ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Луїс Хосе Веласкес «Нарис алфавіту невідомих букв, знайдених на найдавніших медалях та пам'ятниках Іспанії»

До уваги користувачів пропонуємо прижиттєве видання іспанського історика, археолога та антиквара Луїса Хосе Веласкеса «Ensayo sobre los alphabetos de las letras desconocidas: que se encuentran en las mas antiguas medallas y monumentos de España» (Нарис алфавіту невідомих букв, знайдених на найдавніших медалях та пам'ятниках Іспанії), 1752 року видання з фонду відділу документів іноземними мовами.

Луїс Хосе Веласкес де Веласко, «II маркіз Вальдефлорес»

(5 листопада 1722 - 7 листопада 1772)

Як відомо, маркіз Вальдефлорес був знаковою фігурою часів іспанського Просвітництва. Читач з самого раннього дитинства, в юності він займався юридичними, філософськими та схоластичними дослідженнями, досягнувши великої вченості. Отримав ступінь доктора богослов'я у Римі в 1745 році. У 1752 році він подорожував до Мадриду, потоваришував з Ігнасіо Лусаном (іспанський критик і поет, 1702–1754), який ввів його до Королівської академії історії. Він був одним з наймолодших, хто здійснив подорож на Піренейський півострів, щоб скласти каталог його старожитностей. Йому було доручено одну з найважливіших археологічних поїздок Іспанії вісімнадцятого століття, найвизначніша наукова місія його життя. Завдяки тісним дружнім стосункам з тодішнім директором Академії Агустіном Монтіано де Луяндо, того ж року він опублікував свою працю.

У ній Веласкес намагався віднайти значення піренейських букв, порівнюючи їх із грецькими та фінікійськими. Незважаючи на те, що висновки Веласкеса не дуже точні, він заслуговує на те, що його праця вважається першою роботою, яка детально розглядає цю тему.

Velazquez, L. J. Ensayo sobre los alphabetos de las letras desconocidas: que se encuentran en las mas antiguas medallas y monumentos de España / L. J. Velazquez. - Madrid, 1752. - 165 с. : il. - Ісп[Шифр: 9(~) / V36]

Укладачі: Лещенко С.А., Рандіна В.С.