ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Нові надходження до відділу обслуговування користувачів 30.09.2018

1.jpg

А39508

9(с2)
К776


Кралюк П. М. Козацтво в контексті українсько-польських стосунків: літературні інтерпретації ранньомодерного періоду: монографія / П. М. Кралюк. - Київ : КНТ, 2018. - 280 с.

У монографії розглянуто еволюцію українського козацтва протягом ранньомодерного періоду, показано, яку роль воно відігравало у розвитку українсько-польських стосунків. Основна увага зосереджена на тому, як ці стосунки відобразилися в тогочасній літературі, передусім творах, що вийшли з козацького середовища. Зокрема, велика увага приділена аналізу козацьких літописів – Самовидця, Григорія Грабянки й Самійла Величка.

Зміст

2.jpg

А39495

8(с)
К776


Кралюк П. М. Тарас Шевченко: незауважене/ П. М. Кралюк. - Київ : КНТ, 2018. - 230 с.

У книзі звернута увага на маловідомі аспекти життя й творчості Тараса Шевченка. Зокрема, на його подільсько-волинську подорож, соціально-філософські погляди, ставлення до Пересопницького Євангелія та деяких відомих культурних діячів.

Зміст

3.jpg

Б9885 / 9(с2)
Я603


Яневський Д. Б. Проект “Україна”. Відомі історії нашої держави / Д. Б. Яневський. - Харків : Фоліо, 2018. - 287 с. : іл., карт., фот.

У новій книжці телеведучого, журналістаHromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського, розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського ( до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.

Зміст

4.jpg

Б9886

9(с2)
Я603


Яневський Д. Б. Проект “Україна”. Відомі історії нашої держави: продовження, 1774–1914 рр. / Д. Б. Яневський. - Харків : Фоліо, 2018. - 283, [2] с. : іл., карт., фот.

У новій книжці заслуженого журналіста України, доктора історичних наук Данила Яневського продовжується розповідь про події, що відбувалися на території сучасної України після окупації Російською імперією та монархією Габсбургів у 1781-1914 роках. В основу цієї розповіді покладені узагальнені висновки білоруських, литовських, польських та українських науковців.

Зміст

5.jpg

А39535

9(с2)
С296

Село Жуки - Батьківщина літописця Самійла Величка: збірник матеріалів Другої наукової конференції / Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК, Полтавська облдержадмін. Департамент культури і туризму, Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського, Полтавська райрада ; ред. кол.: Л. Л. Бабенко [та ін.], відп. ред. О. Б. Супруненко. - Київ : Центр пам'яткознавства НАН України і УТОПІК, 2018. - 158 с. : іл., табл., фот., 4 вкл. арк. Фот.

Вміщені наукові статті, публікації і матеріали доповідей та повідомлень Другої наукової конференції «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка» (м. Полтава, 1березня 2018 р.), проведеної обласним краєзнавчим музеєм разом із Полтавською районною радою. Висвітлюються проблеми вивчення спадщини визначного земляка-літописця, козацької історії Полтавщини і безпосередньо села Жуків та його околиць від найдавніших часів до сьогодення, джерелознавчі і музеєзнавчі аспекти в історії краю, питання краєзнавства мікрорегіону.

Зміст

6.jpg

А39509

9(с2)
Ю839


Юрчук В. П. Село Журбинці на Вінничині: минуле і сьогодення / В. П. Юрчук, Г. Л. Махорін, А. І. Дзигар. - Житомир : Євенок О. О., 2018. - 195, [2] с. : фот.

В книзі на основі широкого кола архівних джерел висвітлено історію села Журбинці Козятинського району, що на Вінничині, розкрито особливості життя населення цього краю у різні часи. В рамках дослідження зокрема увага приділена і навколишнім землям, а також аналізу загальних історичних процесів і явищ, які відбувалися в Україні.

Зміст

7.jpg

А39499

9(с2)
М365


Махорін Г. Л. Немиринці - мальовниче село в Україні: історико-краєзнавче дослідження/ Г. Л. Махорін, В. І. Горілецький. - Житомир : [б. и.], 2016. - 86, [1] с. : 4 вкл. арк. фот., іл.

Книга, яка складається з двох частин, присвячена історії села Немиринці Ружинського району і його мешканців. Автор першої частини, доцент Житомирського національного агроекологічного університету Геннадій Махорін, зробив аналіз матеріалів Першого Всеросійського перепису населення 1897 року, проведеного, зокрема, і в цьому селі, а також вмістив докладну розповідь про славетного уродженця Немиринець – Христофора Барановського, першого міністра фінансів в уряді Української Народної Республіки. Автор другої частини Валентин Горілецький, уродженець села Немиринці з роду Дмитренків, а нині житель Харкова, написав історію свого роду, пов’язану як з Немиринцями, так і з сусідніми селами – Білилівка, Княжики, використовуючи частково і відомості з метричних книг та матеріалів Першого Всеросійського перепису населення, які опрацював Г. Л. Махорін.

Зміст