ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Музей сучасного мистецтва України

Пропонуємо відвідати віртуальну екскурсію музеєм сучасного мистецтва України →  https://museum-portal.com/ua/museum/museum-of-modern-art-of-ukraine

17 червня 2005 року перший у нашій державі приватний Музей сучасного мистецтва гостинно відкрив свої двері для відвідувачів.

За словами фундатора Музею Сергія Цюпка:

«призначення Музею – не лише збирати та експонувати художні надбання нашого народу, а й повертати українські цінності в Україну. Повертати для тих, хто вважає себе громадянином України, любить її та хоче бачити її сильною і розвинутою, культурною і освіченою. Ми мріємо про те, щоб наш Музей відвідувала велика кількість шанувальників українського мистецтва, щоб наші діти отримували естетичну насолоду у світі мистецьких образів і відчували повагу до митців минулого. Можливо, хтось із вас/ хоче просто відпочити, поспілкуватися або зустріти близьких за духом людей. Ми відкриті для всіх і пропонуємо вам зануритися в гармонію картин, яка неодмінно допоможе народжуватися думкам і почуттям…». 

Він розташувався в історичній частині Подолу на двох поверхах будівлі по вулиці Братській, 14, й одразу дістав велике коло шанувальників.

Спочатку була невелика колекція, яку її власник – відомий бізнесмен і меценат Сергій Цюпко почав збирати 20 років тому.

Основу її складав нефігуративний живопис сучасних українських художників. Потім виникло цілком зрозуміле бажання розширити часові та географічні межі збірки, зосередивши однак увагу саме на мистецтві України періоду другої половини ХХ століття, який, на жаль, майже відсутній у вітчизняних музеях. Коли кількість творів, їхніх авторів та мистецьких напрямів, які вони представляють значно збільшилися, було прийняте рішення «музеєфікувати» колекцію.

У грудні 2009 році відбувся переїзд Музею до нового триповерхового приміщення по вул. Глибочицькій, 17.

Великі площі (понад 3,5 тис. кв. м.) дозволили сформувати першу постійну експозицію з кращих творів збірки (вона займала другий і третій поверхи Музею).

За 5 років життя Музею на Глибочицькій було проведено багато цікавих виставок, проектів, тощо.

У вересні 2014 року Музей відкрив свої двері по  вул. Кирилівська, 41

Сьогодні це три виставкові простори для постійних та тимчасових експозицій (увесь І-й поверх). Нині це єдиний у нашій країні музей, де зберігаються твори багатьох представників різних мистецьких шкіл і напрямів усіх регіонів України від 1930-х років ХХ століття до сьогодення.

Колекція нараховує понад п`яти тисяч творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва.

У колекції зберігаються твори понад 700 авторів.

Серед них – визначні широко відомі в Україні й на Заході представники регіональних художніх шкіл: Києва – Микола Глущенко, Сергій Григорьєв, Михайло Дерегус, Володимир Костецький, Георгій Меліхов, Тетьяна і Олена Яблонскі, Іван Кавалерідзе, Євген Волобуєв, Борис Рапопорт; Харкова – Адольф Константинопольський, Олександр Хмельницький, Асхат Сафаргалін, Григорій Томенко, Євген Трегуб, Сергій Бєсєдін; Одеси – Микола Павлюк, Володимир Заузе, В`ячеслав Токарєв, Володимир Філатов, Костянтин Ломикін, Володимир Власов, Адольф Лоза, Микола Шелюто, Михайло Божий, Альбін Гавдзінський, Юрий Єгоров; Львова – Іван Труш, Олена Кульчицька, Олекса Новаківський, Роман Сельський, Карл Звіринский, Любомир Медвідь, Роман Петрук, Еманнуїл Мисько; Криму – Федір Захаров, Петро Столяренко, Валентин Бернадський, Віктор Толочко, Валентина Цвєткова, Анна Олейник; Закарпаття – Адальберт Ердели, Федір Манайло, Антон Кашшай, Андрій Коцка, Ернест Контратович, Володимир Микита, Вячеслав Приходько. А також твори відомих «українських парижан» – Васитля Хмелька і Миколи Вакера; нью-йоркців Абрама Маневича і Михайла Туровського; москвичів Сергія Базілєва і Сергія Гети; сучасних художників старшого і середнього поколінь, молодих авторів.

Інформація взята на сайті музею http://modern-museum.org.ua/ua/pro_muzei/museum_history.htm

 

Додаткову літературу Ви можете знайти в електронному каталозі та тематичних БД НІБУ.