ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 5 (65) (травень 2019 р.)

Б10162

9(с2)

С 748

Спутай С. КОВЧИН: історія села від найдавніших часів до 1917 року / С. Спутай, М. Мороз, Н. Халімон. – Київ: Логос, 2018. – 320 с. : іл.

Книга присвячена історії села Ковчин Куликівського району Чернігівської області – одного з найдавніших населених пунктів Чернігово-Сіверської землі. Минуле села висвітлюється в контексті історії України з акцентом на подіях місцевого значення та діяльності осіб, пов’язаних з Ковчином; подано детальний економічний, статистичний та історико-демографічний аналіз історії села у XVIII ст., персональну інформацію про його мешканців. Видання містить фрагменти документів XVIII – ХІХ ст.. з історії Ковчина, а також доповнено світлинами і картами. Для зручності читача видання супроводжується довідковим апаратом, зокрема, Списком застарілих і рідковживаних слів Таблицею давніх мір вимірювання.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б10201

9(с2)

М 693

Михальченко В. Порт приписки – Одесса / В. Михальченко. – Одесса: ТЭС, 2018. – 127 с. : фот.

Книга висвітлює розвиток транспортного судноплавства в Одесі та на всьому чорноморському узбережжі. Перша частина присвячена пароплавним компаніям та приватним судновласникам, завдяки яким Одеський порт наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. перетворився на одну з найбільших торговельних гаваней. Друга частина книги містить морські історії так чи інакше пов’язані з судноплавством на Чорному морі. Велика кількість давніх світлин допомагає відтворити атмосферу часу.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б10101

9(с2)

М 583

Мизак Н. Село – душа народу. Гермаківка у пам’яті та ідентичності / Н. Мизак. – Чернівці ; Торонто, 2011.- 363 с. : фот. – (За тебе, свята Україно ; Вип. 6)

Розповідь про історію села Гермаківка Борщівського району Тернопільської області: висвітлено процес зародження товариств «Просвіта», «Січ», «Сокіл», «Рідна кооперація», «Сільський господар» у міжвоєнний період, участь гермаківчан у визвольній боротьбі ОУН, УПА під час Другої світової війни, а також національному відродженні в сучасний період. В окремий розділи зібрано спогади мешканців про ті часи. Історико-краєзнавчий нарис супроводжується фотодокументами, в т.ч. з приватних зібрань.

Ознайомитися з фрагментом >>>