Німеччині: Кельн, Ессен, Брілон та декілька інших.

 

Інтернат -3.jpg

Інтернат -1.jpg

 

  1. Олена Зеленська розповіла, скільки українських дітей навчається у польських школах / Віра Хмельницька, ТСН.Леді. – Дата публікації: 14.05.2022.– Режим доступу: https://tsn.ua/lady/news/obschestvo/olena-zelenska-rozpovila-skilki-ukrayinskih-ditey-navchayetsya-u-polskih-shkolah-2061604.html. –(Дата перегляду: 16.05.2022). Зі змісту:

Пані Олена Зеленська зауважила, що вона поспілкувалася через відеозв'язок з першою леді Польщі Агатою Корнгаузер-Дудою. про їхню допомогу Україні.У цей тяжкий час російської агресії Україна від Польщі. отримує неоціненну допомогу. Наразі у Польщі навчається понад 200 тисяч українських дітей, сотні онкохворих дітей лікуються і понад 2500 тисячі українських немовлят з'явилися на світ.

А ще пані Олена запропонувала пані Агаті взяти під патронат ініціативу "Книжки без кордонів" на території Польщі, щоб у кожної української дитини за кордоном з’явилася книжка рідною мовою.

 

Польша - Агата.jpeg

Польша - розмова .jpeg

Україні дуже пощастило з Польщею! Вона не просто прийняла найбільше наших переселенців (понад 3 мільйони, це ніби три міста переїхало), а й надала їм права на медицину та освіту.

Укладачі: Єфіменко Г. В. , Чугіна О. А., Новицька А. І.

 

Докладніше про проєкт:
Свідчення очевидців подій війни росії проти України
(розповіді, спогади, щоденники за матеріалами ЗМІ)