ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 6 (66) (червень 2019 р.)

А40408

9(с2)

В 536

Висоцьк: із глибини віків до сьогодення / упоряд, ред.: Г. Яцута, Н. Рожко, А. Розанович. – Вид. 3-е, допов. – Рівне: Волинські обереги, 2018. – 232 с. : іл.

Історико-краєзнавчий нарис про поліське село Висоцьк Дубровицького району Рівненської області від першої згадки на початку ХІ ст. до сьогодення. У трете видання внесені зміни і доповнення, пов’язані з відгуками та зауваженнями, що надійшли від височан та інших земляків. Зокрема, додано: історичну довідку про містечко Висоцьк із Словника Географічного товариства Королівства Польського та інших країв слов’янських Едварда Руліковського від 1895 р., спогади Гітл Фіалкової про події у Висоцьку 9 вересня 1942 р., матеріали дослідження Висоцького шкільного лісництва про ландшафтний державний заказник «Почаївський», розповідь про найстаріші дерева та ліси Висоцька.

Ознайомитися з фрагментом >>>

А40600

9(с2)

Н 717

Нищей Х. Делятин: між минулим і майбутнім / Х. Нищей. – Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2018. – 97 с. : іл.

Це історико-краєзнавче видання – спроба передати дух Гуцульщини на прикладі смт Делятин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Особливу увагу приділено релігійному життю селища: історія християнської громади, докладні нариси про греко-католицькі храми та пам’ятні хрести на території Делятина, про Молодіжно-катехитичний центр. Книга доповнена копіями архівних документів та великою кількістю кольорових світлин.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б10197

9(с2)

П 142

Палій Василь Історія села Вікно у фактах, документах і спогадах / Василь Палій, Віталій Палій. – Чернівці: Наші книги, 2018. – 717 с.: іл., фот.

Літопис буковинського села Вікно в Заставнівському районі Чернівецької області від найдавніших часів до сьогодення: історія, традицій та культура, трудова еміграція вікнянців, сільська єврейська громада тощо. Окрему увагу в книзі приділено найвідомішій пам’ятці села – Палацу Зотта – історії самого маєтку Кантакузіно-Зотта та долі його власників. Враховуючи наявність значної кількості діалектних або застарілих слів, посилань на перейменовані населені пункти, полегшує сприйняття інформації наявність довідкового апарату, а саме «Словника частовживаних слів та термінів» та «Списку населених пунктів Східної Прусії, пов’язаних з бойовими діями за участі мешканців Вікна, та перейменованих у післявоєнні роки»

Ознайомитися з фрагментом >>>