ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Інформаційні ресурси у вільному доступі

З цієї сторінки сайту, йдучи за посиланнями (натискаючи на назву бібліотеки), ви відкриваєте доступ до електронних ресурсів як найбільших бібліотек світу так і визначних українських електронних колекцій. Завдяки вільному доступу вам надаються потужні та перспективні системи пошуку по світовим бібліотечним та академічним ресурсам. Доступні через пошук матеріали безумовно стануть у нагоді науковцям, студентам та усім зацікавленим світовою наукою, історією та культурою. Але для ефективного користування ресурсом здебільшого необхідно володіти принаймні однією з мов країн Євросоюзу.

УНІВЕРСАЛЬНІ ресурси

Directory of Open Access Journals ( DOAJ )

Повнотекстова база журналів, створена бібліотекою Лундського університету (Швеція). Включає наукові журнали російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами, що рецензуються експертами. Нині містить понад 9970 найменувань, представлених архівами різної глибини (в основному за 1990-і - 2000-і рр.), організованих у списки по галузях знання. Тематика: бізнес і економіка, юриспруденція, політика, історія та археологія, соціологія, філософія та релігія, література і мовознавство, мистецтво та архітектура, наука в цілому, математика і статистика, фізика та астрономія, хімія, науки про землю, біологія, екологія, технічні та прикладні науки, охорона здоров'я, сільське господарство та харчові технології та інше. Пошук документів можливий за автором, назвою і ключовими словами.

Gallica

Універсальна електронна бібліотека, яку підтримує Національна бібліотека Франції з 1997 р. включає понад 2 000 000 оцифрованих книг, газет, рукописів, карт, малюнків тощо, переважно французькою мовою. Представлено понад 348 000 книг (з них понад 200 000 - у відкритому доступі), періодики - 840 000 (понад 4 500 найменувань у відкритому доступі). Пошук здійснюється по автору, заголовку, ключовим словам, датою публікації, виду документа.

Google Books

Універсальна електронна бібліотека книг різними мовами, що оцифровані компанією Google, з фондів найбільших університетських та публічних бібліотек США та Європи. На даний час кількість видань у каталозі Google Books перевищило 20 000 000, з них понад 3 000 000 - з різним ступенем доступності до повних текстів. Статуси доступу: Full View - повнотекстовий доступ, Limited Preview - обмежений перегляд, Snippet View - перегляд фрагменту, No Preview Available - доступний тільки бібліографічний опис. Пошук здійснюється за автором або назвою.

Project Gutenberg (Проект Гутенберг)

Найстаріша електронна бібліотека — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Заснована 1971 Майклом Хартом (Michael S. Hart), є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проєкт намагається надавати максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, якими можна користатися на комп'ютерах різних типів. Бібліотека містить понад 1 600 000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п. Статистику колекції можна побачити на головній сторінці офіційного сайту. "Проект Гутенберг" має в багатьох країнах світу філії, які є незалежними організаціями і поділяють ті ж ідеали, проєкт дозволяє партнерам використовувати бренд "Project Gutenberg".
Містить вільні твори переважно німецькою та англійською мовами.

HathiTrust

Електронна бібліотека формується в рамках реалізації корпоративного проєкту з оцифрування документів, учасниками якого є близько 50 найбільших університетських бібліотек США, включаючи бібліотеки Чиказького, Мічиганського, Іллінойського, Каліфорнійського університетів. Нині у відкритому доступі знаходиться понад 400 000 документів з гуманітарних, природничих і технічних наук англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською та іншими мовами. Найбільш ранні матеріали датуються 1 500 роком. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації, мовою публікації, форматом документа.

Open J - Gate

Електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою із суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, підтримувана компанією Informatics India Ltd. Нині включає понад 6300 найменувань журналів, організованих за галузями знань. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.

Open Library

Універсальна електронна бібліотека
інтернет-проєкт некомерційної організації Internet Archive (США), націлений в перспективі на сканування всіх будь-коли виданих у світі книг. У каталог бібліотеки на даний момент занесено більше ніж 22 000 000 описів документів англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, російською та іншими мовами, з них більше 1 000 000 книг з повнотекстовим доступом. У разі якщо повний текст книги доступний, бібліографічний опис супроводжується кнопкою READ («читати»). Пошук здійснюється за ключовими словами, автором, заголовком, видавництвом.

