ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 5 (53) (травень 2018 р.)

М30383 –

9(с2)

К 665

Коржов Ю. Б. Ташань. Історія та родовідна книга села Переяславського краю. У 2-х томах. Т. 1. / Ю. Б. Коржов. – Чернігів: Лозовий В. М., - 280 с.: іл. (Краєзнавча бібліотека Переяславщини; вип.4).

У книзі йдеться про історію одного з найдавніших поселень Київщини – село Ташань Переяслав-Хмельницького району від найдавніших часів до середини ХХ століття, в основі дослідження - археологічні, архівні, статистичні документи. Корисним доповненням є додатки: джерела до розділів книги, карти, фотодокументи різних епох, списки мешканців.

Ознайомитися з фрагментом >>>

А36497

2

В 17

Ванат Беніґнус Йосиф. Санктуарій Матері Божої Скапулярію в Бердичеві / переклад з польської В. Корнєєва, О. Голопуз. – 2-ге вид., випр. і доп. – Київ: Вістка, 2017. – 37 с.: фот.

На сторінках видання відтворена історія заснування Санктуарію Матері Божої, що розташований у місті Бердичів Житомирської області. Зокрема, детально описано архітектуру самого Санктуарію, костелу, келій, ікону Матері Божої Бердичівської. Опубліковано списки священиків, котрі були висвячені у Санктуарії Матері Божої Бердичівської з 1991 року.

Ознайомитися з фрагментом >>>

В3967

9(с2)

К 95

Кутиловська Гелена (Лета). Спогади про Поділля 1898-1919: історичний нарис / Г. Кутиловська. – Вінниця: Рогальська І . О., 2016. – 100 с. : іл.

На сторінках книги вміщено спогади Гелени Кумановецької-Кутиловської про роки дитинства і молодості у родинній садибі села Куманівці Хмільницького району Вінницької області. Детально описано щоденне життя мешканців польського маєтку, життя її родини, домашню освіту, традиції, звичаї, взаємовідносини сім’ї з селянами та події, що відбувалися на початку ХХ століття в Україні.

Ознайомитися з фрагментом >>>