ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 8 (56) (серпень 2018 р.)

А36196

9(с2)

П 326

Пінчук Г. С. Залісся. Втрачений рай / Г. С. Пінчук. – Видання друге, доповнене. – Бородянка : Харитоненко С. В., 2016. – 200 с.: фот.

На сторінках книги автор розповідає про історію села Залісся Іванківського району Київської області, мешканців якого було переселено у села Бородянського району внаслідок аварії на ЧАЕС у 1986 році. Зібрано численні спогади переселенців про життя в рідному селі до евакуації, культуру, звичаї, традиції, обряди, прізвища та прізвиська жителів населеного пункту.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б9490

2

У 727

Урсу Н. О. Подомініканський костел св. Миколая в Кам’янці-Подільському / Н. О. Урсу. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2017. – 116 с.: фот.

Видання містить інформацію про архітектурний комплекс подомініканського костелу святого Миколая в місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області. За допомогою історичної хроніки, проілюстрованої архівними та сучасними фотодокументами, можна простежити етапи формування костелу, монастиря, його внутрішнє та зовнішнє опорядження. В окремі розділи вміщено відомості про доброчинців, меценатів, котрі брали участь у створенні цього костелу.

Ознайомитися з фрагментом >>>

В4162

9(с2)

К 965

Кушнір Л. П. Шульгівка: від минулого до сьогодення / Л. П. Кушнір. – Дніпро : Ліра, 2017. – 152 с.: фот. (Село – моя держава).

Це видання про історію села Шульгівка Петриківського району Дніпропетровської області, в якому представлені відомості про його заснування ймовірно у 30-40-х роках XVIII століття та розвиток у різні історичні періоди. В окремі розділи вміщено інформацію про фізико-географічні характеристики, розвиток будівництва у селі, релігійне, освітнє, культурне життя мешканців. Видання доповнено світлинами, спогадами та свідченнями мешканців.

Ознайомитися з фрагментом >>>