ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Нові надходження до відділу обслуговування користувачів 11.03.2020

 

А42170


К825


Крістіан Д. Велика історія всього: пер. з англ. / Д. Крістіан ; пер. І. Ємельянова. - Київ : Наш формат, 2019. - 335, [1] с.

Девід Крістіан є одним з теоретиків комплексної дисципліни – Великої історії, яка пояснює виникнення всього за допомогою фізики, біології, археології, соціології, економіки та інших наук. У цій книжці автор описує процеси зародження й розвитку космосу, виникнення цивілізацій і місце людини у світі.

 

Зміст

 

А42136

2
А441


Акулов А. (протоиер.). Афонская история...: повесть наших дней / А. Акулов. - Каменец-Подольский : Рута : КнигАфон, 2019. - 278, [1] с. : портр., іл.

Афон – место духовных откровений и молитв. Таким его познавали тысячи людей за прошедшие столетия. Но с героями новой повести протоиерея Александра Акулова получилось немного иначе – сложнее и острее. Их путь усложнился из-за запутанной истории, которую с собой на Святую Гору привезли два друга-священника, Андрей и Александр. Четыре афонских дня стали поворотными в жизни многоих паломников, случайно ставших единой командой. А некоторым эти сто напряженных часов и вовсе кардинально изменили жизнь …

Зміст

 

А42130

9(с2)
Ч-96


Чухліб Т. В. Булава проти скіпетра. Україна у Великій Північній війні 1700–1721 років / Т. В. Чухліб. - Київ : Арій, 2019. - 351 с. : іл. - (Таємниці історії).

У книзі розкрито міжнародне та воєнно-політичне становище Українського гетьманату на чолі з І. Мазепою, І. Скоропадським та П. Орликом під час загальноєвропейської Північної війни 1700-1721 років. Особливу увагу звернуто на спотворення пам’яті про ці події за наказом та участі царя Петра І в історіографії Російської імперії ХVІІІ століття.

Зміст

 

Б10499

9(с2)
В42

Від мурів до бульварів: творення модерного міста в Україні (кінець XVIII – початок XX ст.) / НАН України. Ін-т історії України ; ред. кол., відп. ред. О. П. Реєнт, ред. кол., ва В. А. Смолій, ред. кол., наук. ред. В. С. Шандра. - Київ : Інститут історії України НАНУ, 2019. - 607 с. : іл.

Українські міста – цікавий і водночас складний об’єкт для вивчення. Одні поставали з фортець, перетворюючись згодом на пограничні міста, інші виростали на ґрунті ремісничо-промислового виробництва, або розбудовувалися на пустому місці.

Зміст

 

М3354-1

9(с2)
А432

Акти Полтавського полкового суду 1668–1740 рр.: збірник актових документів. Кн. 1 / підгот.: І. П. Чепіга, У. М. Штанденко. - Київ : Наукова думка, 2017. - 518, [1] с. - (Пам’ятки української мови. Серія актових документів і грамот).

«Акти Полтавського полкового суду 1668–1740 рр.» - видатна пам’ятка староукраїнської ділової та народно розмовної мови. До першої книги видання увійшли актові документи, що стосуються продажу землі та нерухомого майна, розписки про позики, справи про бійки, сварки і вбивства, заповіти, духівниці, копії гетьманських універсалів та багато іншої ділової документації кінця ХVІІ – першої половини ХVІІІ ст. Пам’ятка містить багатий матеріал для характеристики суспільно-політичного та культурно-побутового життя українського народу того часу, а також подає цінний лінгвістичний матеріал для дослідників української мови й фахівців, які вивчають історію українського народу та його культуру. У тексті пам’ятки відображені найважливіші особливості фонетики і граматики, лексики і фразеології живого розмовного мовлення населення Середньої Наддніпрянщини. До корпусу архівних текстів додано передмову, іменний покажчик, покажчик географічних назв та словники малозрозумілих слів.

Зміст

 

В4660

9(с2)
К592


Козлов А. В. Давній Хорол і його мешканці на візуальних джерелах: рідному Хоролу присвячую / А. В. Козлов. - Полтава : Дивосвіт, 2019. - 114, [1] с. : фот., портр.

В ілюстрованому виданні висвітлюються картографічні й документальні джерела, починаючи із середини ХVІІ ст., які охоплюють період існування Хорольської сотні. А також подаються фотографії і листівки з коротким описом зображеного, що знайомлять читачів з архітектурою і побутом жителів міста Хорола Полтавської губернії ХІХ – початку ХХ ст.

Зміст

 

А42112

9(с2)
К412


Кіндратенко А. М. Походження українців та деяких інших індоєвропейських народів і мов / А. М. Кіндратенко. - Харків : Майдан, 2019. - 245 с.

 

 

 Зміст

 

А42121


К899


Кукулевская С. И. Обращаясь к истории Древней Греции / С. И. Кукулевская. - Киев : Знання України, 2019. - 71 с.

В данном издании читатель познакомится с публицистическими произведениями      Кукулевской С. И.

 

 

Зміст

 

Б10510

75
А361


Айзексон В. Леонардо да Вінчі: біографія / В. Айзексон ; пер. Я. Стріха. - Київ : Наш формат, 2019. - 486, [1] с. : іл.

Леонардо да Вінчі – геній, але свій хист він не отримав у подарунок, а викував власними сопливістю, волею та амбіціями. На відміну від деяких найвидатніших умів в історії, він не був наділений надлюдським розумом, майже не здобув формальної освіти, ледве-ледве розумів латину й до пуття так і не опанував ділення у стовпчик. Він часто не домальовував картини, через що його доробок ледь сягнув 15 полотен, та починав дослідження, які нікуди не приводили. Проте Леонардо зміг розвинути в собі безмежну допитливість і спостережливість, поєднати скрупульозність науковця й політ фантазії митця, завдяки чому став найлегендарнішим і найпродуктивнішим інноватором в історії.

Зміст

 

Б10511


Г935


Ґудвін Д. К. Команда суперників: біографія Лінкольна : пер. з англ. / Д. К. Ґудвін ; пер. Є. Кузнєцова. - Київ : Наш формат, 2019. - 781, [1] с.

У цій книжці-біографії, заснований на листах і щоденникових записах, авторка змальовує портрети чотирьох конкурентів, найяскравішим з яких був Лінкольн. За образом усім відомого політика у костюмі й капелюсі вона показує живу особистість, яка ніколи не втрачала віру в себе та свою країну.

 

Зміст

 

 

А42103

 75
Г704

Алла Горська. Спалах перед світанком / упоряд. О. О. Лодзинська. - Київ : КЛІО, 2019. - 133, [2] с. : іл.

Видання присвячене 90-річчю з дня народження видатної української художниці Алли Горської. Вона – активна учасниця українського шістдесятницького руху спротиву тоталітарній системі в СРСР. До книжки увійшли світлини з родинного альбому Зарецьких із фондової колекції Музею шістдесятництва та архіву онуки художниці Олени Зарецької.

Зміст