Краєзнавча бібліографія

 

 

 

Панарін, Г. Підготовка локального «Календаря пам'ятних дат» у форматі бази даних, як етап створення регіонального ресурсу автоматизованими корпоративними технологіями [Електронний ресурс] / Г. Панарін, Л. Рудзський // Бібліотека. Люди. Війна. Втрати і звершення : зб. тез і повідомлень Всеукр. наук.-практичн. конф., 8 листопада 2023 р., м. Київ . - Київ, 2023. - С. 225-227. - (VІІ Краєзнавчі читання пам'яті Петра Тронька).

Про переваги створення «Календаря пам'ятних дат» саме як бази даних, яка спроможна у перспективі забезпечити доступ до ресурсів більшості бібліотек регіону.

 

Михайлова, О. Культурологічний проєкт Національної історичної бібліотеки України «Міста і села України. Втрати воєнного часу» // Бібл. планета. - 2022. - №4. - С. 17-19.

У статті репрезентовано цикл бібліографічних посібників, що інформують про постраждалі під час російської агресії культурні пам’ятки України. Посібники укладено за регіональною ознакою в рамках проєкту «Міста і села України. Втрати воєнного часу». Випуски присвячені Сумській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Харківській областям та місту Харкову у вільному доступі на сайті НІБУ.

 

Двірна, К. Рецензія на рекомендаційний бібліографічний покажчик «Російсько-українська війна» / К. Двірна, В. Лущай, Д. Стегній // Бібл. форум України: історія, теорія і практика. - 2022. - №4 (30). - С. 59-60.

У статті подано рецензію на рекомендаційний бібліографічний покажчик «Російсько-українська війна». Покажчик присвячений першому етапу російсько-української війни (з 2014 по 2022 рік) та його основним подіям: анексія Криму, війна на Донбасі, внутрішньо переміщені особи та волонтерський рух. Проаналізовано структуру, зміст, інформаційне наповнення та бібліографічне оформлення видання. Розкрито його позитивні та негативні сторони з погляду історії та бібліографії. Підкреслюється значення покажчика в інформаційній боротьбі проти російської пропаганди та фейків, які викривляють історичну дійсність про перший етап російсько-української війни відповідно до політично-ідеологічних цілей країни-агресора.

 

Іванченко А. Літературне та театральне життя Одеси ХІХ–ХХ ст. (на прикладі серії біобібліографічних покажчиків Одеської національної наукової бібліотеки «Літературна Одеса») // Бібліотечний форум : історія, теорія і практика. – 2022. – № 1. – С. 9-11.

На основі аналізу краєзнавчих біобібліографічних посібників Одеської національної наукової бібліотеки, виданих у серії "Літературна Одеса", автор висвітлює розвиток літературного та театрального процесу в Одесі в ХІХ- ХХ ст . Це, зокрема, покажчики "Леся Українка в Одесі" (1981, 2015), "Іван Микитенко" (1984,1993), "Михайло Коцюбинський в Одесі" (1994), "М. Л. Кропивницький в Одесі" (2006), М. П. Старицький в Одесі" (2010) та ін.

Приходько, Т. О. Формування краєзнавчих бібліографічних ресурсів у молодіжній книгозбірні // Бібліосвіт: Інформ. вісник. - 2021. - №2. - С. 46-53. 

У статті йдеться про систему підготовки й видання краєзнавчих бібліографічних посібників у Рівненській обласній бібліотеці для молоді.