ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Версальський палац – резиденція французьких королів власними очима!

Пропонуємо оглянути онлайн-колекцію та віртуальні тури Версальського палацу

Версальський палац або Версаль (фр. Château de Versailles) — палац у Версалі, колишня резиденція французьких королів. Побудований в стилі класицизму у 1661-1710 рр. на місці замку Людовика ХІІІ (фактично увібравши Старий замок) Новий замок (фр. Château Neuf) разом з величезними Версальськими садами, Великим та Малим Тріанонами, Селом королеви складають єдиний палацово-парковий комплекс. На сьогодні комплекс Версальського замку включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Над будівництвом всього комплексу разом із садами працювали найкращі французькі архітектори свого часу — Луї Ле Во, Андре Ленотр, Франсуа д'Орбе, Жюль Ардуен-Мансар, Ґабріель та ін. Внутрішнє переоформлення та перебудови внутрішніх покоїв Версальського палацу відбувались практично весь час, поки він був головною резиденцією — з 6 травня 1682 р. по 6 жовтня 1789 р.: при королях Людовику XIV, Людовику XV та Людовику XVI.

Ансамбль Версаля фактично став вираженням ідей абсолютної монархії, коли двір короля став єдиним центром життя королівства, а король практично його не полишав. Ідея порядку, єдності та централізованої системи вираженої завдяки чіткому та величному класичному стилю мали бути протиставлені небезпекам феодальної вольниці. До палацу, як до короля — центру держави, мали сходитись всі головні магістралі нового міста і всі головні алеї парку.

 

Одночасно палацовий комплекс мав символізувати могутність, велич та багатство нової Франції епохи абсолютної монархії. Три проспекти, що ведуть до замку мали бути не тільки завершенням палацової перспективи, але й продемонструвати досягнення у розвитку транспортної системи королівства. Дзеркальна галерея мала втілити не тільки нові художні рішення або підкреслити велич короля, але й показати високі досягнення скляної промисловості королівства. А велика кількість фонтанів Версальського саду мала продемонструвати високі технічні, особливо у важливій для тогочасної економіки гідравліці, досягнення.

 

Інформація взята з Української вікіпедії

На офіційному сайті комплексу Версальського замку можна ознайомитись з онлайн-колекцією (понад 22 000 творів мистецтва) та оглянути віртуальні виставки – завдяки поєднанню технологій Google та робіт, обраних кураторами, відвідувач занурюється в інтерактивні фрески та відкриває картини, скульптури та гравюри в новому світлі. Також розробленні віртуальні виставки, які присвяченні єдиній тематиці – «Наука у Версалі».

 

Окрім того нам пропонується здійснити дві віртуальні екскурсії за допомогою технологій VR (віртуальна  реальність):

 • VersaillesVR, le Château est à vous дозволяє вільно досліджувати Великі апартаменти короля та милуватися численними творами та предметами мистецтва з усіх кутів.
 • LiveVersailles, що проводиться разом із Orange Foundation. "Живий Версаль "  запрошує  вас відвідати Посольствто Королівства Сіам при дворі Людовіка XIV та Бал-де-Іфс, організований Людовиком XV.

Мобільний додаток Шато (абсолютно безкоштовно) дозволяє відвідати Версаль з більш ніж 15 аудіо маршрутів:

 • аудіо-довідник доступний 11 мовами (французька, англійська, іспанська, італійська, німецька, польська, російська, португальська, корейська, мандарин, японська)
  • Великі апартаменти (+ дитячий курс)
  • Квартири для дівчат Людовіка XV
  • Галерея битв
  • Кімнатні походи
  • Зали Імперії

Розділі «Découvrir» налічує понад 150 сторінок: маєток , замок , історія, основні дати , біографії , тематичні сторінки тощо.

 

Додаткову літературу з історії образотворчого мистецтва та культури Європи та інших країн світу Ви можете знайти в електронному каталозі та тематичних БД НІБУ.