ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 4 (52) (квітень 2018 р.)

А37204

9(с2)

К 383

Киданці: від минувшини до сьогодення / автор-упорядник Г. Чечота. – Київ: Смолоскип, 2016. – 200 с.: фот., табл.

Ця книга про історію села Киданці Збаразького району Тернопільської області, перша писемна згадка про яке датується 1464 роком, написана на основі документів, що знаходяться у Державному архіві Тернопільської області, Збаразькому районному архіві. Також проаналізовано усні та писемні джерела, що хронологічно упорядковані. Детально описано топоніми місцевості, легенди про заснування, пам’ятку природи – Киданецькі скелі; історію села в різні історичні періоди, релігійне життя громади. В окремий розділ зібрано інформацію про виданих земляків. Текст доповнено фотодокументами, картами, таблицями.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б9608

901.8

І – 231

Іванченко Л. А. Суспільна та культурна діяльність родини Кочубеїв у селі Дубовичі (кінець XVII - початок ХХ століття): історичко-краєзнавчий нарис / Л. А. Іванченко, І. В. Зіброва, Л. Г. Проценко – Київ, 2017. – 158 с.; фот.

У цьому історико-краєзнавчому нарисі йдеться про історію села Дубовичі Кролевецького району Сумської області. Зокрема, про причетність до розвитку цього населеного пункту представників роду Кочубеїв, котрі проживали тут з 1688 до 1918 року: побудова церков, шкіл, розвиток дрібної мануфактури. Також акцентовано увагу на особистому внеску Василя Васильовича Кочубея та його доньки Варвари Василівни, адже ця родина – останні власники маєтку у селі Дубовичі.

Ознайомитися з фрагментом >>>

А36498

9(с2)

Т 411

Тимів І. Архівні джерела з історії парафії Бортники XVIII – XIX ст. : документи й матеріали / І. Тимів. – Івано-Франківськ: Фоліант, 2017. – 120 с. – (Села і міста Покуття. Т. 6)

На сторінках видання автор провів джерелознавчий аналіз документів XVIII – XIX століття з історії парафії села Бортники Тлумацького району Івано-Франківської області. Зокрема, досліджено інформативний потенціал протоколів генеральних візитацій, інвентарів, листування та інших джерел, більшість яких вперше опубліковано. Корисними для дослідників будуть додатки, копії документів, географічний покажчик, перелік архівних документів.

Ознайомитися з фрагментом >>>