ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

«Як тебе не любити, Києве мій!»

Відділом обслуговування користувачів підготовлено віртуальну книжкову виставку "Як тебе не любити, Києве мій!"

Дата Дня Києва змінюється щороку, оскільки свято відзначається в останню неділю травня. Цього року він випадає на 30 травня. Це свято дуже важливе для всієї країни, адже Київ є серцем України та її культурним центром. Попри те, що Київ є досить давнім містом, присвячене йому свято було засноване зовсім недавно. Офіційно роком заснування Києва вважається 482 рік. До 1980-х міське свято не відзначалося. Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року — святкування 1500-річчя Києва. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше був офіційно відзначено День міста Києва. Традиційно в цей день проводяться різні заходи, ярмарки, виставки та забіги. День Києва в 2021 році святкуватимуть за зміненою концепцією з урахуванням обмежень у зв'язку з епідеміологічною ситуацією з COVID-19 в столиці, формат заходів адаптували до вимог карантину.

«Як тебе не любити, Києве мій!» — пісня композитора Ігоря Шамо на слова поета Дмитра Луценка, написана в 1962 році. З листопада 2014 року офіційний гімн Києва.

Цікаві факти про Київ

  • Станція київського метро "Арсенальна" вважається найглибшою у світі. Її глибина становить приблизно 105 метрів.
  • Вулиця Хрещатик 14 років називалася вулицею Вацлава Воровського.
  • На вулиці Сагайдачного росте всього одне дерево - біля ресторану "Старе Запоріжжя".
  • Хрещатик є найкоротшою центральною столичною вулицею Європи. Його довжина становить лише 1,3 км.
  • У Києві знаходиться єдиний у світі музей проїзних квитків. Він розташований на вулиці Прорізній.
  • Київський пам'ятник "Батьківщина-Мати" входить до п'ятірки найвищих у світі. Його висота становить 102 метри.

Пропонуємо Вам книжкові виставки з циклу "Історія Києва"

Список літератури:

Анисимов А. Л. Привет из Киева [Текст] / А. Л. Анисимов. - К. : Скай Хорс, 2011. - 349 с.

Вічне місто Київ [Текст] : фотокнига / В.Л. Скуратівський, Д. В. Малаков. - Київ : Спалах, 2003. - 160 с. : ил.

Гирич І. Київ в українській історії [Текст] / І. Гирич. - Київ : Смолоскип, 2011. - 304 с.

Ця книжка є збірником статей і матеріалів з історії Києва, написа¬них істориком-дослідником протягом 1990-х - 2000-х років. Голов¬ною їх темою є значення Києва та його святинь в історії національно-визвольного руху XIX - початку XX ст. Читач знайде тут також дослідницького характеру статті з історичної топографії Печерська, діяльності Київського товариства охорони пам'яток історії та мистецт¬ва (1910), Музею переходової доби (1942), документи про потерпілі від більшовицьких обстрілів у січні 1918 р. київські церкви.

Гирич І. Б. Київ: люди і будинки [Текст] / І. Б. Гирич ; голов. ред. С. Головко ; ред.: А. Венцковський, О. Вербило. - Київ : Либідь, 2015. - 432 с. : іл.

Гирич І. Б. Магдебурзьке серце Києва [Текст] / І. Б. Гирич. - Київ : Либідь, 2014. - 84 с. : фот. - (Твій Київ).

Доценко Т. Київ. Мандрівка стародавнім містом [Текст] / Т. Доценко. - Київ : Київський дім, 1998. - 57 с.

Друг О. М. Вулицями старого Києва [Текст] / О. М. Друг. - Львів : Світ, 2013. - 512 с. : фот. - (Історичні місця України).

Перед читачем – розповідь про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста. Про його вулиці, будинки, храми, зокрема, давні архітектурні ансамблі – Софію Київську та Києво-Печерську лавру – об’єкти світової спадщини.

Друг О. М. Особняки Києва. [Текст] : издания для досуга / О. М. Друг, Д. В. Малаков. - Київ : Кий, 2004. - 823 с. : ил.

Забудова Києва доби класичного капіталізму або коли і як місто стало Європейським [Текст] / А. Б. Бєломєсяцев [та ін.] ; ред.: М. Б. Кальницький, Н. М. Кондель-Пермінова. - Київ : Варто, 2012. - 560 с. : фот.

У книзі розглянуто різнобічні аспекти розвитку Києва як європейського міста на зламі XIX – XX століть. В результаті наукових досліджень історія Києва доповнена новими знаннями про місто, яке вже зникає. Зокрема, про Хрещатик, головну вулицю, яка стала полігоном містобудівних, архітектурних та мистецьких випробувань. Серед численних прикладів активної та будівної практики Києва наведено прецеденти діяльності в умовах кризи та подолання наслідків. Розкрито специфіку архітектурно-будівної діяльності на межі XIX – XX ст. з правовими та інвестиційними механізмами та репрезентовано творчі портрети видатних будівничих Києва.

“Згадайте, братія моя...”: Київ Тараса Шевченка [Текст] / Т. Чуйко [та ін.]. - Київ : Либідь, 2015. - 256 с. : іл., фот.

