01.04.2020
Про бібліотеку Новини Бібліотекарю-краєзнавцю Контакти
Ви не зайшли на сайт
Головна Концепція розвитку НІБУ до 2020 року Історична спадщина України Електронний каталог Імідж-каталоги Проєкти НІБУ Наші видання Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України Дарунки Державні закупівлі Інформаційні ресурси у вільному доступі

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

 

http://www.libr.dp.ua/

Електронні каталоги та бази даних

Розділ «Ресурси ДОУНБ» підрозділ «Каталоги і картотеки» - інформація про каталоги, картотеки, колекції, послуги, віртуальний музей та видання книгозбірні;

«Зведений каталог періодичних видань м. Дніпропетровська» висвітлює інформацію про періодичні видання з усіх галузей знань у провідних бібліотеках міста;

БД «Дніпропетровщина» містить періодичні видання, окремі номери та бібліографічні описи матеріалів із періодичних видань (журнали та газети) з усіх галузей знань українською та російською мовами, пов’язані з сучасним життям та історією Дніпропетровської області та Катеринославської губернії;

 

Краєзнавчі бібліографічні покажчики

«Електронна бібліотека Дніпропетровщини» (каталог книг з етнографії, краєзнавства, історії, природи, науки краю та ін.)

У розділі «Ресурси ДОУНБ» підрозділ «Видання бібліотеки» - бібліографічні покажчики з 1999 р. по 2015 р., (не всі доступні у повному тексті): «Моє Придніпров’я: календар знаменних та пам’ятних дат на … рік», Маркова Л. Перша десятирічка Дніпропетровщини. – Дніпропетровськ, 2012. – 44 с.

БД «Повнотекстова бібліотека» (електронна бібліотека) містить документи з різних галузей знань: країнознавство, краєзнавство, етнографія, біологічні науки, соціологія, історія, історичні науки тощо, наприклад, «Вся Екатеринославщина. Адресно-справачная книга», «Отчет Верхнеднепровской уездной земской управы за 1882 год» та ін.

 

Відомості про краєзнавчу роботу та ресурси книгозбірні

Розділ «Про бібліотеку»: у підрозділі «Про відділи» - представлена інформація про діяльність відділів; в підрозділі «Історія» - історична довідка про бібліотеку.

У розділі «Дніпропетровщина на сторінках періодичних видань» зібрані бібліографічні описи статей у періодиці з різних сфер життя краю: економіка, житлово-комунальне господарство, історія, культура, освіта тощо.

Розділ «Бібліотека інформує»:

«Екскурсія по бібліотеці» - віртуальна подорож по обласній книгозбірні;

«Робота клубів» - інформація про діяльність клубів бібліотеки: «Ріднокрай», «Українська духовна спадщина» тощо.

«Хроніка подій» - відомості про заходи, що відбулися в бібліотеці (за місяцями року);

«Віртуальна виставка» («Безмежний геній науки (В.І. Вернадський)», «Визволителі Дніпропетровщини» "Таємниці синельниківського підпілля" та ін.)

«Фото-галерея» – світлини різних куточків регіону;

«Віртуальний музей» - інформація про бібліотеку

 

Фактографічна інформація про регіон

У розділі «Дніпропетровщина бібліотечна» зібрана контактна інформація про бібліотечну мережу регіону.

Розділ «Дніпропетровське генеалогічне товариство» презентує культурно-просвітницьке та науково-дослідницьке об’єднання громадян, які досліджують власні родоводи та родоводи видатних осіб Придніпров’я.

Розділ «Дніпропетровщина» містить підрозділи:

«Організації та установи області, які займаються краєзнавством»

«Міста і села краю»

«Заклади культури області»

«Преса про область» тощо;

«Дніпропетровщина у просторі та часі» - хроніка життя області, доступ з Головної сторінки;

«Новини у сфері культури і мистецтва Дніпропетровської області» - доступ з Головної сторінки.

Проверка ТИЦ