ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ УКРАЇНИ

Електронний ресурс «Історія міст і сіл України»

є продовженням всеукраїнського корпоративного проекту, розпочатого зі створення карткової зведеної картотеки з історії міст і сіл України ще у середині ХХ ст. Тепер це аналітична база даних, яка містить як ретроспективну інформацію з видань 19-20 ст., так і поточну інформацію нових досліджень з краєзнавства.

Звертаємо вашу увагу, що пошук можна здійснювати як за стандартними пошуковими полями (автор, назва документу, ключове слово), так і за географічною назвою (назва населеного пункту чи історичної місцевості) а також персоналіями (ім’я особи; назва установи; назва архітектурного чи природного об’єкта); бажано використовувати словник щоб уникнути інформаційного шуму.

Ресурс містить:

  • понад 2100 рубрик на персоналії осіб та понад 3500 рубрик на персоналії об’єктів чи установ;
  • більше 10 тис. географічних рубрик на назви населених пунктів, з них – близько 200 на назви історичних місцевостей (наприклад, Поділ – історична місцевість у межах міста Києва) та близько 500 – на назви населених пунктів, які зникли з мапи України з різних причин, як то: Мойсинці, село (1960 року затоплене водами Кременчуцького водосховища), Черкаська область або Мала Андрусівка, село (не існує, затоплене водами Кременчуцького водосховища), Кіровоградська область.
 
Також рекомендуємо:
 
(публікації до 2011 року)