ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Національна галерея Словенії – провідний музей образотворчого мистецтва країни!

Пропонуємо відвідати віртуальні екскурсії та ознайомитись з онлайн-колекціями Національної галереї Словенії.

Національної галереї Словенії (словен. Narodna galerija Slovenije) в Любляні — провідний художній музей Словенії. Національна галерея Словенія була заснована в 1918 році, після розпаду Австро-Угорщини і створення Королівства Словенців, Хорватів і Сербів. Спочатку галерея перебувала в палаці Кресія Любляни, на своє нинішнє місце галерея переїхала в 1919 році.

Існуюча будівля була побудована в 1896 році під час правління мера Івана Хрібара, який прагнув перетворити Любляну у столицю всіх словенських земель. Проект будівлі розроблений чеським архітектором Франтішеком Скарброутом. Спочатку будівля використовувалася Словенським культурним центром «Народний дім» для розміщення різних культурних об'єднань.

Будівля галереї знаходиться поруч з парком Тіволі. На початку 1990-х років за проектом словенського архітектора Едварда Равнікара був побудований новий корпус галереї. У 2001 році за проектом архітекторів Юрія Садара і Бостьяна Вуга була побудована велика скляна галерея, яка з'єднала обидва крила будівлі.

У постійній експозиції галереї представлені предмети мистецтва від Середньовіччя до початку XX століття. Фонтан Робба в стилі бароко після реставрації 2006 року поміщений в центральну скляну галерею.

У галереї представлені роботи відомих словенських і європейських майстрів, у тому числі таких як: Ладіслао де Гаус, Антон Ажбе, Ренато Біроллі, Массімо Кампільйо, Джованні Андреа Карлоне, Франс Франкен-молодший, Фрідріх Гауерман, Іван Грохар, Ріхард Якопич, Абрахам Янсенс, Якоб Йорданс, Джузеппе Рекко, Жан Жувене, Івана Кобільца, Філіп Малявін, Якоб Пінас, Жерар Зегерс, Матей Стернен, Елізабет Віже-Лебрен, Корнеліс де Валь, Іван Заєць, Янез Шубіц, Іван Шубіц.

Інформація взята з Української вікіпедії

На офіційному сайті музею можна здійснити віртуальну екскурсію коридорами музею та ознайомитись з онлайн-колекціями:

1200 – 1600 рр.

1600 – 1700 рр.

1700 – 1800 рр.

1800 – 1820 рр.

1820 – 1870 рр.

1870 – 1900 рр.

1900 – 1918 рр.

С 1918 року

Зоран Мушич

 

Додаткову літературу з історії образотворчого мистецтва Європи та інших країн світу Ви можете знайти в електронному каталозі та тематичних БД НІБУ.