ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 1 (49) (січень 2018 р.)

А36856

9(с2)

С 429

Скирда О. А. Ждани: історичний нарис / О. А. Скирда. – Полтава: Дивосвіт, 2017. – 146 с.: фот.

Книга про історію села Ждани Лубенського району Полтавської області від найдавніших часів і до сьогодення. Автор описує географічне розташування села, природні умови, зібрано свідчення старожилів – свідків та учасників подій, що відбувалися у ХХ столітті. Детально описано події Другої світової війни, що відбувались на території села, зібрано списки загиблих воїнів. Видання доповнено фотодокументами.

Ознайомитися з фрагментом >>>

А36863

2

Р 631

Рожко В. Є. Решнівка – Малий Почаїв історичної Волині / В. Є. Рожко. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2017. – 136 с.: фот.

Видання про село Решнівку Збаразького району Тернопільської області написано на основі документів з Держархівів Волинської та Тернопільської областей та документів, виявлених під час наукових подорожей до Святої гори в цьому краї. Є інформація про річку Самець, що бере свої витоки у селі, історію сільської церкви Преображення Господнього, яка раніше була монастирем, її настоятелів та про давні святині Решнівки. Важливими для дослідників є додатки: джерела про використану літературу та фотодокументи.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б9486

9(с2)

Б 825

Борис М. Під покровом Богородиці. Гошів: ілюстрований історичний нарис / М. Борис. – Брошнів-Осада: Таля, 2012. – 288 с.: фот.

На сторінках цієї книги йдеться про історію села Гошів Долинського району Івано-Франківської області від найдавніших літописних згадок до сьогодення. В окремих розділах автор детально описав місцеві звичаї, свята і традиції, побут; історію заснування та діяльність василіанського монастиря; розвиток культури, освіти, медицини. Опубліковано списки мешканців, котрі були січовими стрільцями; жителів, які були заарештовані та загинули у період з 1939 по 1950 рік; список священиків Гошівського монастиря, котрих заарештували у 1950 році; біографічні довідки відомих уродженців села. Зміст видання доповнено світлинами.

Ознайомитися з фрагментом >>>