ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Hові надходження до відділу обслуговування користувачів 20.02.2020

1.jpg

А42005

72
А854


Арсенян М. Ю. Храмовая архитектура армян на территории Украины/ М. Ю. Арсенян. - Киев : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 245 с. : ил., табл.

Монография представляет собой исследования архитектуры армянских храмов на территории Украины в период с XI по XIX в. В процессе исследования составлен перечень свыше 160 сакральных сооружений, из которых до нашого времени полностью сохранились 32 храма и 15 частично разрушены. Монография основана на историографических и иконографических материалах, а также на данных, полученных в результате проведенных натурных обследований.

На территории Украины в изучаемый период сформировались две Церкви: Армянская Апостольская (армяне-григориане) и Армянская Униатская (армяне-униаты).

Зміст

2.jpg

А41989

2
В66


Войналович В. А. Релігійний чинник тнополітичних процесів у Галичині: повоєнна радянська доба і сучасність/ В. А. Войналович, Н. І. Кочан ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2018. - 407 с.

У монографії досліджено особливості взаємодії релігійного, етнополітичного та етнонаціонального чинників, релігії та політики в Галичині в межах хронологічних рамок від радянських повоєнних років до сучасності, історичного періоду, що демонструє широкий спектр зразків взаємодії релігії та політики, релігійного та етнічного.

Зміст

3.jpg

А42001

2
Д332


Денисенко М. Православна Церква в Україні: століття розділень = The Orthodox Church in Ukraine: a centure of separation / М. Денисенко. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 372 с.

XXстоліття для українського Православ’я позначено трагічними розділеннями між Православними Церквами. Від перших зусиль державотворення в Україні в 1917 році церковні діячі не змогли домовитися про природу Української Церкви в нових умовах суспільного життя.На базі архівного й опублікованого матеріалу автор досліджує динаміку розгортання і внутрішньоцерковних подій, і взаємин українських Церков з державами, в яких вони опинилися впродовж цієї бурхливої доби.

Зміст

4.jpg

А41929

901.2
Л178


Лазуренко В. М. У пошуках крипти великого державотворця України Богдана Хмельницького: поховання гетьмана України Богдана Хмельницького в Іллінській церкві у с. Суботів: від столітніх досліджень, легенд та міфів до сучаних наукових гіпотез / В. М. Лазуренко. - Черкаси : Вертикаль, 2019. - 75 с. : іл., фот. - (Бібліотека історичної пам’яті “Джерела вічності”).

 У виданні розкриваються особливості пошуків крипти гетьмана України Богдана Хмельницького у контексті ймовірного поховання в Іллінській церкві в Суботові у серпні 1657 р. Автор зосереджує увагу на подальшій фіксації у історичних джерелах, матеріалах різного роду досліджень щодо перебування праху великого державотворця України саме у згаданій культовій споруді.

Зміст

5.jpg

А41917

9(с2)
П312


Петрук В. І. Велика Скіфія переможе : стабільна територіальна модель Великої Скіфії-України / В. І. Петрук ; Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : [б. и.], 2011. - 438 с. : іл., карт., фот. - (Геополітика. Хронополітика. Історіографія).

Книга кандидата історичних наук Володимира Петрука, який займається античною і ранньосередвічною історією України, містить нове дослідження і друковані раніше наукові публікації та публіцистичні виступи, які й по 20-ти роках незалежності залишаються вельми актуальними.

Автор з наукових позицій розкриває явне невігластво в царині України, особливо стародавньої, та підступні мотиви закордонних і доморощених українофобів, ладних викреслити український народ зі світової історії, “довести” химерність і тимчасовість існування Української Держави, оголосити її територію штучно нарізаною, дарованою, і тим виправдати підготовку до її розчленування.

Зміст

6.jpg

Б10469

72
П386


Плешкановська А. М. Епохи та міста : [монографія] / А. М. Плешкановська, О. Д. Савченко. - Вид. 2-е, допов. - Київ : Інститут Урбаністики ; Київ : Логос, 2019. - 263 с. : карт., схем., табл., фот.

У книзі розповідається про долю міст, роль яких в цивілізаціях різних регіонів та епох була і залишається ключовою в контексті світових урбанізаційних процесів. Розглянуто історичні умови і чинники, які мотивували розвиток та забудову міст. Особливу увагу приділено найбільш яскравому прояву містобудівної активності – так званим будівельним бумам, і їх ролі в процесах містобудівного розвитку різних регіонів. Охарактеризовані сучасні тенденції формування глобальної мережі світових міст, а також нових типів міського розселення – еко- і арко полісів та інноваційних міст.

Зміст

7.jpg

Б10471

9(с2)
П398


Плохій С. М.Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи : пер. з англ. / С. М. Плохій ; пер.: В. Махонін, Є. Тарнавський ; худож. О. Гугалова-Мєшкова. - Харків : Фоліо, 2019. - 395, [1] с. : 4 вкл. л. - (Великий науковий проект).

Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го.

 

Зміст

8.jpg

А41987


Р263


Рафальський О. О. Консолідація українського суспільства: етнополітичний вимір : [монографія] / О. О. Рафальський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2018. - 393 с.

Монографія присвячена дослідженню етнополітичних складових консолідації українського суспільства. Розкриваються методологічні та теоретичні засади дослідження процесів сучасних трансформацій з урахуванням особливостей розвитку етнонаціональної політики, практики її реалізації. Здійснено політологічний аналіз внутрішньо- та зовнішньополітичних впливів на етнополітичну ситуацію в Україні, визначено актуальні напрями суспільно-політичного розвитку в сучасних умовах.

Зміст