ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

З історії міст і сіл України. Вип. 3 (51) (березень 2018 р.)

А36775

9(с2)

Є 742

Єрмолаєв О. Подорожі за крайнебо: краєзнавчі розвідки / О. Єрмолаєв. – Біла Церква: Білоцерківдрук, 2016. – 128 с., іл.

На сторінках книги викладено маловідомі факти з історії села Кашперівка Тетіївського району та міста Тетіїв Київської області. На основі архівних документів автор детально описує події, що відбувалися у цих населених пунктах у різні періоди. Кожен з розділів книги доповнено історичними довідками, відомості про видатних особистостей, списком використаних джерел та фотодокументами.

Ознайомитися з фрагментом >>>

А36888

9(с2)

К 965

Кушніренко І. У краю, де гудуть поїзди: матеріали з історії селища Залізничного Гуляйпільського району Запорізької області, підприємств і організацій, розташованих на його території / І. Кушніренко. – Запоріжжя: Дніпровський металург, 2017. – 312 с.: фот.

Ця книга про історію селища міського типу Залізничне Гуляйпільського району Запорізької області. В основі видання – інформація про символіку населеного пункту, історію сільського господарства, різних підприємств, навчальних закладів, славетних уродженців краю, що доповнена світлинами. Окремо зібрано відомості про мешканців загиблих від політичних репресій у 30-ті роки ХХ століття та ветеранів Другої світової війни.

Ознайомитися з фрагментом >>>

Б9560

9(с2)

Т 351

Терещенков О. М. Село з духмяними садками. Лютенські Будища: опис краю / О. М. Терещенков. – Полтава: АСМІ, 2017. – 489, фот.

Ці краєзнавчі нариси присвячені 350-річчю села Лютенські Будища Зіньківського району Полтавської області. Автор використав наукові праці, архівні документи, спогади місцевих жителів, документи з місцевого музею історії села. Кожен з періодів історії села описано в окремому розділі, зокрема, зібрано списки загиблих від репресій у 30-х роках ХХ ст., постраждалих в роки Голодомору, насильно вивезених до Німеччини, учасників Другої світової війни; інформацію доповнено фотодокументами.

Ознайомитися з фрагментом >>>