ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Нові надходження до відділу обслуговування користувачів 14.12.2019

Б10369

78
Г961
Гусарчук Т
. В. Артемій Ведель. Постать митця у контексті епох: монографія / Т. В. Гусарчук ; ред. О. Л. Рудь. - Вид. 2-е, випр. і допов. - Київ : Музична Україна, 2019. - 766 с. : 16 вкл. л., нот.

Монографію присвячено творчості видатного українського музиканта XVІІІ століття - композитора, співака, диригента, педагога Артемія Лукяновича Веделя. Поряд із узагальненням двохсотлітньої історії побутування та вивчення його творчої спадщини у книзі представлено багатоаспектне дослідження творчого феномену митця на широкому історико-культурному тлі, у контексті провідних тенденцій розвитку українського музичного мистецтва.

Зміст

Б10438

001
Д181
Даниленко В. М
. В. І. Вернадський. Простір життя і думки / В. М. Даниленко ; НАН України. Ін-т історії України. - Київ : Академперіодика, 2019. - 348, [3] с. : портр., фот.

Висвітлено життя та діяльність видатного вченого-природознавця, філософа і мислителя, громадсько-політичного діяча Володимира Івановича Вернадського, ім’я якого займає одне з найпочесніших місць у світовій науці поряд з І. Ньютоном , Ч. Дарвіном, А. Ейнштейном. Біографічний нарис підготовлено на основі його праць , щоденників, листів, маловідомих або недоступних раніше документів і матеріалів. Життєпис подано у контексті суспільно – політичних процесів і подій. У додатку вміщено маловідомий в Україні, але дуже цінний краєзнавчий нарис молодого вченого.

Зміст

А41754

9(с2)
К762
Кошлатий О
. Б. “Забута” битва на Ворсклі: [науково-популярний нарис] / О. Б. Кошлатий. - Полтава : АСМІ, 2019. - 27 с. : 2 вкл. л.

У виданні вміщений нарис про битву на Ворсклі 1399 р. між об’єднаним військом великого князя литовсько-руського Вітовта і золотоординським, наслідки побоїща для сторін, версії і спроби щодо локалізації місця битви.

А41770

78
К848

Соломія Крушельницька. Хроніка 1893–1920 років / Муз.-мемор. музей Соломії Крушельницької у Львові ; авт.-упоряд. Д. Білавич. - Львів : Растр-7, 2019. - 239 с. : 16 вкл. л. фот.

Пропонуємо увазі читачів хроніку подій з життя і творчої діяльності Соломії Крушельницької(1872-1952), що охоплює період становлення, розквіту і завершення оперної кар’єри артистки.

Дослідження побудоване на архівних матеріалах з фондів Музично – меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, фондів інших музеїв, архівів та бібліотек України. Частина матеріалів публікується вперше.

Зміст

Б10407

9(с2)
Л641

Литвин С. Симон Петлюра у боротьбі за Самостійну Україну / С. Литвин. - Київ : Смолоскип, 2018. - 675, [3] с. : іл.

Перед вами –комплексне дослідження життя і діяльності Голови Директорії і Головного Отамана військ Української Народної Республіки – Симона Петлюри.

Значний масив історичної літератури, мемуаристики, періодичних видань та раніше невідомих архівних матеріалів, залучений до цієї розвідки, дав змогу авторові ширше і повніше за попередніх дослідників представити максимально об’єктивні і підтверджені часом оцінки особистості С. Петлюри, яскравіше висвітлити його постать на тлі національно- визвольної боротьби українського народу 1917- 1921 рр.

Усвідомлюючи, що постать С. Петлюри й дотепер залишається контроверсійною в історіографії та у сприйнятті суспільства, автор поставив собі за мету спростувати численні міфи та стереотипи і донести сучасникам і майбутнім поколінням правдиві свідчення. Полемічний характер викладу різних, часто суперечливих , поглядів на діяльність С. Петлюри робить це видання ціннішим, а висновки- переконливішими.

У книжці наведено багато цікавих фактів про тогочасні відносини України з Росією, Польщею, країнами Антанти, і схожості історичних паралелей із сьогоденням доводиться лише дивуватися.

Зміст

А41791

9(с2)
Р631
Рожко В. Є.
Втрачені православні святині західної історичної Волині 1944–1988 рр. / В. Є. Рожко. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2019. - 349, [2] с. : іл., портр., табл.

Нова книга автора є особливо важливою і повчальною для волинезнавчої всеукраїнської духовної скарбниці. Вона розкриває генезис, причини, методи нищення наших прадавніх святинь московським комуноокупантом руками місцевих комунолаборантів, які за свої місця й посади готові були на будь-які злочини. Праця, доповнена низкою документів, світлин, буде важливим науковим джерелом для майбутніх дослідників, які забажають цю важливу тему поглибити, розширити, старшого віку читачам принесе роздуми і спомини, молодим буде повчальним уроком і засторогою.

Зміст

А41701

9(с2)
Ч-34
Чебан М
. Микола Андрусяк: історія історика / М. Чебан ; НАН України. Ін-т українознавства ім. І. Крип’якевича. - Львів : [б. и.], 2015. - 354 с. : іл.

У монографії вперше узагальнено громадську та науково- організаційну діяльність талановитого українського історика Миколи Андрусяка (1902- 1985) в контексті суспільно-політичних і культурно- освітніх процесів ХХ ст. Проаналізовано науковий доробок вченого, встановлено його внесок у розвиток української історичної науки, діяльність Наукового товариства ім. Шевченка, Польського історичного товариства, Інституту історії України, Українського історичного товариства. До наукового обігу вперше введено чимало матеріалів з архівів та бібліотек Львова й Києва, зокрема особисті документи вченого, листування із видатними науковцями і громадськими діячами: М. Грушевським, Д. Дорошенком, М. Кордубою, І. Крип’якевичем, В. Кубійовичем та ін. У додатку опубліковано бібліографію праць історика(543 позиції), розкрито криптоніми та псевдоніми, якими він підписував праці.

Зміст

А41706

9(с2)
Ч-96
Чухліб Т
. Магнат, Козак і Гайдамака. Боротьба за владу Русі-України з Короною Польською (1569–1769 рр.) / Т. Чухліб ; відп. ред. В. А. Смолій ; НАН України. Ін-т історії України, Гетьманський фонд ім. Петра Дорошенка, Ін-т Козацтва ім. Степана Бендери. - Київ : Києво-Могилянська академія, 2018. - 253, [1] с. - (Міжнародна історія України).

Серія заснована 2017 року.

У книзі розкривається проблема боротьби за владу Русі- України та корони Польської від Люблінської унії 1568 р. до Коліївщини 1768 – 1769 рр. Висвітлюються владні повноваження центральних, земських(місцевих), гродських(міських), війскових та двірських інституцій Корони Польської; державна служба Війська Запорозького; взаємовідносини між шляхетськими і козацькими органами влади за доби Українського гетьманату; «Столітня війна» магнатів з гайдамаками на Правобережній Україні у XVІІІ ст.

Зміст