ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

На відзначення Дня Української Державності

План заходів Національної історичної бібліотеки України
на відзначення Дня Української Державності

  • Книжкова виставка «Виборюючи свою незалежність: історія українського державотворення на сторінках іноземних видань ХVIII–початку XIX ст.» з фонду відділу документів іноземними мовами. На виставці представлені іноземні (французькі та німецькі) видання, які містять виклад історичних подій та шлях, який довелося подолати українській державі в своєму становленні. Це свідчення військових, дипломатів, місіонерів, значна частина яких особисто відвідала українські землі й мала безпосередні контакти з місцевим населенням і, насамперед, з козаками.

  • Презентація «Історія формування державних символів України: геральдика та нумізматика: до Дня Української Державності». Історія української державної символіки бере свій початок за часів творення державності Київської Русі та складає унікальну історичну спадковість більше ніж 1000 років. Презентація висвітлює історичні періоди державотворення у символіці: гербах, печатках, монетах, пломбах і дає можливість зрозуміти історію становлення  незалежної держави Україна.

  • Бібліографічний список «Символи державності», до якого підібрано матеріал про основні атрибути державності, а також наведено сучасні приклади героїзму і мужності простих українців у боротьбі за свободу, ствердження державності, виборювання незалежності (28.07).