ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Музей «Кобзаря» Т.Г. Шевченка

Пропонуємо відвідати віртуальну екскурсію музеєм «Кобзаря» Т. Г. Шевченка → https://museum-portal.com/ua/museum/museum-of-t-g.-shevchenko-kobzar/

Музей однієї книги – «Кобзаря» Т. Г. Шевченка було відкрито 19 травня 1989 р. на честь 175-річчя від дня народження поета. Він є відділом Черкаського обласного краєзнавчого музею. Розташований у меморіальному будинку, в якому з 18 по 22 липня 1859 р. у родині купців Цибульських проживав Т. Г. Шевченко. На початку ХХ ст. будівля була реконструйована і частково змінила свій зовнішній вигляд. Вона розміщена в історичному центрі Черкас на розі сучасних вулиць Хрещатик і Байди-Вишневецького. У 1989 р. на будинку встановлено меморіальну дошку і вісім тематичних бронзових вставок за мотивами творів з «Кобзаря» (художник А. Кущ).

Структурно експозиція музею поділяється на кілька розділів: прижиттєві, посмертні та сучасні видання творів Т. Г.Шевченка, переклади та перебування поета в Черкасах. Авторами експозиції стали лауреати Державної премії України ім. Т. Шевченка черкаські архітектори С. М. Фурсенко та М. Я. Собчук разом з науковими співробітниками. Основою музейної колекції стали збірки шевченкіани Євгена Артеменка з Харкова та Сергія Арбузова з Сум. Фонди музею налічують більше 6 тис. експонатів і постійно поповнюються, особливо за рахунок рідкісних видань „Кобзарів”, закордонної шевченкіани та подарунків.

При музеї у 1989 р. було організовано культурологічне товариство «Заповіт», члени якого провели велику кількість заходів для пробудження національної свідомості жителів міста та області. З перших днів у приміщенні музею відкрито єдину в місті українську книгарню «Криниця», яка успішно популяризує кращі надбання як класичної, так і сучасної української літератури. Щороку у музеї буває більше 50 тис. відвідувачів.

Додаткову літературу Ви можете знайти в електронному каталозі та тематичних БД НІБУ.