ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Державна Третьяковська галерея

Пропонуємо оглянути онлайн-колекцію Державної Третьяковської галереї

Всеросійське музейне об'єднання «Державна Третьяковська галерея» належить до найбільших музеїв світу. Московський художній музей, заснований в 1856 році купцем Павлом Третьяковим. У 1867-му галерея була відкрита для відвідування, а в 1892 році передана у власність Москві. На момент передачі колекція музею налічувала 1276 картин, 471 малюнок, 10 скульптур російських художників, а також 84 картини іноземних майстрів.

Будівлі галереї. Галерея розташована в побудованій в 1851 будівлі в Лаврушинському провулку, до якого в 1872-1876 прибудували двоповерхові крила, а пізніше і окремий зал у дворі.

 

У 1900—1904 будівля галереї була значно реконструйована. У ній з'явилися нові виставкові зали. Зараз історичне ядро галереї являє собою красивий ансамбль з своєю примітною домінантою — стрункою дзвіницею церкви Святителя Миколи, домового храму галереї.

 

 

Музейні колекції. У колекції зберігається унікальне зібрання російських ікон, представлені роботами Андрія Рубльова, Феофана Грека і Діонісія. Найкращими творами Ореста Кипренського, Василя Тропініна, Віктора Васнецова, Олександра Іванова, Карла Брюллова представлений російський живопис початку XIX століття. Тут знаходяться найкращі роботи Крамського, Перова, Маковського, Ге, Саврасова. Прикрасою зборів є зали Рєпіна, Сурикова, Левітана, Сєрова, Шишкіна, Верещагіна.

Крім того, галерея має в своїй структурі меморіально-художні музеї: музей-квартира А. М. Васнецова, будинок-музей В. М. Васнецова, музей майстерню А. С. Голубкіної, музей-квартиру П. Д. Коріна, будинок-музей Н. С. Гончаровоі і М. Ф. Ларіонова.

За часів СРСР межі музейної колекції розширені за рахунок придбання та передачі малюнків, театральних ескізів, графічних творів, (демонстрації монументальних творів створені відповідні зали великого розміру.

   

Інформацію взято з Української вікіпедії

На офіційному сайті музею можна ознайомитись з онлайн-колекцією музею (на сайті представлені твори з основної експозиції):

 

та оглянути Виставки музею

Окрім того музей пропонує до уваги відвідувачів проект #ТретьяковкаДома – це онлайн лекції наукових співробітників музею, екскурсії по постійній експозиції Третьяковської галереї, концерти та кінопокази:

 

Додаткову літературу з історії образотворчого мистецтва та живопису Ви можете знайти в електронному каталозі та тематичних БД НІБУ