ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Співпраця в проекті Електронна бібліотека «Культура України»

На виконання Закону України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», що визначає концептуальні положення та обґрунтовані завдання, які стоять перед нашою державою на шляху до інформаційно відкритого суспільства, яке орієнтоване на інтереси людей, Національна історична бібліотека України бере участь у спільному проекті з Національною парламентською бібліотекою України із формування Електронної бібліотеки "Культура України".

На сьогоднішній день внесок нашої бібліотеки в цей ресурс складає 11 назв. Електронні копії з книжкових видань нашого фонду поповнюють наступні розділи колекцій: Історичні пам’ятки Києва, Заклади культури - Бібліотеки, Персоналії - Тарас Шевченко. Вміст цих розділів дуже популярний серед користувачів ЕБ.

Познайомитися з електронним ресурсом можна:

- у відповідних розділах сайту Електронна бібліотека" Культура України "

- на сайті НІБ України в розділі «Електронні колекції» або за допомогою пошуку в електронному каталозі НІБУ.

Для зареєстрованого користувача відкрито доступ до електронної копії документа.

Національна історична бібліотека України має вже чималий досвід участі в проектах з оцифрування стародрукованих, рідкісних та цінних книг з власного фонду. Це спільні проекти з видавництвом «Варто», Київською духовною академією, ТОВ «ЕЛАУ», тощо.

Оцифрування власного фонду. Досвід НІБ України: оптимізація процесуКонцепція електронної бібліотеки НІБ України базується на колекційному принципі, що дозволяє працювати з масивами документів, які постійно поповнюються, поступово заповнюючи інформаційне поле Бібліотеки. Такий підхід має свої переваги: він забезпечує можливість доступу до інформаційних матеріалів з певної теми, а також до рідкісних видань.

Бібліотека має, також, власний досвід оцифрування, викладений в презентації “Оцифрування власного фонду. Досвід НІБ України: оптимізація процесу”.

Фахівцями нашої бібліотеки були розроблені вимоги до готового цифрового контенту, критерії якості графічних образів, які ми сьогодні застосовуємо у своїй практиці.