The National Academy Press

Повнотекстова база Видавництва національних академій США надає доступ до більше ніж 6 000 публікацій англійською мовою з найбільш важливих і актуальних проблем науки, техніки та медицини, авторами яких є представники Академії наук, Академії інжинірингу, Інституту медицини та Національної дослідницької ради США. Публікації організовані по галузях знань, можливий пошук за ключовими словами. Для доступу до матеріалів необхідна реєстрація.

Інформаційні ресурси із Суспільних і гуманітарних наук

Austrian Newspaper Online

Архів історичної австрійської періодики, станом на листопад 2013 року має понад 10,5 млн оцифрованих сторінок.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Окрім електронного каталогу бібліотеки, містить повнотекстові автореферати дисертацій (понад 50 тис.), статті з періодичних видань, книги та тексти.

Золота колекція Євразії

Цифрова колекція найбільш видатних і цінних видань, що відображають культуру народів країн СНД, які розкривають історичні корені, духовні зв'язки, взаємодії між народами Співдружності Незалежних Держав. Проєкт розроблений Бібліотечною асамблеєю Євразії (БАЄ), учасниками проєкту є бібліотеки країн СНД і члени БАЄ. У колекції представлена реферативно
бібліографічна інформація про рідкісні та цінні видання, яка супроводжується їх електронними образами. Повні тексти літературних творів зберігаються на серверах бібліотек фондотримачів.

Інститут історії України НАН України

Електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
 
Електронна бібліотека, яку підтримує Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І. Чижевського
Багато джерел з історії краю та рідкісних творів у форматі html і djvu, твори місцевих авторів у PDF.

Культура України
 
Електронний ресурс Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.

Europeana

Електронна бібліотека з історії та культури Європи, створена з ініціативи Європейської комісії, надає доступ до 2 000 000 найменувань матеріалів англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими мовами з фондів музеїв, архівів, бібліотек та інших закладів культури Європи. У бібліотеці представлені цифрові копії книг, газет, рукописів, відео- та аудіоматеріалів, карт, фотографій і картин, створених за останні 2000 років історії Європи, що відображають різні аспекти її культури. Сайт має російськомовний інтерфейс, пошук документів здійснюється за ключовими словами, типом документа, автором, заголовком, датою публікації, мовою публікації, країною публікації.

Медієвіст

Мета проєкту
об'єднати науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади на одному ресурсі, щоб у такий спосіб полегшити шлях дослідників української літератури, історії літератури, історії України. Адже нагальна потреба створення повної та об'єктивної картини розвитку української літератури нездійсненна без перекладу, вивчення і введення в культурний обіг творів, написаних латинською мовою в Україні, водночас вичерпне дослідження латиномовної творчості як наднаціонального європейського культурного явища потребує неодмінного вивчення її української складової.

Open Access Publishing in European Networks (OAPEN)

Повнотекстова база даних, яку підтримує консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільних і гуманітарних наук
суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва. Пошук документів здійснюється за ключовими словами, автором, заголовком, датою публікації, мовою публікації.

The European Library (TEL)

TEL надає доступ до електронних ресурсів (каталогів і цифрових колекцій) 48 національних бібліотек англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими (всього - 35) мовами. Цифрові колекції включають різні об'єкти історичної та культурної спадщини Європи: рідкісні та цінні книги (рукописи та друковані видання), гравюри, малюнки, плакати, звукозаписи, ноти, відеофільми, архіви телепередач, фотографії, карти, військові та історичні архіви та ін. Тематичні охоплення: історичні події, в т.ч. війни, історія географічних відкриттів, стародавня культура і традиції європейських народів, історія писемності та книги, художні твори шедеври європейської літератури та ін. Пошук здійснюється за назвою країни, видом документа, ключовими словами з можливістю формулювання комплексного запиту.

The University of Oxford Text Archive

Електронний архів текстових матеріалів Оксфордського університету містить понад 2600 літературних текстів (творів художньої літератури, мемуарів, листів) і літературознавчих робіт англійською та іншими європейськими мовами. Пошук можливий по автору і заголовку. Для доступу до матеріалів необхідна реєстрація.

World Digital Library

Електронна бібліотека, що розробляється Бібліотекою Конгресу (США) і ЮНЕСКО, надає доступ до оцифрованих версій матеріалів з історії та культури різних країн. Зараз в колекції представлено понад 10000 об'єктів світової культурної спадщини англійською, німецькою, іспанською, французькою, китайською, арабською та іншими мовами світу (манускрипти, рідкісні книги, карти, ноти, аудіозаписи, відеозаписи, фотографії, зображення і т.п). Сайт має російськомовний інтерфейс, пошук документів можливий за ключовими словами, типом документа, датою публікації, мовою публікації, країною публікації.