Зніщенко М.П. Мій Києве-любов моя [Текст] : збірник творів для хорового співу. / М. П. Зніщенко, А. В. Капустинський. - Київ : [б. и.], 2003. - 139 с. : ноти

Іванцов І. О. Стародавній Київ [Текст] / І. О. Іванцов ; ред. Ю. В. Павленко. - Київ : Фенікс, 2003. - 367 с. : ил.

Київ. Погляд на місто та освіту [Текст] / Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” ; керівник проекту Ю. Бажан ; ред.: Г. Чертова, К. Козій. - К., 2011. - 112, 112 с. : іл., фот. - Книга переверт. Текст укр. та нім. мовами.

Киркевич В. Г. Киев для романтиков [Текст] / В. Г. Киркевич. - К. : Техніка, 2008. - 187 с.

Козлов К. Київський метрополітен [Текст] : Хронологія. Події. Факти / К. Козлов. - Київ : Варто, 2011. - 256 с. : фот.

Кудрявцев Л. О.  Наш стародавній Київ [Текст] : нариси / Л. О. Кудрявцев. - Київ : Фенікс, 2016. - 399 с. : іл., фот.

Кухарський В. П. Нариси про Оболонь [Текст] : від давнини до наших днів / В. П. Кухарський. - Київ : Фенікс, 2018. - 215 с. : іл., фот., 4 л. фот. - Книга присвячується Ганні Шовкопляс та Юрію Паскевичу.

Вже не одне століття північну частину Києва називають Оболонню. Це один з найбільших житлових масивів нашого міста. І його особливість в тому, що він практично весь побудований на намитому ґрунті. У давнину ця місцевість відігравала важливу роль у житті міста. Часом тут відбувалися непрості й драматичні події.

Малаков Д. Київ столітньої давнини [Текст] / Д. Малаков, А. Прибєга. - Київ : Фенікс, 2017. - 317, [2] с. : іл.

Макаров А. Н. Старокиевские силуэты [Текст] / А. Н. Макаров. - Киев : Скай Хорс, 2017. - 224 с. : ил. - (Мир киевской старины ; кн. 3).

Мокроусова О. Г. Лінія долі на долоні Києва. Вулиця Костьольна [Текст] / О. Г. Мокроусова. - Київ : Либідь, 2018. - 95 с. : іл. - (Твій Київ).

Книжка ця про вулицю, що має напрочуд промовисту назву – Костьольна. Коротенька, всього 307 метрів, вона тим часом справжня енциклопедія архітектурних стилів. Належить до особливого «просторового» типу київських вулиць, розташованих на схилах гір. А ще – між Костьольною, кількома сусідніми вулицями і Володимирською гіркою існують цікаві, навіть несподівані зв’язки, про які захопливо розповідає це видання.

Національний заповідник “Софія Київська” [Текст] / ред. Н. М. Куковальська. - Київ : Балтія-Друк, 2011. - 224 с. : фот.

Національний заповідник «Софія Київська» - один із провідних музейних закладів України, який об’єднує понад 50 пам’яток архітектури в Києві та Криму. До його складу входять такі визначні пам’ятки світової культури, як Софійський собор ХІ ст. з його унікальними мозаїками і фресками, Золоті ворота ХІ ст., Кирилівська церква ХІІ ст., Андріївська церква XVIII ст., пам’ятки VI-XV ст. на території середньовічної фортеці у м. Судак в Криму. Ці пам’ятки яскраво репрезентують головні етапи історичного поступу України, розвитку її культури. У 2011 р. урочисто відзначено 1000-ліття заснування Софії Київської. Для всього світу Софія й інші пам’ятки заповідника є наочним прикладом найвищих досягнень людської цивілізації. Вони є символом Києва, України, адже промовисто засвідчують звідки ми пішли, якими були наші пращури і на що здатні ми самі – їхні нащадки.

Павленко Ю. В. Нарис історії Києва [Текст] / Ю. В. Павленко ; ред. О. Я. Беспальчук ; Українське товариство істориків науки , Інститут гуманітарних досліджень Української Академії наук національного прогресу. - Київ : Фенікс, 2003. - 480 с. : ил.

Петров С. С. Київ. Погляд крізь століття [Текст] / С.С. Петров. - Київ : Експрес-Поліграф, 2010. - 389 с.

Серце Києва - Шевченківський район [Текст] / ред. В. П. Пилипишин. - Київ : Друк. "Діапринт", 2007. - 167 с.

Степась К. Київські маскарони [Текст] : твоя дивовижна прогулянка містом / К. Степась. - Київ : НЕБО, 2018. - 54 с. : іл., фот.
Ця книга про архітектурне обличчя міста, про час, коли кожен будинок був особливим і мав свою історію. Як декоративний елемент архітектури, маскарони додають образності будівлі, створюють її неповторний та емоційний» портрет.

Шамурина З. Киев [Текст] / З. Шамурина. - Репр. изд. - Киев : Задруга, 1996. - 83 с. : 27 ил.

Ярон С. Г. Київ у 80-х роках [Текст] : спогади старожила : статті, коментарі та добір ілюстрацій / С. Г. Ярон ; авт. ст., авт. комент, іл. О. М. Друг. - Репр. відтворення вид. 1910 р. - Київ : Варто, 2017. - 559 с. : іл., фот.

Більше документів по даній темі Ви можете знайти в електронному каталозі та тематичних БД нашої Бібліотеки.