28.03.2020
Про бібліотеку Новини Бібліотекарю-краєзнавцю Контакти
Ви не зайшли на сайт
Головна Концепція розвитку НІБУ до 2020 року Історична спадщина України Електронний каталог Імідж-каталоги Проєкти НІБУ Наші видання Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України Дарунки Державні закупівлі Інформаційні ресурси у вільному доступі

Нові надходження до відділу обслуговування користувачів 15.09.2018

1.jpg

А39246

9(с2)
Р899

Русь “після Русі”. Між короною і булавою: українські землі від королівства Русі до Війська Запорозького / авт. кол. В. М. Горобець [та ін.]. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 351 с. : 8 вкл. л., іл. - (Історія без цензури).

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів.

· Русь у другій половині ХІ – першій половині ХІІІ ст.

· Держава Романовичів.

· Українські землі й Велике князівство Литовське.

· Україна в складі Речі Посполитої.

Зміст

2.jpg

А39281

9(с2)
К547

Князі і гетьмани усієї Русі. “Через шаблю маємо право”. Злети і падіння козацької держави 1648–1783 років / В. Горобець. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 351 с. : 8 вкл. л. - (Історія без цензури).

· Козацька революція 1648-1649.

· Переяславська рада і світ після Переяслава.

· Війна берегів та її наслідки.

· Гетьманат кінця ХVІІ – початку ХVІІІ ст.

Сьогодні ці теми стали вкрай актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.

Зміст

3.jpg

А39276

9(с2)
Л659

Лицарі дикого поля. Плугом і мушкетом. Український шлях до Чорного моря / упоряд. К. Галушко. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 352 с. : 8 вкл. л. - (Історія без цензури).

· У боротьбі з Великою Ордою: народження Кримського ханату.

· Українське козацтво наприкінці ХV – у першій половині ХVІ ст.

· Український рух на Слобідській Україні.

· Заснування й розвиток міст Південної України.

Автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках.

Зміст

4.jpg

А39211

9(с2)
П491

Поле битви – Україна. Від “володарів степу” до “кіборгів”: воєнна історія України від давнини до сьогодення / упоряд. К. Галушко. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. - 350 с. : 8 вкл. арк. фот. - (Історія без цензури).

· Які військові конфлікти відбувалися на українських теренах.

· На чому тримаються українські воєнні традиції.

· Що треба згадати і відновити, про що нагадувати постійно.

· Що в нашій історії факти, а що – пропаганда.

Зміст

5.jpg

А39212

9(с2)
М702


Мицик Ю. (о.).Як козаки Україну боронили / Ю. Мицик, С. Плохій ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Київ : КЛІО, 2018. - 367 с. : іл.

Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу. Також висвітлюється вплив традицій козацтва на ментальність і суспільно-політичне життя сучасних українців.

Зміст

6.jpg

А39223

9(с2)
М702


Мицик Ю. А. Корсунь козацький / Ю. А. Мицик, С. Ю. Степенькін ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Корсунь-Шевченківський держ. іст.-культ. заповідник. - Київ : КЛІО, 2016. - 221, [2] с. : іл.

У книжці досліджується історичне минуле старовинного козацького міста Корсуня і Корсунщини в цілому від давніх часів до ХІХ ст., простежується роль цього регіону у складному процесі державотворення України. Праця ґрунтується на малознаних і архівних джерелах.

Зміст

7.jpg

А39216

9(с2)
Т145


Таїрова-Яковлева Т. Гетьмани України. Історія про славу, трагедії та мужність: пер. з рос. / Т. Таїрова-Яковлева ; пер. Н. Єгоровець. - Київ : КЛІО, 2015. - 422, [1] с. : іл.

У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України ХVІІ – ХVІІІ ст. Ознайомлюючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії. Слава і трагедія, мужність і віроломство, видатний талант і заступництво фортуни дивним чином сплелися в житті цих людей. Вони були дуже різними, і кожному з них довелося залишити свій слід в історії Українського гетьманства. Згадуючи про них, ми краще розуміємо той складний, суперечливий, але героїчний час, оповитий ореолом романтики.

Зміст

8.jpg

Б9838

9(с2)
Я302


Ягодинська М. О. Замки Тернопільщини / М. О. Ягодинська, Б. С. Строцень. - Харків : Фоліо, 2018. - 90, [1] с. : іл.

Тернопільщина – унікальний край, розташований на перехресті шляхів із заходу на схід, з півночі на південь. Через те споконвіків він перебував у вирі подій, пов’язаних із європейською історією, зокрема і середньовічною. Саме тому тут було збудоване найбільше замків та фортець і найбільше їх збереглося до наших часів. В книзі розповідається про історію замків, їхню роль у місцевій та європейській історії, наведено нові дані – результати археологічних досліджень, під дещо іншим кутом розглянуто вже відомі факти. І в результаті ви маєте змогу познайомитися з частиною нашої, більш реальної, історії, отримати цікаву інформацію про замки та інші оборонні споруди, розташовані на території Тернопільської області. Видання супроводжується багатим ілюстрованим матеріалом.

Зміст

 

Проверка ТИЦ