ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Оцифроване видання трактату "Рош Ха-Шана" Вавилонсього талмуду

21 травня в Ізраїлі відзначають Песах Шені, що буквально означає "Другий Великдень". Це єврейське свято, яке припадає на 14-й день місяця Іяр (другий місяць єврейського календаря). За часів Храму євреї святкували Великдень у Єрусалимі. У другій половині дня перед святом вони приносили в жертву ягня або козеня, званого Корбан Песах (Великодне жертвопринесення), щоб з'їсти його під час седера того вечора. Якщо хтось не міг взяти участь у великодньому приношенні у потрібний час, він приносив жертву через місяць. Це свято символізує другий шанс і можливість виправити упущене, підкреслюючи важливість повторного виконання важливих релігійних обрядів.

Запрошуємо вас ознайомитись з оцифрованим виданням мовою іврит, який присвячений єврейським святам. Трактат "Рош Ха-Шана", надрукований в Амстердамі в 1852 році, є частиною Вавилонського Талмуду і входить до розділу "Моед" (Свята).

  Rosch Haschana [Текст] Т. 4 / [Амстердам], 1852 . – 298 с. Шифр видання: 2 / R79

Цей трактат окреслює закони і традиції, пов'язані зі святкуванням надзвичайно важливого свята в юдаїзмі, а саме єврейського Нового року — Рош Ха-Шана. Це свято відзначається протягом двох днів на початку місяця Тішрей, що припадає на вересень або жовтень за григоріанським календарем.

 Трактат "Рош Ха-Шана" поділяється на чотири розділи:

1. Визначення початку нового року, правила свідчень про новий місяць.

2. Процедури прийняття свідчень і оголошення нового місяця.

3. Закони про звук шофара, його використання під час свята.

4. Особливості святкових молитв і благословень.

Цей трактат є ключовим джерелом для розуміння традицій і законів, пов'язаних з Рош Ха-Шана, і містить багато рабинських обговорень та тлумачень щодо святкових обрядів.

Видання зберігається у відділі документів іноземними мовами.