28.03.2020
Про бібліотеку Новини Бібліотекарю-краєзнавцю Контакти
Ви не зайшли на сайт
Головна Концепція розвитку НІБУ до 2020 року Історична спадщина України Електронний каталог Імідж-каталоги Проєкти НІБУ Наші видання Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України Дарунки Державні закупівлі Інформаційні ресурси у вільному доступі

Нові надходження до відділу обслуговування користувачів 28.11.2018

7.jpg

А39818

9(с2)
Д852


Духопельников В. М. Ярослав Мудрий / В. М. Духопельников. - Харків : Фоліо, 2018. - 119, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

Князь Ярослав (978-1054) продовжив головну справу життя свого батька, Володимира Великого, - «збирання» давньоруських земель. Він відновив єдність Київської Русі, зміцнив державний апарат, заклав основи судової системи та провів культурні перетворення. Саме при ньому утвердилося християнство на руських землях, інтенсивно розвивалася освіта й книжність, здійснювалася грандіозна розбудова Києва як столичного міста. Київська Русь стала найбільшою державою Європи. Все це дає історикам підставу стверджувати, що час правління (1019 – 1054) Ярослава, прозваного Мудрим, - це час найвищого розквіту Київської Русі.

Зміст

6.jpg

А39827

9(с2)
З-459


Згурська М. П. Данило Галицький / М. П. Згурська, Ю. О. Бєлочкіна. - Харків : Фоліо, 2018. - 119, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

Данило Романович Галицький – один з тих яскравих історичних діячів, яким багате раннє Середньовіччя. Він жив у бурхливу, жорстоку епоху усобиць та монголо-татарських набігів і увійшов в історію як збирач давньоруських земель, правитель Галицько-Волинського князівства, великий реформатор, далекоглядний політик та хитромудрий дипломат. Данило Галицький був першим в історії українського народу легітимним, тобто визнаним в Європі, королем. До того ж він першим серед російських князів спробував покінчити із залежністю свого князівства від монголо-татарських завойовників. Та найбільша заслуга Галицького полягає в тому, що він був патріотом своєї землі. Відродження інтересу до історії української державності зробило постать князя Данила Романовича цікавою і для наших сучасників.

Зміст

5.jpg

А39823

9(с2)
Т133


Тагліна Ю. С. Михайло Грушевський / Ю. С. Тагліна. - Харків : Фоліо, 2018. - 120, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

Михайло Грушевський (1866-1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України. Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, він створив 10-томну «Історію України-Руси» - першу повну історію України, таким чином перевершивши навіть таких своїх видатних попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович. Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію: 1917 року став на чолі нової Української держави – його було обрано головою Центральної Ради (1917 – 1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої і був М. С. Грушевський.

4.jpg

А39820

9(с2)
Т56


Тома Л. В. Володимир Вернадський / Л. В. Тома. - Харків : Фоліо, 2018. - 117, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

В історії науки важко уявити вченого, який би зробив так багато для людства, як Володимир Вернадський. Видатний український вчений Володимир Вернадський (1863-1945) відомий багатьма відкриттями в різних галузях знання як основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіології, теорії про живу речовину. Але найбільшу славу принесло йому вчення про біосферу та ноосферу, яке вважають в усьому світі основою природоохоронної політики людства. А ще він був «хрещеним батьком» багатьох науково-дослідних інститутів, музеїв, наукових шкіл, організатором і першим президентом Української академії наук, захисником академічних свобод, принципів демократії, справедливого розв’язання національного питання в Україні.

Зміст

3.jpg

А39829

778
П16


Панасенко Т. М. Олександр Довженко / Т. М. Панасенко. - Харків : Фоліо, 2018. - 119, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

Олександр Довженко (1894-1956)… Талановитий, харизматичний, натхненний, готовий у будь-яку мить до активної дії, до творчості … Добрий, легкий у спілкуванні, цікавий і приємний співбесідник, який лише своєю присутністю робив людей кращими, не допускав бруду в думках, у словах … Художник і письменник, захоплений красою й гармонією у житті, вражаючий широтою думки… Вимогливий і невтомний режисер із залізною силою волі, фільми якого стали новим словом у світовій кінематографії, а кінострічка «Земля» увійшла до десятки найкращих фільмів усіх часів і народів…

Зміст

2.jpg

А39831

2
Б282


Батій Я. О. Андрей Шептицький / Я. О. Батій. - Харків : Фоліо, 2018. - 119, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

Праведник віри – таким знають митрополита Шептицького (1865-1944) в усьому світі, адже в роки Другої світової війни він врятував від неминучої смерті сотні єврейських родин. А для української церкви митрополит Андрей – одна з найвеличніших постатей. Його вчинками завжди керували любов та правда, і, мабуть, саме тому Андрей Шептицький здобув загальну повагу. У 36-річному віці він очолив Українську греко-католицьку церкву і був її очільником до кінця життя. Митрополит Андрей першим із ієрархів почав використовувати у спілкуванні з вірянами народну мову, першим почав правити богослужіння українською. І можна стверджувати беззастережно: Андрей Шептицький був людиною великої сили волі, патріотом своєї країни, який заповідав своїм нащадкам: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну …».

1.jpg

А39825

709
К629


Коляда І. А. Казимир Малевич / І. А. Коляда. - Харків : Фоліо, 2018. - 119, [2] с. : 2 вкл. л. - (Знамениті українці).

Відомий художник і теоретик живопису, по праву і за походженням – художник української землі, приналежністю до якої він пишався і саме від неї взяв увесь свій талант і самобутність. Один із лідерів авангардистської течії початку ХХ століття, засновник і гуру супрематизму, він був співзвучний часові, своїми роботами кидаючи виклик старому, пропонуючи нове, комбінуючи сміливу яскравість контрастних фарб і просту геометрію форм свого «абстрактного» бачення навколишнього світу. Феномен Казимира Малевича у тому, що його інтуїтивні мистецькі пошуки та теоретичні узагальнення стали тим всепланетарним пророцтвом, яке визначає інтелектуальні творчі здобутки й наукові відкриття ХХІ ст...

Зміст

 

Проверка ТИЦ