01.04.2020
Про бібліотеку Новини Бібліотекарю-краєзнавцю Контакти
Ви не зайшли на сайт
Головна Концепція розвитку НІБУ до 2020 року Історична спадщина України Електронний каталог Імідж-каталоги Проєкти НІБУ Наші видання Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України Дарунки Державні закупівлі Інформаційні ресурси у вільному доступі

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

http://www.library.vn.ua/

Електронні каталоги і бази даних

БД «Література про Вінницьку область»

БД «Шевченко і Вінниччина»

БД «Голодомор»

БД «Вінничани - учасники Революції гідності та АТО»

 

Краєзнавчі бібліографічні покажчики

У розділі «Наші видання» документи доступні, починаючи з 2000 року і завантажуються у повному обсязі, зокрема, за 2015 рік доступні такі бібліографічні покажчики: хронологічний довідник «Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 2017 року» ; "Відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка" ; "Хроніка визволення Вінницької області" ; «Хроніка культурного життя Вінниччини» (представлена за кожен місяць окремо), "1000-ліття Лядівського монастиря", "Вінниччина в історико-краєзнавчих виданнях за роки державної незалежності: до 25-ї річниці незалежності України", "Михайло Грушевський і Вінниччина: до 150-річчя від дня народження" та ін.;

З Головної сторінки доступний «Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини на … рік».

 

Відомості про краєзнавчу діяльність та ресурси бібліотеки

Розділ «Про бібліотеку» вміщує інформацію про історію та календар заходів книгозбірні;

«Відео про бібліотеку» - віртуальна екскурсія по регіональній книгозбірні;

«Ресурси Інтернет» вміщує підрозділ «Краєзнавчі видання» (є посилання на газети й журнали регіону та сайти краєзнавчого змісту – «Вінницький край», «Перлини Вінниччини»);

«Бібліотеки України» - посилання на книгозбірні різних відомств;

«Віртуальні виставки»: "З минулого в майбутнє (з історії української архітектури" «Вінниччина: природа, екологія, людина» тощо.

Розділ Веб-проекти доступний з Головної сторінки та вміщує підрозділи:

«Блог відділу краєзнавства ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва»;

«Бібліоконтинет Вінниччини»;

«INVA - гурт» (актуальна і корисна інформація, цікаві новини, відкриття, що покликані внести в життя людей з особливими потребами нові можливості).

Розділ «Цифрова бібліотека» складається з двох підрозділів:

«Літературна Вінниччина» (біографічні відомості про місцевих письменників, посилання на повні тексти, бібліографію та вебліографію)

«Твори письменників Вінниччини» (Волошенюк І. «Все те, що на серце лягло»; Мудраченко М. «Пам’ятки історії та пам’ятні місця на Вінниччині: Калинівський та Оратівський райони» тощо)

«Історико-краєзнавчі дослідження» в яких зібрані біографічні відомості про місцевих краєзнавців та посилання на їх праці.

«З фонду підкісних та цінних видань» (Храневич Василь Минуле фавни Поділля; Савостіянов Олександер Дика рослинність Поділля; Сіцінський Е. Муровані церкви на Поділлю та ін.).

«Періодичні видання» (Известія Подольскаго Губернскаго Продовольственнаго Комитета 1916; Экономическая жизнь Подолии 1916 г. №1)

 

Фактографічна інформація про регіон

Веб-проекти: «Вінницький інформаційний портал», «Сторінка Немирівського району», «Поділля інкогніта», «Обласний центр народної творчості» - висвітлена довідкова інформація про регіон;

«Вінниччина–відео» містить відеоматеріали про видатних краян, деякі райони області («Суворов у Тульчині», «Серце Поділля» (м. Немирів), «Портрет. Різьбяр у музиці» (М. Леонтович), «Творіння графа Потоцького» та ін.).

Проверка ТИЦ