ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

нові надходження до відділу обслуговування користувачів 26.11.2019

А41592


У45

Україна в культурному та політичному просторі Європи: нариси історії : монографія / О. П. Машевський [та ін.] ; ред. Н. Земляна ; М-во освіти і науки України, Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : ВПЦ Київський університет, 2018. - 319 с. : іл.

Розглянуто питання інтеграції України у європейський культурний, науковий і політичний простір у різні періоди історії. Особливу увагу приділено проблемам становлення релігії та церковної організації; впливу європейських мистецьких форм на культурне життя України, а також європейських політичних ідей на формування національної свідомості українців; культурному трансферу й розвитку модерних форм освіти та науки; міжнародним відносинам України у ХХ – на початку ХХІ ст. тощо.

Зміст

А41675

902.7
С792
Стельмащук Г
. Г. Українське народне вбрання / Г. Г. Стельмащук ; Львівська нац. акад. мистецтв. - Львів : Література та мистецтво, 2019. - 255 с. : іл.

На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку ХХ ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.

Зміст

А41641

9(с2)
К658
Копыл А
. Хроника одинокой крепости (1700–1730 гг.) / А. Г. Копыл. - Київ : Друкарський двір Олега Федорова, 2019. - 232, 2 с.

Книга розповідає про долю Бахмутської фортеці. ЇЇ побудували на самому початку ХVІІІ століття південніше від Слобідської України, в Дикому полі, для захисту місцевого солеварного заводу. Щодо точної дати її заснування, питання залишається відкритим. У фортеці бували Петро І, К. Булавін, Б. К. Мініх, Е. Пугачов та інші відомі історичні особистості.

Зміст

А41642

9(с2)
К658
Копыл А
. Хроника одинокой крепости (1731–1783 гг.) / А. Г. Копыл. - Київ : Друкарський двір Олега Федорова, 2019. - 225, 2 с.

Історія фортеці розгортається на тлі драматичних подій ХVІІІ століття на Південному Сході нинішньої України. Ряд історичних документів використано вперше.

Зміст

Б3147

9(с2)(03)
В428

Визначні постаті Тернопілля: бібліографічний збірник / Тернопільське земляцтво в місті Києві “Тернопілля” ; уклад. О. Г. Бенч. - Київ : Дніпро, 2003. - 232 с. : ил.

У цій книзі вперше зібрано інформацію про видатних людей Тернопілля, які тут народилися і працею своєю упродовж життя залишили вагомі здобутки у різних сферах діяльності, починаючи з ХVІ століття. Особливої уваги приділено родовим гніздам, якими щедро рясніє Тернопільська земля і які були осередками стійкості нашого народу в часи бездержавності й творили основи національної культури та суспільного ладу. Видання проілюстроване світлинами та графічними зображеннями видатних діячів.

Зміст

А41625

9(с2)
Г70
Горобець В
. Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі / В. Горобець ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса, Центр іст. політології. - Київ : Парламентське вид-во, 2019. - 432, 4 с. : іл., карт., фот. - (Політичні портрети).

Книга розповідає про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії – гетьмана Лівобережжя України в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя яскравого представника доби так званої Руїни, його політичну, військову і дипломатичну діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників і впливів – внутрішніх, зовнішніх, об’єктивних, суб’єктивних, закономірних і алогічних. Звертаючи увагу як на незаперечні здобутки, так і очевидні втрати й помилки реґіментаря, наголос робиться не на їхньому засудженні чи виправданні, а намаганні зрозуміти причини такого становища та його впливу на перспективи розвитку Козацької держави.

Зміст

А41674

9(с2)
М702
Мицик Ю
. Іван Сірко / Ю. Мицик. - Київ : КЛІО, 2019. - 157, [1] с.

Дослідження постаті легендарного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка (1605(?) – 1680), видатного боротьбиста проти іноземних загарбників, слава про якого ширилася далеко за межі України, замовчували, фальсифікували, забороняли і за царських, і за вождівських часів. У цьому виданні автор, спираючись на широке коло джерел, знайдених протягом понад 30 років в архівах України, Росії, Польщі, Німеччини, наукові праці та статті інших істориків, намагається заповнити лакуну в українській історіографії, змальовуючи якомога повніше життя й діяльність Івана Сірка.

Зміст

А41648

2
К959
Кучерук О
. С. Петро Могила: дослідження та спостереження / О. С. Кучерук. - Київ : Парламентське видавництво, 2019. - 165, [2] с. : іл. - (Славетні постаті України).

Висвітлено окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання П. Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та «віднайдення» його мощей митрополитом П. Могилою, здійснено аналіз заповіту П. Могили тощо. Вміщено низку маловідомих ілюстрацій.

Зміст

А41513

37
Р366

Ректор Червінський: до 100-річчя від дня народження К. О. Червінського (1919–2002) / упоряд. О. Червінська. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2019. - 235 с. : фот. - (Діячі науки).

Видання являє собою зібрання матеріалів, що висвітлюють постать Костянтина Олександровича Червінського, ректора Чернівецького національного університету в 1968 – 1987 рр. Книга дає уявлення про наукову діяльність ректора, а також розкриває його як людину, керівника і воїна. Тут вміщено матеріали з особистого архіву К. О. Червінського, спогади колег, учнів, друзів і рідних, а також листування, фотодокументи.

Зміст