ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 7 (55) (липень 2018 р.)

А36197

9(с2)

М 691

Михальова О. М. Корогод. Обірвана історія / О. М. Михальова, М. П. Буднік. – Київ, 2016. – 223 с.: фот.

Ця книга про історію одного з сіл, яке зазнало радіоактивного забруднення у 1986 році – Корогод Чорнобильського району Київської області. В окремий розділ зібрано відомості про історію заснування села, походження назви та його етимологію, першу письмову згадку про населений пункт; географічні карти та копії документів різних періодів. Змістовним є розділ спогадів місцевих жителів, котрих примусово переселили після аварії на ЧАЕС в села Бородянського району на Київщині про життя в рідному селі, традиції та побут.

Ознайомитися з фрагментом >>>

А37030

9(с2)

Є 252

Євсеєнко С. А. Історія Горлівки з найдавніших часів до 1917 року: історичний нарис / С. А. Євсеєнко. – Бахмут, 2016. – 188 с.: фот.

У цій книзі йдеться про історію міста Горлівка Донецької області від першої писемної згадки, про найстаріші поселення на території сучасного міста з 1779 до 1917 року. Автор детально описує племена, що зселяли та освоювали територію; кургани, результати археологічних розкопок та знахідки; адміністративно-територіальні зміни наприкінці XVIII століття, добу промислового перевороту у ХІХ столітті та події початку ХХ століття. Видання доповнено фотодокументами.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б9579

9(с2)

К 523

Клюнтер В. П. Золота колиска: історико-краєзнавчі нариси / В. П. Клюнтер. – [Ковель], 2017. – 352 с.: фот.

Ці історико-краєзнавчі нариси про волинське село Секунь Старовижівського району Волинської області написані на основі архівних документів, фотодокументів, спогадів мешканців та легенд. В окремі розділи вміщено інформацію про історію та географічне розташування населеного пункту, освіту, історію Михайлівського храму, побут та традиції, відомих вихідців села. Також є відомості про перебування Тараса Шевченка у Секуні.

Ознайомитися з фрагментом >>>