ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Видання-ювіляри 2018 року

Шановні користувачі! Пропонуємо до Вашої уваги видання Олександра Сергійовича Грушевського "Города В. Княжества Литовского в XIV-XVI вв. Старина и борьба за старину" з рубрики «Видання-ювіляри 2018 року: з фонду НІБУ»

У 2018 р. виповнюється 100-річний ювілей видання О. Грушевського "Города В. Княжества Литовского в XIV-XVI вв. Старина и борьба за старину". Книга присвячена дослідженню старовинного устрою міст, що сформувалися в стару княжу добу, зазнали певних впливів в епоху князів Литовських XIV-XVI в. поки Магдебурзьке право не змінило їх "старину". О. Грушевський викладає своєрідну концепцію розвитку литовських міст в їх історичній еволюції, спираючись на значний масив архівної інформації (акти Західної Росії, Південно-Західної Росії, Литовсько-Руської держави та ін.).

  Електронна копія

Вчений детально зупиняється саме на "старині", старовинному укладі литовських міст, їх становищі, коли звичаєва норма права стає визнаною й санкціонованою центральною владою в земських уставних грамотах, різних господарських листах. Критерієм свого розподілу міст на "малі" і "великі" він визначає історичні традиції міста та його колишнє політичне значення.