21.01.2021
Про бібліотеку Новини Бібліотекарю-краєзнавцю Контакти
Ви не зайшли на сайт
Головна Історична спадщина України Історія у віртуальному світі Електронний каталог Імідж-каталоги Проєкти НІБУ Наші видання Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України Дарунки Наші партнери Державні закупівлі Інформаційні ресурси у вільному доступі

Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка

http://www.lib.if.ua/

 

Електронний каталог та бази даних:

 

 

 

БД «Вчені Прикарпаття» містить розділи:

БД «Літературні премії» - надає інформацію про лауреатів регіональних премій, їх творчий доробок та має розділи:

БД «Майстри Прикарпаття» - сторінка та база даних про талановитих людей регіону в галузі культури та мистецтва.

БД «Видатні діячі Прикарпаття» .

БД «Пам'ятки історії та культури Івано-Франківської області».

БД «Івано-Франківщина: минуле і сьогодення: анотований бібліографічний покажчик» - ілюстрована, анотована база даних, яка поповнюється щоквартально і подає інформацію про книги, статті із наукових збірників, матеріалів конференцій, окремі публікації у всеукраїнській періодиці про Івано-Франківську область, а також про видання місцевих видавництв, що надійшли у фонд книгозбірні;

БД «Гуцульщина» - містить дані щодо наукової та науково-популярної літератури про історію краю, його природу, розвиток туризму, господарську діяльність, матеріальну і духовну культуру.

 

Краєзнавчі бібліографічні покажчики

У розділі «Видання» - бібліографічні посібники, підготовлені в 2003-2020 рр., зокрема, краєзнавчого змісту: «УГКЦ. Історія. Відродження. Ісповідники віри : бібліогр. покажч. (2019)», «ЗУНР: історія постаті, чин : бібліогр. покажч. (2009-2018)»,  «Широкий світ малої батьківщини : історія населенних пунктів Івано-Франківщини : каталог краєзнавчих видань 2013-2017 рр. Вип. 4»«Календар знаменних і пам’ятних дат Івано-Франківської області на поточний рік» тощо.

Відомості про краєзнавчу діяльність та ресурси бібліотеки

З Головної сторінки сайту доступно : 

Розділ «Франко і Прикарпаття» - присвячений Івану Франку: його біографії, життю, творчості, діяльності, а також хроніка перебування поета на Прикарпатті.

Розділ «Туристу на замітку» - розміщено актуальну інформацію для туристів: туристічні місця, музеї, природні парки Івано-Франківщини та все те, що знадобиться мандрівникам для ознайомлення з регіоном.

У розділі «Віртуальні виставки» - виставки краєзнавчого змісту: «Світ добра і любові Неоніли Стефурак (до 65-річчя від дня народження)»; «ОУНБ ім. І. Франка: знайомство зблизька (до 75-річчя з часу заснування)» тощо.

У розділі «Про бібліотеку» - «Історія бібліотеки» - історична довідка про книгозбірню.

У розділі «Клуби за інтересами» - інформація про діяльність клубів: «Інтелектуальний клуб творчих особистостей «Галицькі кмітливці», «Лемкоклуб».

Розділ «Медіатека» - підрозділ «Книга-он-лайн» - містить електронні копії книг, надані авторами Івано-Франківщини, видання бібліотеки, а також радкісні видання з різних галузей знань, зокрема й рідкісні краєзнавчі видання (Томашівський С. «Матеріяли до істориї Галичини. Акти з р. 1649-1651»).

Розділ «Міжнародна співпраця» - містить інформацію, відео та фотодокументи про співпрацю книгозбірні з Опольською Воєводською публічною бібліотекою ім. Є. Смолки та з Гете-Інститутом в Україні.

Фактографічна інформація про регіон

Розділ «Фахівцю бібліосервісу» має підрозділи:

У розділі «Видавництва» - контактні дані видавництв Івано-Франківської області.

«Хроніка культурно-мистецького життя області» - розміщено інформацію про події в культурно-мистецькому житті краю.