Обслуговування користувачів з краєзнавства

 

 

 

Бабій, Людмила. Інтелектуальному клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» –20 літ! / Людмила Бабій, Галина Селянкіна // Бібл. планета. – 2022. –№3. – Режим доступу : https://profy.nlu.org.ua/file/Referat_3_2022.pdf

Популяризація творчих здобутків краян – один із пріоритетних напрямів діяльності Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка. Автори репрезентують результати 20-річної діяльності клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці», що об’єднує однодумців, учених різних напрямів наукових досліджень, новаторів окремих сфер діяльності, обдарованої молоді та всіх, хто моделює, продукує, впроваджує свої розробки в життя.

 

Казакова, Л. Нові форми краєзнавчої роботи в умовах карантинних обмежень у діяльності Чернігівської обласної бібліотеки для дітей // Бібл. форум України: історія, теорія і практика. - 2022. - №3 (29). - С. 23-24.

У статті на основі накопиченого досвіду йдеться про нові форми краєзнавчої роботи Чернігівської обласної бібліотеки для дітей в умовах карантинних обмежень. В умовах війни бібліотека також застосовує ці, та розробляє нові проєкти для задоволення потреб читачів.

 

Баворовська О. О. Краєзнавство Хмельниччини на сторінках "Вікіпедії" : досвід Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки // Хмельницька ОУНБ у двох століттях : документи і матеріали : електронне видання / Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка. - Хмельницький, 2021. - С.98-104.

 

   У публікації розкрито досвід роботи Хмельницької ОУНБ з висвітлення краєзнавчої інформації у електронній енциклопедії "Вікіпедія". Ця робота розпочата ще у 2014 році, коли бібліотекарі, які опанували технологію створення статей у цьому відомому ресурсі, взяли участь у конкурсі програми "Бібліоміст" "Wikiday".

  З того часу Бібліотека щорічно бере участь у Всеукраїнських Вікімарафонах та організує вікізустрічі, до яких доєднується все більше зацікавлених користувачів, що прагнуть отримати нові знання та долучитися до процесу з наповнення онлайн-енциклопедії "Вікіпедія" матеріалами про свою малу батьківщину.

  У 2021 році Бібліотека взяла участь у конкурсі "Культурна спадщина та видатні постаті" - наповнення україномовного розділу Вікіпедії відповідним краєзнавчим контентом. Автор підкреслила, що системна робота бібліотекарів спільно з користувачами дає вагомий результат - загалом, ними до української онлайн-енциклопедії додано близько сотні статей. Свій внесок дописувачі "Вікіпедії" бачать на власній сторінці, а завдяки редагуванню краєзнавчі матеріали щоразу оновлюються.

  Цей досвід демострує нові перспективи в краєзнавчій бібліотечній діяльності.