ДЯКУЄМО ЛІКАРЯМ, ЯКІ РЯТУЮТЬ КРАЇНУ!

На шляху створення електронної бібліотеки

"Історична спадщина України"

undefined

 

Перелік першої колекції електронних образів книг "Генеалогія" (Адресні, пам`ятні книги та ін. довідкові видання для генеалогічних та краєзнавчих досліджень) представлені на сайті. Їх репертуар та кількість буде поступово збільшуватись, доступ до оцифрованих видань для користувачів бібліотеки буде вільним.

Мета проекту – збереження і популяризація культурно-історичної документальної спадщини світового і загальнонаціонального значення, зосередженої в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Національна історична бібліотека України була заснована в 1939 році і налічує більш ніж 800 тис. одиниць зберігання. В ній знаходиться рідкісна література, цінні книги, зразки вітчизняного та світового друкарського мистецтва. Багато унікальних видань: «Острозька Біблія», видана Іваном Федоровим в 1581 році – визнаний в усьому світі шедевр, що містить високохудожні заставки, ілюстрації, "Синопсис" – перший посібник з історії, надрукований в 1674, 1678, 1680 рр., «Новий завіт і Псалтир» (1580р.). Значну цінність представляє колекція рідкісних книг XVI – XVII ст. 27-ма мовами світу. У тому числі – прижиттєві видання А. Дюрера, К. Маро, Ж.-Б. Мольєра, П. Ронсара, П. Корнеля, Плутарха; унікальний екземпляр «Роману про Розу» 1538 р., прикрашений золотою емблемою Франциска ІІ, книга латиною Туллія Цицерона «Про природу богів».

Реалізацію проектів, повязаних з оцифруванням рідкісних видань з власного фонду Бібліотека розпочала ще два роки тому.

 

Українська бібліотечна асоціація-співпраця